Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

amgshow
Subiect Autor

Zgomot amortizoare

28 Dec 2009, 14:54

Salut am Cordoba 2009 august si deja au inceput sa se aude amortizoare pe spate la cel mai mica denivelare scartie rau de tot cind am luat-o dupa 1000 de km scartia cind coboram din masina AM fost la service si mi-au spus"
k de la frana de mana cind o trag saboti raman blocati si asa face o masina cu saboti pe spate "am crezut dar se pare ca nu frana era de vina ci mecanici care nu au vrut sa intervina dupa sarbatori o sa dau o fuga pe la service sa ma cert cu aia . Un service bun si fara ca mecanicul sa nu ceara spaga doar ca pune mana pe o surubelnita puteti recomanda Multumesc!

pakyman

Re: Zgomot amortizoare

28 Dec 2009, 15:07

freind,

banuiesc ca amortizoarele sunt in garantie, asa ca sfatul meu este sa mergi la un dealer autorizat. nu are voie sa inceapa sa scartie dupa cateva luni. vorbeste eventual si cu bamse, el stie mai multe despre ce intra si ce nu intra in garantie.

bafta maxima si km fara probleme
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine

luci&dana
VIP

28 Dec 2009, 19:54

amortizoarele au garantie 10 mii de km dar nu mai mult de 6 luni
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

ady_vopsitoru

28 Dec 2009, 20:09

la fel am patit si eu cu ea odata cu sosirea frigului ,dar de vina nu sant amortizoarele ci bucsele de la puntea spate ,toata apa de pe carenajele spate curge pe acele bucse si cand da frigul incep sa faca ca toti dracii.eu le-am gresat cu vaselina la spray-ceva de la wurth si vad ca a lasat-o mai moale cu galagia dar odata la 2luni trebuie repetata smecheria. 8)
cordoba stela 1.4 16v candy white