Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

patzaichin
LEONidas
Subiect Autor

"Greieras"...please advise...

29 Dec 2009, 21:56

Din pacate mi-a venit si mie vremea sa ma plang de un scartzait/ticait la LEONidas. Zgomotul il aud din interior, numai in mers si se aude de undeva din zona centrala a consolei...
A mai patzit cineva? Ma duc la un mecanic? Ma panichez? :((
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine

iulian_ab4

Re: "Greieras"...please advise...

29 Dec 2009, 22:17

...mie mi s-a intamplat... un fel de scartait, parca se rupea ceva sub masina care se auzea in interior undeva sub bord in momentul in care franam sau acceleram si mai ales la viraje mai stranse (intersectii, sens giratoriu) nimeni nu a stiut sa-mi spuna ce are,bucsaraia era in regula, intr-un final dupa vo 2 luni de nervi am incetat sa mai apelez la "prietenii" mecanici si m-am hot sa o duc la reprezentanta... atunci s-a speriat Leoaica si nu a mai marait nimic... nici acum nu stiu ce a fost :)
Leon2005 1.9 TDI Stylance 105 CP

patzaichin
LEONidas
Subiect Autor

29 Dec 2009, 22:26

Pai asta astept si eu....un sfat ceva....poate sa ma uit pe undeva...un surub ceva...habar nu am...daca nu stie nimeni sa imi dea un indiciu sau o indicatie....tot la service ajunge si LEONidas :D
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine

Bubulutza

30 Dec 2009, 10:47

da muzica mai tare si blana orbitoare :lol: copyright grecutus :wink:
"asa face toate" :lol:

razmih

04 Ian 2010, 21:16

Daca poti sa identifici exact locul greierasului e OK.
Daca nu lasa-l asa, nu ai ce sa faci.
Sa fi auzit masina mea azi dimineata, fiind inghetata toata (usile din spate nu am putut sa le deschid), sa vezi in ce hal facea. Mai ales usa de la sofer. Eu unul m-am obisnuit cu ei, cand sunt singur dau muzica la volul 8-9 si fugi.

Daca masina asta nu m-ar unge pe suflet in afara orasului as fi zis ca am luat cea mai mare plasa cu masina asta. Asta este, plusuri si minusuri, chiar ma gandeam azi dimineata la cei care au scris pe forum ca nu au niciun fel de greieras la masina, ori nu au ureche pentru ei ori sunt niste fericiti. :cheers:

patzaichin
LEONidas
Subiect Autor

05 Ian 2010, 11:12

Pai cam asta e...pana nu ma duc la un service sa mi zice ce si cum....nu ma bag eu sa il "caut"
Si am observat ca este si foarte selectiv...nu face tot timpul...numai cand vrea el :)))
LEONidas...1.4 TSI
ImagineImagineImagine

Sylver

11 Ian 2010, 16:26

si masina mea are acelasi greieras. Se pare ca e specific. Cateodata dispare (apare pe drum usor denivelat si dupa 80 km/h) dar l-am lasat asa, nu prea vreau sa imi desfaca bordul cei din service. Mi-e ca apoi mai rau face.
Black Leon benzinar

alexEAT

14 Ian 2010, 18:16

stai linistit razmih, si a mea e plina de greieri... cred ca e un fel de colonie...
Crono Yellow SEAT Leon FR TDI

tz3p0su

20 Ian 2010, 21:05

sa fie aceeasi problema ca si aici: viewtopic.php?f=7&t=5352 ?

greieras .... ticait dreacu mai stie cum face ideea e ca si a mea face la fel :lol:
am un prieten cu o Skoda Octavia si are aceeasi problema ... strange
Imagine
Imagine Imagine
2008 Leon FR 2.0 TDI
Imagine
BORN CRAZY, IN TIME WE GAIN MORALLITY, AND WE BECOME STUPID AND UNHAPPY... THEN... WE DIE . . .