Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

adrian405
Subiect Autor

Accident :|

25 Ian 2010, 21:58

Salutare,

Nu va speriati...nimic grav.....doar ceva zgarieturi pe bara spate si niste "bombite" in aripa spate dreapta.

Cu alte cuvinte.........
Ma trezesc dimineata si decid s-o duc pe logodnica pana la munca din cauza ca mi-era mila de ea tinand cont de frigul de afara. Lucreaza pe Avrig(zona obor) si cand deodata imi iese in fata un nenorocit de taximetrist de pe o straduta din stanga de dupa o duba care venea din sens opus....deci cu alte cuvinte n-a acordat prioritate, nu s-a asigurat....si ca orice om normal...am bagat frana in podea....si ca apoi sa aud un poc in spate....cobor si ce vad? un Sandero mama lui....cu botul facut praf....unde mai pui ca incercand sa ma evite sau sa gaseasca o cale de-a nu ma lovi prea tare a tras dreapta si-a mai dat si peste o masina parcata.....in comparatie cu el....eu am scapat ffffffffff bine.....ce-i drept ceva milioane m-ari fi costat daca ar fi sa repar eu.Oricum vinovatul, baiat simtit, si-a recunoscut fapta, ca n-a pastrat distanta, si mergem spre Omniasig(unde avea el polita RCA) pt constatare, pe langa faptul ca e tara lui nimanui si birocratia si prostia e la puterea, dupa 4 ore de asteptare am fost trimisi la politie mai pierzi ceva ore si acolo si apoi iar la RCA.
Am rezolvat cu actele, s-a facut constatarea ..... mi s-a dat "trimiterea" pt service si intrebarea mea e urmatoarea: Din cei care aveti RCA-ul la Omniasig si stiti service-urile cu care lucreaza....la care mi-ati recomanda sa ma duc?Am o lista cu service-urile respective...dar sa stiu si eu unde as fi primit mai cu caldura si mi s-ar face o reparatie decenta care sa fie facuta cu seriozitate(si ma refer la un vopsit bara spate si indreptat aripa).

Maine daca reusesc poate fac si-o poza....ca azi la cate ore am pierdut, si sunt doar in jur de 12...n-am mai avut stare sa fac nimic.
Seat Cordoba, 1.9 TDI 2005

adrian405
Subiect Autor

Re: Accident :|

25 Ian 2010, 23:08

nimeni?nimic? :munky2:

patzaichin
LEONidas

25 Ian 2010, 23:11

Poti sa incerci si la Porsche aviatiei....lucreaza cu Omniasig!
De fapt poti sa te duci unde vrei tu....Omniasig are direct debit cu toate service-urile deci nu o sa trebuiasca sa stai dupa accept de plata samd..cand e masina gata te duci si o ridici direct.
Imi pare rau ca pe vremea asta o sa o bagi in service :(
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine

adrian405
Subiect Autor

26 Ian 2010, 11:19

Si mie imi pare rau...ca deh...fara masina n-as iesi pe afara :)
Si in cat timp trebuie sa ajung sa o repar?Cate zile e valabil documentul de intrare reparatie?
As prefera un service prin Berceni(sector 4) si hai ca scriu o lista cu service-urile din "ghidul" lor:

SC Super Trafic SRL (Calea Serban Voda nr. 188)
SC 3CMC IMPEX SRL (Soseaua Vitan Barzesti nr. 5-7)
SC BAD Import Export SRL (Str. Verzisori nr.12)
SC Onu Multi Trade SRL (Soseaua Vitan Barzesti nr. 5-7)
SC AUTOTEHNOCONSTRUCT (Soseaua Giurgiului nr.87)
SC Nesty Auto Service SRL (Soseaua Berceni nr. 80A)
SC Expert Auto Center SRL (Str. Odei nr. 91)
SC Radacini SRL ( Soseaua Giurgiului nr. 52-54)
SC Master Service SRL (Drumul Gilaului nr 7B)
SC Prestige SRL ( Drumul Gilaului nr 7C)
SC International Motors Group SRL ( Soseaua Giurgiului nr. 48H)
SC Autotehnic Service SRL (Drumul Jilavei nr.12)

cornelius

26 Ian 2010, 11:25

salut,
imi pare rau pentru incident, asta e viata se mai intampla.
te mai poti interesesa si la auto1one.ro, au service pe Oltenitei la capatul tramvaiului.
documentul de reparatie este valabil 30 de zile.
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion

Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788

ImagineImagine

adrian405
Subiect Autor