Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

George24

Re: Stergator luneta nu mai ajunge apa

05 Sep 2016, 09:49

Salutare, aceleasi simptome si eu: la inceput arunca apa cativa cm iar apoi se oprea, mie nu imi curgea apa pe nicaieri.Initial citisem ca e posibil sa fie din spatele capacului de la portbagaj, dar cum acela este prins in clipsuri am renuntat(asta de vreo 3 ani).Zilele trecute am citit topicul asta si am decis sa incerc iar problema a fost rezolvata! Imbinarea dintre furtune nu era bine facuta, le-am re-imbinat, legat cu banda adeziva iar acum, dupa 3 ani de zile am apa la stergatorul spate! :))

mariusastrat

10 Sep 2016, 13:07

Vezi ca mai este o imbinare si in fata cum te uiti la baterie si duce tot in spate adica la luneta si ala trebuie bine imbinat

Costinel

07 Mar 2017, 15:03

Salut, am aceeasi problema cu stergatorul luneta , doar ca nu stiu unde in fata este furtunasul. mie imi curge apa pe la pedalier cand incerc sa spal luneta. Am desfacut in spate si e clipsat bine. Am scos grila fata cu tot cu stergatoare dar nu gasesc furtunasul buclucas. Deci unde sa ma uit mai exact ca in jurul bateriei nu l-am vazut.
Costinel leon 1m 1.9 tdi arl 150 hp