Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

marian_iam
V.I.P.

Re: Prima zi cu Seatul tau !

16 Dec 2008, 15:45

foarte tare!
sa-l stapanesti sanatos!
poate reusesti sa-l prezinti la aria destinata seatului tau!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

wasile

16 Dec 2008, 17:50

in prima zi de cand l-am luat de la bamse (vreo 5 sa fii fost) m-am plimbat pana pe la 2 noaptea. a doua zi cand am ajuns la munca si ma laudam cu noua achizitie un coleg a observat ca am o gaura in bara. imi zburase un spalator de far. parca mi-a mai disparut atunci din entuziasm, incepuse sa imi para rau de alegerea facuta. m-a tinut vre-o saptamana depresia asta. dar usor usor mi-a recastigat "respectul". pe zi ce trece imi place din ce in ce mai mult. acum singura mea parere de rau in legatura cu alegerea facuta e ca nu am ales cupra.
Leon FR TDI 170CP

bogy
K.I.D

16 Dec 2008, 18:00

Prima zi cu Seatul nu prea stiu cum a fost pentru tata. L-a ridicat de la reprezentana pe 28 aprilie 2005. De ziua lui! As zice ca si-a facut un cadou foarte frumos. Eu atunci eram la bunicii si cand am sosit in Cluj era acolo, la autogara. Si stiam ca n-are masina si ca mergeam cu o Dacia. Si cand vad ca mergem spre o masina curata, cu vopsea metalizata, am ramas :shock: inca avea folia aceea de plastic pe covorase si pe scaunul din dreapta. Tot drumul din Cluj pana in Turda am studiat butoanele, bordul, am apasat tot. Cand am ajuns in fata blocului nu am vrut sa cobor. M-am pus pe locul lui tata si am inceput sa studiez si mai atent bordul, m-am uitat la motor, si tot asa. Si de atunci nu ma mai satur de Seat. Si adevarul e ca motanul e masina e masina pe care eu am invatat sa conduc cu adevarat :D
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

Krondet

17 Dec 2008, 09:14

gandurile si sentimentele predominante or fost:
1.ATENTIE MARITA, sa n-o stric de virgina, inca.
2.ce/cum pot sa-i modific nitel aspectul (faruri ceata, folii luneta, etc).
la acest moment, Atentia a ramas marita, dar intentia de modificare s-a diminuat. (adica, a ramas numai dorinta de folie pe luneta:) )
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

GINA

19 Dec 2008, 22:11

am facut accident . am stat la politie 4 ore si era sa-mi ia si carnetu . trebuie sa mentionez ca a fost si prima zi cu carnet ahahha :))
micile placeri ale vietii:cum ar fi sa dai cu bormasina dis-de-dimineata-n toti peretii ?
www.donaseat.ro

Puffy

20 Dec 2008, 10:37

GINA scrie:
am facut accident . am stat la politie 4 ore si era sa-mi ia si carnetu . trebuie sa mentionez ca a fost si prima zi cu carnet ahahha :))

Cred ca esti singura care a avut cea mai "tare" experienta cu seatul ei :lol: :lol:

GINA

20 Dec 2008, 23:29

:oops: da,a fost urat rau.
micile placeri ale vietii:cum ar fi sa dai cu bormasina dis-de-dimineata-n toti peretii ?
www.donaseat.ro

Bamse
Moderator

22 Dec 2008, 13:52

deci a fost vina ta.....salutari pe aceasta cale wasile...de ce nu mi-ai zis ca tu esti????
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

PapaGiorgio
D U D U

23 Dec 2008, 10:47

Am observat ca nu am povestit decat cum a fost prima zi cu Leonul...meu... :D ...si nu am pomenit nimic de prima zi a sotiei cu Ibiza ei...cum sa fie...pentru mine traumatizant, pentru ca nu imi revenisem dupa ce dadusem banii...sotia insa a doua zi a si inceput sa mearga cu ea de parca ar fi avut-o de cand hau. Ii place sa conduca...la nabunie...daca nu ma inseala memoria, a luat-o la 31000 km, acum ar peste 35000...a mers ceva madama. In orice caz, e in continuare foarte incantata de masina, sper s-o tina.
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

SpDlicious
DIV

12 Ian 2009, 17:00

:D

Pai treaba e cam asa, in ziua cand mi-am luat permisul de la udristei, am venit acasa intr-o goana, mi-am luat frumusel cheile, actele, si m-am urcat in masina, mi-am dat muzica blana:D, si am inceput usor sa merg cu ea prin cartier....boon, dupa ce-am vazut eu cum sta treaba cu ea, am luat-o usor spre un prieten, si i-am zis sa isi ia ramas bun de la ai lui ca e posibil sa nu se mai intoarca :D era prima zi cu permis si cu masina! mi-a placut foarte mult la inceput, eram foarte incantat, si foarte entuziasmat de masina mea...in timp lucrurile s-au schimbat, am condus fel si fel de masini, care mai de care , si dupa ce conduc o masina 2008 si ma urc in a mea, am o tenta de, dezamagire. :)dar stiti cum e si vorba aia. E al tau si multumeste-te cu ce ai.

Bamse
Moderator

13 Ian 2009, 10:21

lasa man...ca masina ta e super ok!!!!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Bodo
.B.O.D.O.

16 Ian 2009, 18:46

Prima zi cu masina...pai leutzul mi l-am luat din Bucuresti de la un nene foarte pasnic,as spune ...ca o fetitza :lol: .in ziua respectiva cat am negociat mai mult in ea am vorbit cu un ochi la el cu celalalt privind fascinat la interiorul (si aici nu prea gasesc cuvantul sa-mi exprim ce simteam eu atunci).in fine l-am aburit pe omu respectiv,a scazut 2000 fix din pretul initial,bucuros cu masina aproape noua si cu ceva banutzi ramasi in buzunar.
Tot drumul inapoi spre Breaza/PH(ca de acolo sunt :D)a fost un fel de... (si iar am probleme in exprimare) :mrgreen: ...ce sa zic ...masina asta a venit cand ma asteptam mai putin si a fost exact ce mi-am dorit.
Poate o sa radeti de mine dar...prima seara,tot stand si butonand prin ea....si s-a rupt filmul....ma trezesc pe la 2 noaptea ca suna telefonul : "Andrei unde esti?" ... "Pai hai ca am mai stat in masina"...da adormisem.
ce sa mai ...IL OVE MY SEAT!!!
PH-15-EAT - Luna Grey Leon 1P (De vanzare viewtopic.php?f=95&t=8658 )
PH-09-WAC - VW Golf IV ( De vanzare http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=95&t=2964 )

marian_iam
V.I.P.

16 Ian 2009, 19:38

:lol: super tare!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

Puffy

16 Ian 2009, 19:48

:laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: nu pot sa cred!!!!!

Bodo
.B.O.D.O.

17 Ian 2009, 17:36

V-am zis eu ca radeti de mine....? aaa? aaa?
PH-15-EAT - Luna Grey Leon 1P (De vanzare viewtopic.php?f=95&t=8658 )
PH-09-WAC - VW Golf IV ( De vanzare http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=95&t=2964 )
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9