Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

emma
Subiect Autor

Motoras geamuri

07 Ian 2010, 14:35

Salutare imi poate spune cineva si mie cat costa o pereche de motorase pt geamuri fata la Leon 1P?
CipocX

Cosmin
Admin

Re: Motoras geamuri

07 Ian 2010, 17:06

Ce problema ai?
Daca nu se mai deschide geamul pot fi si alte cauze..Nu neaparat motorasul.

partea proasta e ca motorasul de geam e integrat in unitatea electronica de comanda (door electronics) si daca va trebui sa-l cumperi e scump.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

emma
Subiect Autor

08 Ian 2010, 01:07

Problema mea nu e ca geamurile nu se deschid...e ca alarma imi suna de cateva ori pe zi si am f la service si i-am facut un test amanuntit cu vag-ul si mi-a detectat 4 erori si cei de la service mi-au spus ca tre sa schimb motorasul sau motorasele pt ca daca le cere la Barcellona nu vin numai pereche...asa ca asta e problea pt care alarma se declanseaza...sau asa zic ei.Toate geamurile se deschid de la butoanele lor proprii numai ca geamul spate stanga nu il pot deschide de la comenzile pilotului...si cam asta ar fii problema ,cateodata se aprinde becul din plafonier si apare usa deschisa si cateodata nu se inchide masina...si alarma suna toata noaptea....proasta alegere am facut cu masina asta si desi am luat-o noua si am intretinut-o f bine ....deci...nu mai stiu ce sa ma fac ca astia de la seat imi cer 600 de euro pt reparatie.Mai bine demontez sirena si o arunc la gunoi :lol: .Sfaturi ceva-???
CipocX

cristi_mky
Inginer

09 Ian 2010, 22:21

Nu a fost montata alarma corect :!: :!: :!:
Daca geamul merge de pe usa lui nu e stricat motorasul.
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY

emma
Subiect Autor

29 Ian 2010, 12:58

dECI ALARMA E STANDARD DIN FABRICA nu am montat-o ulterior poate fi de vina unitatea electronica de comanda asa cum zicea ghita mai sus
O sa incerc sa schim comenzile de poe usa sa vad daca de aici ii vine problema alarmei.
CipocX