Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

alindonose
Subiect Autor

Concediu pe Creta

15 Apr 2008, 12:58

M-am hotarat sa deschid acest topic pentru ca vreau pe la sfarsitul lunii iunie sa merg in concediu pe creta.Poate tot ce se va discuta aici va fi util si pentru alti doritori.
Dupa cum am zis mai sus , vreu sa plec o saptamana si jumatate cu mesina pe creta.Ruta probabil va fi arad-bucuresti-giurgiu-ruse-sofia-kulata-atena-pireu(port) ferry pana in iraklion-sitia(localitatea in care s-a stabilit soacra-mea ).Ce parere aveti de ruta aleasa ? o alta varianta mai buna ?Daca a mai fost cineva pe creta sau in grecia ,aproape de atena care a fost ruta ,astept pareri sau sugestii.
Style,Emotion,Adventure,Temper.....SEAT !!!

kristina

15 Apr 2008, 14:27

Am fost pe acelasi traseu pana la Kulata... bucuresti-giurgiu-ruse-sofia-kulata... apoi nu mai retin exact catre port, insa tot in Iraklion am ajuns cumva. Ma uit acasa si iti spun.
Kristina - Tigra

alindonose
Subiect Autor

18 Apr 2008, 12:41

am auzit de varianta prin calafat (fiind mai aproape de arad)dar nu stiu daca merita pentru vreo 300 km , drumul parca e mai rau si ceva taxe destul de mari cu bacu .Prin macedonia exclus din cauza pasapoartelor(parintii nu au si nu si-ar mai face) deci pe bulgaria :)

alindonose
Subiect Autor

29 Apr 2008, 07:55

Dupa multe cautari si analize concluzionez : arad-bucuresti-giurgiu-ruse-sofia-kulata-atena-pireu(port) ferry pana in iraklion-sitia.asta este ruta care mi se pare ca este cea mai rentabila (km ,timp / calitatea soselelor)
voi reveni cu detalii dupa concediu.