Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

patzaichin
LEONidas

Re: radare noi NEDETECTABILE pentru politie :((

28 Feb 2010, 16:17

Deci urmeaza falimetul firmelor care produc detectoare de radar? :))
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine

bv10ptz
ingineru

28 Feb 2010, 16:48

Poate va urma de fapt o revolutie a industriei producatoare de detectoare.Interesul lor este sa produca aparate cu specificatii dupa cerintele pietii.
Seat Leon 1.9 TDI , 110 CP - 2003

epuredanut
Subiect Autor

28 Feb 2010, 20:06

Punctul slab al aparatului este acela că, în modul POP, erorile pot fi foarte mari, aşa că producătorul recomandă folosirea lor în modul clasic.

E adevarata aceasta informatie????
Seat LEON Formula Race 2007 2.0TDI, Magico Black

Cosmin
Admin

01 Mar 2010, 09:43

[quote="epuredanut"]E greu sa mergi cu 50 km/h pe un drum european (E70, E85) in localitate.quote]

La ce te referi cand spui ca e greu?
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

TIBI

01 Mar 2010, 11:46

mususk266 scrie:
imi este greu sa cred ca nu va iesi pe piata si antiradarul la acestea.

antiradar exista de multa vreme,da detinerea cat si folosirea sunt ilegale...iar rezultatul este dosar penal(parca)
@cosmin uneori e chiar greu sa circuli cu 50km/h,mai ales ca la noi limitarile de viteza sunt puse aiurea,la fel si cu liniile continue(mi s-a dat sa vad o linie discontinua intr-o curba periculoasa,fara vizibilitate,iar unde era drum drept ~300m linie dubla continua)

o solutie ar mai fi sa ''semnalizam'' in trafic prezenta unui astfel de radar.
partea mai nasoala e ca nu toti recurg la aceasta metoda,ba mai mult unii fac la misto.
raman la parerea ca mai e mult pana romanul va fi solidar,empatic in trafic.

poate ca bagand astfel de aparate pe sosele vor mai scadea nr de evenimente rutiere,cu toate ca era bine daca faceau lucrul asta dupa ce aveam strazi :roll: ...
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

bebitz

01 Mar 2010, 15:28

[quote="epuredanut"]

E greu sa mergi cu 50 km/h pe un drum european (E70, E85) in localitate.

[\quote]

va inteleg ca e plictisitor mersul cu 50 km\h prin localitati,mai ales cand e o comuna de'aia de nu se mai termina,dar e si pentru protectia voastra si a masinii voastre.cele mai periculoase sunt animalele,care prin romania sunt cam libere pe sosele.De cate ori nu ati vazut mortaciuni pe sosele?cand dai cu masina intr-un caine,e imposibil sa nu-ti spargi bara.
White Ibiza ;1.2 70 cp

TIBI

01 Mar 2010, 16:04

nu vreau sa fiu inteles gresit ca sunt ''vitezomanul gica'',dar cand ai peste 100 de cai UNEORI te mai mananca talpa dreapta...mai ales cand mergi mult dupa un tir(raba) sau vreo dacie antica sau ai in fata ta un bou care n-are nicio treaba cu volanul.
cand conduc masina mamei mele(un polo alias ''bondarul'' :lol: ) merg linistit pt ca nu-mi permite masina,cu leonul o mai calc(asa e cand ai un stil mai sportiv :roll: )

huse piele schimbator

bebitz

01 Mar 2010, 19:19

sal tibi,nu zic ca nu,si pe mine ma mananca talpa,adica mereu stau la limita,ma refeream mai mult in localitate,in afara rareori am vazut radar,as putea numara pe degete
White Ibiza ;1.2 70 cp

DiNO

01 Mar 2010, 22:20

de 4 ani am reusit sa nu iau niciun radar. una peste alta, politia folosea si radarele vechi in regim POP... diferenta e ca acum aparatul nu mai are nevoie de un timp de calibrare. inteleg necesitatea prezentei politiei pe drumurile publice, insa nu pot sa imi reprim aversiunea pe care o am pt. regimul de vanatoare pe care il desfasoara pe sosele, mai ales atunci cand vezi ca ei nu stau la vedere, sa previna, ci stau la panda, ascunsi.

sper sa isi dovedeasca punctele slabe si aceste radare cat de curand.
SEAT LEON SPORT 1.4 TSi 125 CP 2010 Roşu Emocion Cupra2010looks
ImagineImagine
BEFORE & AFTER

ionutblv
BLV SCENTS

01 Mar 2010, 22:26

DiNO scrie:
de 4 ani am reusit sa nu iau niciun radar. una peste alta, politia folosea si radarele vechi in regim POP... diferenta e ca acum aparatul nu mai are nevoie de un timp de calibrare. inteleg necesitatea prezentei politiei pe drumurile publice, insa nu pot sa imi reprim aversiunea pe care o am pt. regimul de vanatoare pe care il desfasoara pe sosele, mai ales atunci cand vezi ca ei nu stau la vedere, sa previna, ci stau la panda, ascunsi.
sper sa isi dovedeasca punctele slabe si aceste radare cat de curand.

ERA UN NENE politist la realitatea care la intrebarea cu "panda" a raspuns sec:in acest mod ei vegheaza :shock:

TIBI

02 Mar 2010, 12:07

si-n ploiesti sta un logan galben FARA nicio inscriptie,lucru care este ilegal...iar daca mentionati asta in PV castigati
uneori mai stau pe trotoar chiar in dreptul indicatorului de oprire/stationare interzisa (asta da sfidare :evil: )
singura amenda pt radar am luat-o cand detectoarele erau interzise(il aveam in torpedou),eram in oras.

eu unu m-am lamurit de ce hram poarta castravetii nostri,motiv pt care ii tratez ca atare:ironii,replici scurte si taioase...ideea e ca mintea lor proceseaza mai greu :lol:

huse piele schimbator

catalin87

02 Mar 2010, 20:11

epuredanut scrie:
Cele 449 de celebre Dacia Logan de 70.000 de euro, vor incepe treptat sa intre pe sosele, pentru a-i vana pe vitezomani cu aparate radar pe care actualele detectoare existente pe piata nu le vor mai putea “simti” la timp.
Cu noile dispozitive un şofer nu va mai putea susţine în instanţă că circula pe celălalt sens, pentru că aparatul delimitează sensurile de circulaţie.
În plus, noile radare acţionează în regim stand-by. Camera video merge tot timpul, dar nu emite unde radar. Aparatul se declanşează aproape instantaneu când observă apariţia unui autoturism care circulă peste o anumită viteză, astfel că şoferul nu mai are timp să frâneze pentru a scăpa de amendă.
Un alt avantaj al politistilor asupra soferilor cu detectoare de radar va fi raza de actiune a noilor echipamente: producatorul britanic garanteaza eficienta acestora chiar si atunci cand autoturismul vizat se afla la 1,6 kilometri. Actualele detectoarele de radar, in schimb, nu functioneaza pe asemenea distante.

Asa ca atentie mare!!!!

atat timp cat camera aia merge e detectabil , e o problema de timp pana scot baietii detector pentru ele. pana atunci ne atentionam si noi cu blitzuri e cea mai buna solutie. am inteles ca inregistreaza pana la 320 km pe ora, deci nici daca vrea merge pe autostrada blana ca nu cred ca il vad :lol: :lol: :lol: :lol:
Seat Leon 1.4 ,85 Cp , Citrus yellow
Yellow Spider
http://www.sanatateprinmiscare.blogspot.com

catalin87

02 Mar 2010, 20:17

Seat Leon 1.4 ,85 Cp , Citrus yellow
Yellow Spider
http://www.sanatateprinmiscare.blogspot.com

cristi_mky
Inginer

03 Mar 2010, 00:12

Problema ea ca am facut mai putin Timisoara-Milano decat am facut Timisoara-Constanta :!:
Isi bat joc de inteligenta si de banii nostrii :evil:
Nu cred ca apucam ziua cand o sa circulam in conditii civilizate.
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7