Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

SOo
Subiect Autor

off

23 Apr 2008, 12:07

mi-am facut leasing la impuls si m-au pus sa platesc rca 550 ron....!dar asta sa fie problema ma bucur k am seat si astept sa vina cat mai repede!o folie pe geamuri si niste jante negre si dupa xenon si cred k o sa fie zeitza masina :lol: :shock: :shock:

Testosul

23 Apr 2008, 13:39

E normal sa platesti RCA-ul atit de mult la leasing, pentru ca se considera RCA-ul ca fiind facut pe persoana juridica (firma de leasing este proprietarul masinii) si nu pe persoana fizica, asa ca asta este, nu ai ce sa faci. :wink:

PapaGiorgio
D U D U

Re: off

23 Apr 2008, 14:17

SOo scrie:
mi-am facut leasing la impuls si m-au pus sa platesc rca 550 ron....!dar asta sa fie problema ma bucur k am seat si astept sa vina cat mai repede!o folie pe geamuri si niste jante negre si dupa xenon si cred k o sa fie zeitza masina :lol: :shock: :shock:

pot sa confirm si eu ca toate taxele pentru leasing sunt mai mari pentru ca se taxeaza pe persoana juridica. am un coleg la munca, are o ibiza pe leasing si am vazut ca ultima oara a platit 340 ron RCA-ul, nu stiu CASCO cat este. oricum, nu te gandi la asta acum, iti doresc asteptare usoara si sa o stapanesti cu bine si fara probleme.
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC