Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Remus
Membru Fondator
Subiect Autor

Guillermo Vargas Habacuc

28 Mar 2008, 12:51

julia_crista

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locaţie: Bucuresti Trimis: 28 Mar 2008 10:38 am Titlul subiectului:

off topic
ca nu stiu unde sa postez
In 2007, artistul Guillermo Vargas Habacuc a luat un caine, l-a legat de un perete intr-o galerie de arta si l-a lasat sa moara, lent, de foame si sete. Intre timp, vizitatorii priveau si admirau lucrul acesta. Imaginile de mai jos sunt facute la galeria de “arta” despre care vorbesc. Acum, asociatia Biennale Centroamericana di Arte a hotarat ca ceea ce a facut artistul de mai sus era arta si a propus ca acest lucru sa fie realizat din nou in 2008. Pentru a impiedica acest lucru, semnati petitia online http://ionut.ecosapiens.ro/fii-schimbar ... comment-40 ........absolut ingrozitor !!!!!!! " "artistul" asta din iad ar trebui torturat si apoi omorat !!!! .....pacat k s-a abolit pedeapsa cu moartea.....
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

el_ovy
HVN

28 Mar 2008, 13:21

Ce imbecil frate.... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White

julia_crista

28 Mar 2008, 13:48

multumesc remus ca l-ai mutat
If you ever dream of beating me, you'd better wake up and apologise.
Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu "i"

Cosmin
Admin

28 Mar 2008, 20:08

Incredibil!! Nu pot sa cred asa ceva..Psihopatul respectiv ar trebui legat, inchis si cheia aruncata in mare..
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Flory
Albertina

28 Mar 2008, 21:37

si daca as lega un om de perete si l-as lasa acolo sa moara de foame si sete l-ar ajuta cineva?... vreau sa cred k da.....
de ce cred unii ca doar oamenii au dreptul la viata si animalele nu?.......
trist....
Orice solutie genereaza noi probleme.

marian_iam
V.I.P.

29 Mar 2008, 18:55

dupa ce am vazut chestia asta...m-am dus si mi-am strans cainele in brate....
aceeasi soarta ar trebui sa o aiba si respectivul "artist"
'tul in bot!!!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

Flory
Albertina

31 Mar 2008, 13:22

www.SalvatiAnimalele.as.ro - Priviti cum un tigan omoara un caine.Intra aici si voteaza ca acesti oameni fara mila sa fie pedepsiti mai aspru. - www.SalvatiAnimalele.as.ro
Orice solutie genereaza noi probleme.

julia_crista

31 Mar 2008, 14:38

de privit nu am fost in stare dar macar i-am dat votul
If you ever dream of beating me, you'd better wake up and apologise.

Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu "i"

PapaGiorgio
D U D U

07 Oct 2008, 13:20

Abia acum am vazut postul... :oops:
Eu cred ca cei ce nu iubesc animalele (oricare ar fi ele) au o mare problema...iar nemernicul ala de "artist" ar trebui chinuit inzecit pentru mizeria facuta. Asta nu e om...mi-ar placea ca si la noi in tara sa se ajunga la pedepsirea bestiilor care maltrateaza cred ca pentru placerea personala tot felul de animale/animalute care nu au nicio vina. La carierele de piatra cu astia!
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

razmih

07 Oct 2008, 15:01

Mda, trist cum sunt lasate unele lucruri sa se intample. Nu am deschis linkul pentru ca mi-a fost suficient ca am citit mesajul. Am mai facut odata greseala, m-am uitat la filmuletul ala in care trei idioti (romani) au snopit in bataie o pisica. Am simtit atunci o furie greu de descris.
Cred ca aici problema nu a fost a artistului (de altfel un sadic) ci a celor care au putut sa priveasca fara sa intervina.
Nu sunt de acord cu difuzarea filmelor sau a pozelor, e suficienta descrierea lor pentru ca cine vrea sa inteleaga intelege. Ma gandesc ca unii vor privi cu placere astfel de imagini. :angryfire:

BALTAZAR2003
Moderator

07 Oct 2008, 21:22

Am vazut si filmuletul cu pisicile si am vazut multe altele postate de diversi pe net.

Eu consider ca aia nu este cruzime, cred ca se defineste ca dementa ori alta boala psihica, degeneratii nu realizeaza ce fac.

Chiar se exagereaza, asta in conditiile in care sunt oameni care sufera tratamente similare.
Noi ca specie suntem distructivi.
Daca ati observat la animale, atunci cand cineva bate ori raneste un pui, ceilalti caini sar sa il apere, chiar daca nu este al lui, la fel si la lupi ori alte animale.
La oameni...
Pe strada in jurul nostru sunt alte exemple, copii care nu au nici o vina ca au ajuns pe strada, umiliti si infometati in clipele de care ei ar trebui sa se bucure mai mult, adica in copilarie.
Nimeni nu face nimic!
Batrani care se chinuie sa traiasca o batranete mult prea grea, pe care ii uita toti, uitam ca datorita lor existam si efortul lor ne-a adus unde suntem acum.
Si nimeni nu face nimic.
lista poate continua, ne sta in fire sa distrugem tot ce atingem si tot ce intra in contact cu noi.
Al doilea razboi mandial a fost cel mai bun exemplu, daca nazistii au fost malefici si nu au nici o scuza pentru exterminarea facuta, atunci cu atat mai putin au cei care au curmat cu o singura bomba existenta a peste 100000 de femei, copii si batrani! Spui copii si te gandesti la un tanc care sta in fund ca nu poate merge si molfaie la un degetel, ca il mananca gingiile....vieti stinse intr-o fractiune de secunda, asta in conditiile in care japonia era deja infranta. Si nu a fost de ajuns au repetat de inca doua ori experienta, noroc ca una din bombe nu a explodat.
Asta este cruzime si sadism.
Cu toate ca in adancul nostru, undeva dupa armura indiferentei de zi cu zi, fiecare plangem cand vedem ori tracem pe langa asemenea grozavii, ...dar nu facem nimic.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine