Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

ionut cosmin
Subiect Autor

radiator incalzire interior cu probleme

13 Mar 2010, 08:49

buna ziua.poate s-a mai intalnit cineva care ma poate ajuta.
am un leutz din 2003 1.9tdi 110cp.am o problema cu radiatorul de incalzire cel din interior,cred.im pierde antigelul din vas si curge antigel pe unde baga caldura la picioare.cei de la service au zis ca e radiatorul de caldura din interior spart,si au bagat o solutie care zic ei ca ar astupa fisura.daca nu o astupa zic ei tre sa-l schimb.alta solutie numai este?am inteles ca tre sa dea borduk jos ca sa-l schimbe.va rog frumos poate ma ajuta cineva .

multumesc anticipat.

BALTAZAR2003
Moderator

Re: radiator incalzire interior cu probleme

13 Mar 2010, 10:42

Salut,
Te rog sa scrii corect, fara prescurtari si folosind din plin semnele de punctuatie.
Sa intelegem usor ce doresti.
Daca ai pierderi de etanseitate la instalatia de racire a motorului, deci si incalzire a interiorului, trebuie neaparat sa le remediezi.
Daca ai bagat bilute, ori alt meclem in lichidul de racire ai facut cea mai mare greseala.
Mergi la un service competent, desfa si inlocuieste acel radiator, nu este foarte scump, eventual il poti lua de la dezmembrari.
Spala instalatia de racire si spera sa nu se fi infundat cu meclem canalele din blocul motor.
Solutia de racire contine alcool metilic, extrem de toxic pentru organism.
Se absoarbe chiar si prin atingerea de piele, ori prin vaporii inspirati.
Efectele produse de el sunt ireversibile....
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine