Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

HessAutoconcept
Subiect Autor

Re: VOPSITORIE AUTO PROFESIONALA - Auto Bayern

04 Apr 2011, 20:39

bcalex81 scrie:
buna seara,
as dori sa va mai intreb daca se pot vopsi doar anumite puncte dintr-un element. Din cauza materialului antiderapant folosit pe A2 in aceasta iarna in loc de nisip s-au folosit piertricele. Capota pare impuscata in mai multe locuri de astfel de prieticele. Se pot acoperi acele puncte sau trebuie vopsita toata capota?

Buna seara,

pietrisul folosit de "drumarii nostrii" ca solutie antiderapanta are efecte devastatoare asupra caroseriilor noastre.Vopsea "impuscata", parbrize crapate, faruri/proiectoare sparte,etc.Intr-o tara in care dispretul autoritatilor fata de contribuabil atinge cote paroxistice nimic nu trebuie sa ne mai mire...

Reparatii locale se pot face doar in anumite zone ale caroserie prin tehnica "spot repair" sau "smart repair".Nu se poate aplica ptr. zonele de pe capota.Avantajul acestei tehnici de reparatie este costul(50% dintr-o reparatie clasica) si timpul de executie.
O corectie destul de buna(70-80%) o poate obtine,deasemenea de un detailer auto bun avand la indemana un kit de reparatie format dintr-o mica cantitate de vopsea cu acelasi cod de culoare si lac.

Solutia Auto Bayern: revopsire capota integral.Cost : 500 Lei.

Cu stima.

HessAutoconcept
Subiect Autor

04 Apr 2011, 20:42

Ovi_King scrie:
Buna seara vreau sa va intreb cat ma costa vopsirea unui eleron ca cel din poze in culoarea rosu nemetalizat?
Multumesc!

Buna seara,

nu apar pozele...Va rugam trimiteti-le pe adresa info@servicevopsitorie.ro sau info@autobayern.ro si va vom face imdediat o oferta de pret.

Cu stima.

bcalex81

07 Apr 2011, 16:07

buna ziua,
va multumesc mult si am sa va fac o vizita pana in Paste ptr a afla solutia potrivita de la dumneavoastra.
va multumesc pentru timpul acordat.

HessAutoconcept
Subiect Autor

07 Apr 2011, 16:51

Buna ziua,

va asteptam pentru o constatare.

Va multumim.

Cu stima.

GABRIEL CATALIN

12 Apr 2011, 13:47

Am si eu o intrebare cat ma costa sa vopsesc tot exteriorul unui leon 1m culoare neagra ?
SEAT LEON FR 1M 1.9TDI 150 CAI

HessAutoconcept
Subiect Autor

12 Apr 2011, 20:37

Buna seara,

pretul este influentat de starea masinii si implicit de reparatiile necesare.Astfel, o revopsire exterioara(aceeasi culoare), cu reparatii minore(zgarieturi) costa in medie 4400 Lei.

Cu stima.

AndreiIbiza

29 Apr 2011, 13:47

Cam cat ma costa sa fac o Ibiza 6L(5 usi) din Rosu in Negru dar nu sa vopsesti si interiorul doar exteriorul(fara sa scoti motorul si altele sa le vopsesti)?

P.S.:Nu are zgarieturi
B 23 SSZ

Seat Ibiza 6L 1.4 Rosie

Imagine

HessAutoconcept
Subiect Autor

29 Apr 2011, 21:36

Buna seara,

vopsire exterioara inseamna exclusiv doar exteriorul masinii fara praguri, portiere, capote interioare.Aceasta inseamna ca la fiecare deschidere a portierei sau portbagajului se vor vedea(chiar si de un ochi neexperimentat) doua culori.Aceasta varianta costa 4800 Lei.Nerecomandat din punct de vedere estetic.
In cazul schimbarii de culoare,mai putin compartimentul motor, pretul este in cazul Dvs. 5600 Lei.In aceasta situatie se va observa culoarea initiala a masinii doar zona din jurul motorului si doar la ridicarea capotei.

Cu stima.

DMV_seat

06 Mai 2011, 09:35

Buna ziua,

Vreau sa-mi vopsesc 2 aripi si haionul, la un leon 1p. Cat ma costa si care este timpul de executie?
Leon 2010 Alb, FR - DSG, 2.0 - 211 CP
B-112-DMV

HessAutoconcept
Subiect Autor

08 Mai 2011, 14:10

Buna ziua,

pretul cat si timpul de executie este influentat direct de natura operatiunilor necesare.Asadar va rugam sa ne dati detalii despre elementele respective(noi, SH, culoare, avariate,etc.).

Cu stima.

valentins

Re: Experienta neplacuta - Auto Bayern

26 Mai 2011, 17:05

In urma citirii unei informari pe forumurile noastre am ajuns din nefericire sa duc masina prietenei la ei. A avut un impact frontal - trebuiau inlocuite cateva piese si 3 elemente de caroserie + revopsirea lor - toata treaba pe CASCO.
Am sunat, am dus-o si mi-au spus ca e gata in 10 zile, ca toate piesele care se vor schimba vor fi originale, etc.
Masina a fost gata abia intr-o luna cu tot felul de scuze ca i-au intarziat furnizorii de piees si mai stiu eu ce.. Apoi nu raspundeau la telefoane cu zilele. Cand am fost sa o ridic, supriza - farurile erau de producator (neoriginale), proiectorul la fel si probabil ca si majoritatea celorlalte piese inlocuite. Am cerut sa vad documentele de achizitie ale pieselor "originale" dar nu mi s-au oferit. S-a schimbat un far, cu toate ca nu avea nimic (dar trebuia sa fie ca cel de producator inlocuit) si nu mi s-a inapoiat cel "defect" inlocuit. Am aflat ca s-a facturat firmei casco dublu fata de estimarea pe care au facut-o initial.
Si cireasa de pe tort - nu au inlocuit rezervorul de lichid de prabriz spart, cu toate ca era trecut ca fiind inlocuit - ceea ce m-a costat inca 2 drumuri la ei (prima oara au incercat sa carpeasca cu banda adeziva si o sarma un furtun) - dar de fapt vasul era spart si curgea si prin alta parte, iar a 2-a oara a tb sa merg EU la reprezentanta sa il schimb acolo, sa fiu sigur ca iese ok (macar a achitat factura cu manopera).
Cu vopsitul macar, a iesit bine, nu se observa nici o dif de nuanta. Ramane sa vedem in timp cum evolueaza.

Trageti voi concluziile referitoare la seriozitate si profesionalism, dar daca decideti sa mergeti, stabiliti de inainte termenul de livrare in scris cu stampila si semnatura.

denilson

08 Iul 2011, 19:42

Imi puteti estima cat ma costa: bara fata, capota, aripa stanga si aripa dreapta. Toate sunt originale, impecabile. Din negre vreau sa le fac argintii.
Multumesc

COM.Leon

11 Iul 2011, 13:52

Buna ziua,
Vreau sa imi schimb portierele fata-spate de pe partea stanga la un seat leon 1p. Am portierele de schimb(doar tabla) care nu necesita reparatii, insa trebuie vopsite pe negru (culoarea masinii). M-ar interesa un pret estimativ pentru: demontare portiere vechi, vopsire portiere noi+montare portiere noi pe masina+accesoriile de pe partea interioara de la protierele vechi. Multumesc!

Niculae Andrei Mihai

10 Aug 2011, 13:02

Salut,
Am un seat leon 1.8T, 4x4...si as dori sa stiu cat m.ar costa o revopsire completa a masinii(Dezmembrat+Vopsit+Asamblat)...am atasat o poza a masnii k sa o puteti vedea...
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150219453844660.338843.751184659&type=1
Cu Stima, Andrei

florin_drn

19 Aug 2011, 09:01

As avea si eu o intrebare: vopsiti si elemente de plastic din plansa de vord? Daca da, puteti sa-mi faceti o estimare de pret pentru vopsirea in negru mat a elementelor din plastic din bordul unui Seat Leon 1p? (ma refer la rama CD player, rama ceasuri de bord, panou climatizare si gurile de ventilatie- respectiv elementele care, din fabrica, vin in culoarea gri-verzui). As avea rugamintea ca in estimarea de pret sa includeti si manopera pentru demontarea si montarea la loc a elementelor respective. Multumesc!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8