Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

luci&dana
VIP

Re: Stergatoare buclucase

24 Ian 2012, 00:10

diferenta la ce anume? la locul de unde am preferat sa o iau sau la calitatea lamelei in detrimentul altor firme?
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Bamse
Moderator

24 Ian 2012, 20:33

ai zis ca alegi audi in dauna vw.....era vb de kitul acela de reparatie stergatoare.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

luci&dana
VIP

24 Ian 2012, 22:32

da..pai e simplu. Cand am fost sa iau lamele de la Seat (am si luat de fapt ca nu stiam pe atunci ca si astea vin sigilate) am constat ulterior ca nu aveau inscriptionate pe ele nici o sigla cu VW, Audi, Skoda, Seat. Si in plus de asta, imi scartaiau pe geam tare de tot. Ceea ce m-a dus cu gandul ca nu erau deloc originale, mai ales ca mi-au fost livrate ca si cum te-ai duce tu in targ si ai cumpara 3 kg de cartofi. Nu punga sigilata, nu capacele...nimic. Si curiozitatea m-a impins sa ma duc la VW apoi la Audi sa vad daca sunt tot la fel. Nici pe departe nu a fost asa...chiar cei de la VW s-au mirat cand le-am zis cum mi-au fost livrate. Ori alea de la ei ori unele de la coltul strazii...totuna. Cand am fost sa iau de la Audi, au venit sigilate, cu capacelele aferente si erau OEM. De asta am zis ca nu am ales Seat...plus ca Audi avea si un pret mai bun :hi
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Bamse
Moderator

25 Ian 2012, 22:53

aaaa gata stiu povestea cu lamelele de la DONA la vrac :D
eu mi-=am luat numai de vw......si vin la fel, la pungulita, cu capacele si sigle si cod de piesa :D
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

max33

26 Ian 2012, 12:17

O dimensiune la lama luneta spate leon 1m 2002 a-mi poate spune cineva?
Leon 1.4-16v-75cp

BALTAZAR2003
Moderator

26 Ian 2012, 12:24

Eu am luat si lame de schimb de la PBV2 si nu au tinut mai mult decat stergatoarele de la ei.
Am preferat sa le schimb cu Bosch luate de la Cornel si care sunt ok pana acum chiar pe ger vad ca nu topaie ori sa faca zgomote tembele...
:)
:hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine