Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18

diferentz

Re: Trader Rating

17 Apr 2012, 11:18

multumesc multumesc

mususk266

17 Apr 2012, 14:16

recomand diferentz inca o data pentru telefoane si recomand georgewatches pentru ceasuri.
:tongue
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

BOGY26
Bogdan

18 Apr 2012, 13:48

Salutare,
pana acum am cumparat si am vandut pe acest forum mai multe lucruri si am fost foarte multumit ca, cumparator si cei care au cumparat de la mine nu au avut ce sa imi reproseze...dar cum nici o minune nu tine mult tin sa va anunt ca userul: DMV_seat este un mincinos si un tepar
Am cumparat de la el un set de stopuri Dectane ptr. Leon facelift (ptr, un prieten) viewtopic.php?f=93&t=12454&p=265659&hilit=vand+stopuri+led#p265659...
dupa cum veti vedea in anunt scrie ca stopurile sunt absolut noi, nemontate...MINCIUNA!!!
Erau folosite, zgariate, suruburile de prindere ruginite si chiar firele dezlipite...l-am sunat si i-am zis ceea ce am constatat(i-am facut inclusiv poze la stopuri sa-i arat ca nu mint)..am reusit sa ne intelegem si sa i le trimit inapoi si sa imi dea banii inapoi..adresa ptr. destinatie normal ca am luat-o pe cea care o aveam de la el ca expeditor...surpriza si aici..adresa gresita, destinatarul s-a mutat de la acea adresa...l-am sunat iarasi si i-am spus...a uitat ca se mutase de acolo..a ramas sa sune la curier sa dea adresa buna de livrare si un numar de telefon la care poate fi gasit..a sunat si a ramas ca azi sa i se livreze coletul(stopurile) si sa imi dea banii inapoi...si mai mare surpriza: omul si-a inchis numarul de telefon si nici adresa care a dat-o nu este corecta !
Asa ca feriti-va de acest om/user :!:
Multumesc!

ionutblv
BLV SCENTS

18 Apr 2012, 13:55

Poi esti aproape de bucuresti..mergi si !

BOGY26
Bogdan

18 Apr 2012, 13:59

ionutblv scrie:
Poi esti aproape de bucuresti..mergi si !

Salutare,
nu imi sta in caracter...si asa am iesit in pierdere 500 ron stopurile, 34 lei cand le-am primit, 50 lei dus-intors cand imi vor veni inapoi de la Bucuresti..mai bag benzina de inca 300 lei sa ma duc sa caut acul in carul cu fan..omul uitase ca s-a mutat si si-a inchis si numarul de telefon..deci este un mare om..un mare caracter...un mare...

lau_03

18 Apr 2012, 14:06

La cat a frecat si distrus masina aia...era de asteptat sa fie "baiat de caracter"!!! Sa-i fie rusine!!! Eram aproape sa-l contactez pt acele stopuri!!! 8) O fi falimentar tipu` daca tot e pe "fuga"...l-au ruinat modificarile la FR!! :yh :yh
leon 1.4 TSI
---
Imagine - http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=98&t=17841
Cosmetica Auto - detailing profesional interior/exterior/motor - polish auto - reparatii parbrize - reconditionari faruri - inscriptionari oglinzi

BOGY26
Bogdan

18 Apr 2012, 14:12

lau_03 scrie:
La cat a frecat si distrus masina aia...era de asteptat sa fie "baiat de caracter"!!! Sa-i fie rusine!!! Eram aproape sa-l contactez pt acele stopuri!!! 8) O fi falimentar tipu` daca tot e pe "fuga"...l-au ruinat modificarile la FR!! :yh :yh

Stopurile ajunsesera de miercuri in Bucuresti dar mi-a zis ca nu are sa imi dea banii inapoi pe ele, ci o sa imi returneze banii cand ii ajung lui banii de la mine, adica cel mai tarziu vineri(13 aprilie)..l-am inteles...venea Pastele si am zis ca o avea si omul evoie de bani ptr. sarbatori...na...si acum ma pomenesc ca isi inchide numarul de telefon si adresa este tot aia la care a stat inainte..

TIBI

18 Apr 2012, 15:29

lau_03 cand eu am zis ca strica masina,am fost acuzat de flame...curios si interesant sa citesc postul tau :lol: .

BOGY imi pare rau ca ai fost nevoit sa patesti asa ceva.
Unii se pare ca au dificultati cand e vorba sa fie civilizati si sa stie cum sa se comporte intr-o comunitate,pacat
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

lau_03

18 Apr 2012, 16:01

TIBI...acuzat de altii poate! :hi
leon 1.4 TSI
---
Imagine - http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=98&t=17841
Cosmetica Auto - detailing profesional interior/exterior/motor - polish auto - reparatii parbrize - reconditionari faruri - inscriptionari oglinzi

volvol

18 Apr 2012, 17:39

Mie DMV mi s-a parut un tip de treaba. Sunt convins ca are si el treburile lui de rezolvat daca nu raspunde la telefon, iar bogy26 este si el cam insistent. Cred ca ne-am grabit sa-l adaugam aici, chiar daca-si vinde masina si iese din familia Seat.:)
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

TIBI

18 Apr 2012, 17:52

volvol si tu nu ai fi ''grabit'' ,''insistent'' cand ti se da o tzeapa ? Nu e vorba de 5lei de 50lei,sunt totusi niste banii.

Mai intai a postat in anuntul lui si probabil ca neprimind niciun semn(pe forum,mail sau pe mobil),omul a postat si aici din dorinta de avertiza si pe altii.Ce ti-e greu sa intelegi.
Si eu (ca si altii) as fi procedat identic. Sunt tare curios tu cum ai fi facut?
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

volvol

18 Apr 2012, 18:21

Tibi, avocatii sunt cei care relateaza lucrurile dintr-un singur punct de vedere, al clientului. :)

DMV este un user care a interactionat pozitiv cu destula lume de pe forum. Mincinos sau tepar este prea mult spus, consider eu ... doar daca este VOIE sa am o parere diferita. Normal era ca body 26 sa fi avut SI mai multa rabdare, sa-si rezolve problemele intre ei. Doar in caz extrem eu i-as fi atribuit cuiva "buline rosii si rusinoase" in acest topic. Omul are masina la vanzare, s-a mutat, are problemele lui si faptul ca nu raspunde la telefon cand vrea bogy26 nu reprezinta un act de imoralitate. Si in mod sigur m-as fi abtinut de la a bate obrazul "mincinosului" prin mesaje "smechere" (cum de altfel stiu si eu sa o fac cand este cazul) pana nu as fi citit si varianta lui (el fiind un membru activ si destul de vechi al forumului).

Dar, mincinosii, teparii si astia ca mine care ii ataca fin pe agitati ... ar trebui sa dispara de pe acest forum ... stiu. :) Si sa mai sti ca pentru mine este si amuzant momentul, ma dezamagesti daca ai fi procedat identic.:)
Scirocco 2.0 TSI - 0 -> 7200 rpm
ex Leon FR 2.0 TSI DSG

Geo_DMG

18 Apr 2012, 18:27

volvol tu cam cat timp ai fi asteptat banii? au trecut 5 zile de cand omul are tel inchis (nu ca nu mai raspunde) si adresa sa e alta...iar un semn de intrebare, cum sa uiti care iti este adresa? eu nu cred ca s-a grabit deloc bogy cand a facut afirmatiile acelea, pentru ca un om care nu vrea sa-ti traga teapa face in asa fel incat sa rezolve situatia cauzata tot de el.
On Seat Leon 2.0 TDI Sport-Up [BKD]

viewtopic.php?t=11603

BOGY26
Bogdan

18 Apr 2012, 18:35

Volvol, stiu ca te mananca ceva la mine dar citeste mai cu atentie: numarul este deconectat...cum sa imi raspunda la telefon???

Ciosmi

18 Apr 2012, 18:36

Sa-mi fie cu iertare,dar daca el avea probleme financiare nu trebuia sa le faca si altora probleme (-500ron in buzunar dati pe minciuni reprezinta o problema,mai ales daca iei in calcul seriozitatea lui dmv pe care volvol spune ca si-a atribuit-o pe forum...)
Cand spui ca vinzi un lucru nou,pai asigura-te sa fie asa.Bun,ai omis,ai facut o gafa!recunosti si dai banii inapoi.Nu o lungesti aiurea.
Ca s-a ajuns la trader rating,e problema lor (bogy vs dmv).
Cert e ca,daca ne bazam pe seriozitate,aceasta fiind inselatoare (uneori),as prefera ca user sa vad un rating inainte de a cumpara ceva de pe forum ;).
Tepari au existat si exista pe Clubseat!!!

Pana la urma nu inteleg ce legatura are masina (modificarile) lui cu stopurile si problema respectiva.Mai mult maturitate nu strica!
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18