Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Remus
Membru Fondator
Subiect Autor

Gripa Porcina AH1N1

16 Ian 2010, 02:11

Ce parere aveti ???? Falsa sau adevarata ??? Te ai vaccinat sau nu ????
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

Luci

Re: Gripa Porcina H1N1

16 Ian 2010, 02:44

Nu stiu cat e de adevarata, dar in toata facultatea nu cred ca s-au vaccinat 2, din familie doar bunica (batranii tot batrani raman, nu ii scoti din ale lor)
Ibiza 1.4 TDI - Black Magico - viewtopic.php?f=33&t=3826&st=0&sk=t&sd=a

Aleksu
BLUE

16 Ian 2010, 08:23

e un mare fasss...eu zic ca nu ar fii ok sa ne vaccinam..mai ales ca nu e atat de sigur vaccinul impotriva acestei gripe...
B 83 PAA .
Imagine

Krondet

16 Ian 2010, 12:00

PREA MULTI morti ca sa fie doar un fass
au m-am vaccinat, si mi-am convins si nevasta sa o faca.
si nu-mi pare rau..eu o sa fiu cel care stinge lumina :angryfire:
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

patzaichin
LEONidas

16 Ian 2010, 12:03

Nu m-am vaccinat si nici nu ma gandesc sa ma vaccniez...e o mare porcarie....ca sa mai faca bani si companiile farmaceutice!!!

Si e AH1N1 ;)
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine

luci&dana
VIP

16 Ian 2010, 12:04

am alte teorii legate de gripa asta...cu siguranta FARA vaccin :)
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

CataLIYna
V.I.P.

16 Ian 2010, 12:07

Vaccinul e produs la Institutul Cantacuzino si nu se scoate nici un profit deci teoria cu farmaciile si banii nu sta in picioare.
Nu m-am vaccinat si nici nu am in plan lucrul asta...dar cine stie.. never say never :bounce:

patzaichin
LEONidas

16 Ian 2010, 12:10

Refuz sa cred ca nimeni nu are de castigat din aceasta....hai sa zicem afacere....nimic nu e mocca in Romania...Cata se poate sa ai dreptate dar nu in totalitate :P

Plus ca vaccinula are foarte multe efecte adverse!
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine

luci&dana
VIP

Re: Gripa Porcina AH1N1

16 Ian 2010, 12:23

cum sa nu se scoata profit?...pai cine creeaza acel vaccin, isi pune toata aparatura necesara la bataie fara nici un profit????...si mai sunt argumente...deci nu avem timp sa credem ca profit nu exista
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

TIBI

16 Ian 2010, 14:04

Aleksu scrie:
e un mare fasss...eu zic ca nu ar fii ok sa ne vaccinam..mai ales ca nu e atat de sigur vaccinul impotriva acestei gripe...

cateva intrebari:
-de ce nu ''ar fi ok'' sa ne vaccinam?
-de ce crezi ca nu e sigur?

eu va sugerez inainte sa tastati ceva,cautati argumente plauzibile si pertinente nu din auzite de la tv,presa sau ce a zis ''gigel'' intr-un moment de sclipire intelectuala.
am mai spus-o si o repet,presa ne induce in eroare si creaza unora opinii.
acum cateva zile era o reportera care intreba un pacient, care abia se vaccinase, intr-un mod tare ciudat... sa o citez ''stiati ca vaccinul are un continut de mercur?'' acum sa-mi spuneti mie ce intelege tzatza floarea de la tara cand aude asa ceva?
cantitatea de mercur continuta de vaccin e infima.corpul uman contine aceasta substanta si traim.intradevar in cantitati mari, devine toxic.
presa parca ar face o campanie impotriva vaccinarii...e ciudat cata putere de influentare are.ma amuz nespus cand aud/citesc diverse pareri gen ''era sanatos tun''...parca ar fi perlele de la capacitate sau bac :lol: . asta este motivul pt care am spus ca romanul e omniscient,cunoscand printre altele si medicina..de aici si datul cu parerea unora

eu m-am dus la medicul de familie si ca sa nu stau sa astept ''poporul'' care era acolo ,i-am cerut dozele pt mine si familia mea.am semnat pt ele si i-am intepat eu pe cei din familie.
ca efecte adverse avute de mine pot sa enumar doar durere locala si cearcane in urmatoarea dimineata.
astea sunt cele mai frecvente efecte.
e indicat sa se vaccineze persoanele cu o imunitate scazuta
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

pepsi

16 Ian 2010, 14:13

toata faza asta e o mare porcarie, de ex:
in constanta, profesorii de la fac. de medicina, au spus NU vaccinului.
-o cunostinta, a avut gripa, vecina ei la fel, aveau aceleasi simptome, febra etc, vecina ei s-a dus la spital i-au spus ca e suspecta de gripa porcina, iar ei i-a trecut "boala" in cateva zile
-am vazut pe net, un om de stiinta din u.s.a a scris ceva de genu ca: vaccinu asta antreneaza anticorpii (ceea ce este normal sa faca un vaccin), dar in timp acest vaccin distrug nu stiu ce anticorpi si nu stiu ce celule ale corpului uman, apoi vom deveni dependenti de acest vaccin, ceva de genu. Cica vaccinul ar produce o boala gen: ce au avut militarii din golf, halucinatii etc, toate astea in timp.
Eu unul nu imi fac nici un vaccin, nu cred ca o sa mor din cauza fumului de tigara sau din cauza unei gripa, acum probabilitatea este mult mai mare sa te calce o masina sau sa-ti cada un ghiveci in cap.

deyuuu
ARDELEANU

16 Ian 2010, 15:18

nici eu nu m`am vaccinat ...

cel mai bun vaccin e "ceapa,usturoiul si hreanul" :)))) bag zilnic ... si nu cred ca o sa am ceva ...

pepsi

16 Ian 2010, 16:10

deyuuu + 50 grame palinca (minim) +1 pahar de vin

deyuuu
ARDELEANU

16 Ian 2010, 16:11

corect ... e cel mai bun tratament :lol: :lol: