Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

luci&dana
VIP
Subiect Autor

amenajare & design interior

30 Ian 2010, 13:33

vreau cat mai multe pareri de la voi in ceea ce priveste parchetul, gresia, faianta, usi de interior, culori, combinatii de culori...daca aveti si poze de prin casa sau cum ati renovat recent, va rog sa le postati. ma intereseaza pareri de la cei ce au gresie pe hol, parchet laminat pe hol, gresie sau parchet in bucatarie...etc.
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Andrei
Admin / PR

Re: amenajare & design interior

30 Ian 2010, 13:45

hei...eu cand am renovat am cumparat mai tot din Mobexpert la preturi oarecum ok..adica nici prea scumpe dar nici prea ieftine...o sa revin cu poze ca dau un format la pc...parchetul l-am cumparat din hornbach. De el s-a ocupat fratele meu si de zugravit la fel ca are o firma si a iesit chiar ok..revin cu poze pe mai tarziu :) see ya
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

luci&dana
VIP
Subiect Autor

30 Ian 2010, 17:49

ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

nu ma pricep sa asortez culori...am cules si eu cateva imagini care cred ca sunt mai interesante si diferite constructii de prin casele oamenilor
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

Cosmin
Admin

31 Ian 2010, 11:54

Eu am renuntat la gresie si am pus parchet peste tot in casa..Doar in baie am lasat gresie pe jos.

Ce vrei sa renovezi? Toata casa?
Eu m-am inspirat din catalogul Ikea (sunt super fan produse Ikea) in ceea ce priveste mobilierul si accesoriile.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

luci&dana
VIP
Subiect Autor

31 Ian 2010, 12:03

tot de la 0 vreau sa fac...si de asta vreau pareri de la cei ce au mai facut asa ceva cat de cat recent
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

CataLIYna
V.I.P.

31 Ian 2010, 17:50

Luci si eu am cautat chestii din astea la un moment dat.Si uite pe ce mi s-a pus pata.

ImagineImagine

luci&dana
VIP
Subiect Autor

31 Ian 2010, 18:10

exact cum inclin sa ma hotarasc si eu...camere foarte deschise, parchet deschis, culori vii
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

Cosmin
Admin

01 Feb 2010, 09:21

Parerea mea e ca ar trebui sa te raportezi la dimensiunile incaperilor cand alegi culorile si mobilierul. Intr-un showroom toate arata bine, pt. ca sunt spatii "aerisite"..
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

TIBI

01 Feb 2010, 11:30

de acord cu Cosmin,eu caut amenajari exterioare pt o casa din 1938
@luci&dana daca gasesti ceva pt exterior ,facem schimb de idei/pareri/informatii :lol:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

alicia

01 Feb 2010, 11:50

[quote="luci&dana"]ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

nu ma pricep sa asortez culori...am cules si eu cateva imagini care cred ca sunt mai interesante si diferite constructii de prin casele oamenilor[ poza 3 .....e superba camera

Luci

01 Feb 2010, 20:10

am gasit si eu cateva imagini, poate iti place ceva la ele
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
Ibiza 1.4 TDI - Black Magico - viewtopic.php?f=33&t=3826&st=0&sk=t&sd=a

luci&dana
VIP
Subiect Autor

17 Mai 2010, 16:57

ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
asta este ce a iesit dupa 3 luni de munca si foarte multi bani investiti...aproximativ 15000 mii de euro punand la socoteala si livingul, canapeaua care inca nu a venit. per total sunt multumit...dar nu a iesit exact cum am vrut datorita mesterilor de 2 bani. dar imi este invatatura de minte pentru urmatorul apartament (cand va fi :D ). scuze pentru deranjul din imagini...suntem in aranjari :cheers
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

luci&dana
VIP
Subiect Autor

17 Mai 2010, 17:17

asa a fost la 01.02.2010

ImagineImagineImagineImagineImagineImagine

asa a fost intre 01.02.2010 - 01.05.2010

ImagineImagineImagineImagineImagineImagine
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

florineatza
de_vis

18 Mai 2010, 07:15

salut,
a iesit destul de frumos apartamentul sa-l stapaniti sanatori... referitor la meseriasi..... nu vreau sa-mi amintesc... ca am avut vre-o doua perechi... primii mi-au tras teapa.... plus treaba de mantuiala, iar ceilalti cand au venit.. evident ca domne au strambat din nas.. ca domne eu nu fac treaba dupa altii.....
dupa ce i-am convins sa se apuce de treaba.. a trebuit... sa imi curete aproape toti peretii si sa reia munca de la capat.. evident alti bani alta distractie...
evident ca nu a iesit.. cum am vrut. dar decat de loc.. e bine ca momentan e cumva in casa, astept sa strang bani si sa seriau marea nebunie... sa fac exact cum trebuie :Dam sa caut o parte din pozele facute atunci sa imi spuneti ce parere aveti..
promit ca primul lucru cand ajung acasa.. asta am sa fac.. sa pun cateva poze ;)

Bafta celor care se apuca de renovat;)

PS: FERITIVA DE ZUGRAVI CU NASUL ROSU IDENTIC cu cel al LUI RUDOLF SI CARE CER BANII INAINTE CA LA C...E!!! si daca nu se poate altfel.. nu mai mult de 5% din suma

ram84

18 Mai 2010, 08:34

Arata bine apartamentul. Sa-l stapaniti sanatosi! Majoritatea meseriasilor fac treaba de mantuiala si repede pentru a prinde cat mai multe lucrari...pana la urma nu-si dau seama ca n-o sa primeasca recomandari. Cei mai buni meseriasi care i-am avut au fost doi din Bujoreni-Valcea care mi-au refacut acoperisul la casa. Vreau sa spun ca au fost cei mai civilizati si corecti muncitori care i-am vazut. Au facut treaba buna, au facut curat dupa ce au lucrat si nici nu stiai ca sunt pe acoperis(nu tipau, nu injurau), si nu au furat din material ca altii... Oricum genul acesta de muncitori ii gasesti rar(la fel ca cei care stiu sa echilibreze roti...prietenii stiu de ce :wink: )
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941