Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Bogdanseat
Subiect Autor

Noul Seat Ibiza

11 Apr 2010, 21:09

Salutare!As dori sa achizitionez Noul Seat Ibiza.Varianta de 1.2,60 CP,ENTRY.Nu prea stiu multe despre motor...Este euro 5,dar vreau sa stiu daca e acceptabil.
O nemultumire ar fi ca nu are computer de bord,dar din cate am inteles,are ceva functii...Daca poate sa imi dea cineva mai multe detalii....
Multumesc!

LTZ

Re: Noul Seat Ibiza

11 Apr 2010, 22:32

pai, acceptabil la ce? ca masina de oras e ok, nu e nici mare, dar incap 4 persoane daca vrei sa t duci intr-un bar cu cativa prieteni, designul e ok, placut la ochi, motorul nu stiu cat de bine isi face datoria in afara orasului, daca ai o depasire mai grea de facut, si masina mai are si ceva in portbagaj...cred ca e greu, eu am 1.4 si simt nevoia de inca ceva, in rest sunt foarte multumit de ea, a mea are si bordcomputer care te ajuta la stabilirea consumului si chestii d-astea, de preferat ar fi daca poti sa investesti in siguranta, eu asa am facut, un esp nu strica si e mai bun decat o janta de aliaj, pe care ti-o poti pune si mai tarziu daca vrei .
succes si sa ne-o prezinti cand o sa o iei :)