Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

emma
Subiect Autor

Cum pot demonta sirena de la alarma????

17 Feb 2010, 00:14

Salutare ...am si eu o problema cu alarma si pana nu o rezolv ma intrebam daca stie careva exact sa imi zica cum pot sa o localizez si sa o intrerup de la fire??' adica sa ii tai firele.Am auzit ca ar fi undeva in partea dreapta jos si ca sa ajun la ea ar trebui sa dau roata jos dar nush sigur.Daca stie cine exact pls help
CipocX

Cosmin
Admin

Re: Cum pot demonta sirena de la alarma????

17 Feb 2010, 09:29

Vorbesti de alarma cu care a venit masina? Daca alarma era din fabrica, se poate dezactiva, nu e nevoie sa tai nici un fir.
Daca vrei neaparat, pot detalia cum sa demontezi, insa e pierdere de timp. E mai simplu sa dezactivezi.

Ai nevoie de VCDS (VAg Com), mergi la adress 46 si modifici byte 15, bit 0 (asta pt. un controller 1K0 959 433 ?? pe 19 bytes.

Procedura e similara si pt. controllere pe 12, 13 sau 14 bytes (desi cele cu 12 si 13 cred ca nu au alarma din fabrica).

Succes!
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

BALTAZAR2003
Moderator

17 Feb 2010, 09:41

Precum a spus si ghita_celofan, este mai simplu sa dezactivezi jucaria, in md sigur ai un senzor care nu functioneaza si acela ar trebui sa apara la sc\anare.
Goarna este in spatele plasticului de la baza parbrizului...cred :)
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

emma
Subiect Autor

17 Feb 2010, 12:46

Alarma este din fabrica dar problema e alta (Vezi topicu Ajutor alarma se declanseaza singura) Si pt mine e mai simplu daca scot firele pana o repar.Daca poti detalia cum ajung la goarna e super.Thx!
CipocX