Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

adrian1

25 Mar 2008, 17:54

1,4 85 cp alb la oferta aia cu 13.875 dar dupa ce am mai pus cate ceva pe el am ajuns la 15.000 euro, ca am pus computer de bord, pilot automat, volan in piele cu comenzi , scaune sport, jante aliaj, tapiterie editie speciala si vreau sa iau si cotiera...si mai multe cand mai strang ceva bani:)
Oriunde merg si orice fac, in fata vad doar rosu-alb / Sufletul meu e colorat, in alb si rosu, rosu-alb !
SOLO DINAMO!
-------------------------------------------------
Leon 1,4 100 cai frumosi :P, Candy White& Beautiful

alindonose
Subiect Autor

28 Mar 2008, 12:27

Salutare , am vesti in legatura cu masinuta , din pacate nu sunt tocmai bune . Din cauza unor "proceduri" nu stiu care pentru ca nimeni nu vorbeste clar, la Piraeus leasing(scuze pentru reclama sau antireclama)voi putea intra in posesia masinii (care este pe stoc in showroom in arad)abia vineri 04.04.2008 sau luni :( :x .Nu ma intrebati de ce pentru ca nu stiu sa va raspund.Daca cineva dintre voi a facut achizitie pe leasing as dori sa-mi spuneti in cate zile a-ti putut ridica masina in conditiile in care , bineinteles era pe stoc.Stiu ca suna copilareste dar NU MAI AM RABDARE.Avand in vedere ca showroomul Seat este la aproximativ 350 metri de biroul meu , aproape zilnic ma duc sa vad masina ( de parca s-ar schimba ceva la ea :) )Dar singura varianta este sa astept . Asta e !!!!

a_ionut

28 Mar 2008, 13:00

Dupa ce am virat in banca avansul am fost cu hartia la dealer si mi-a dat masina pe barba lui pentru ca inca nu primise confirmarea de la porshe leasing si am umblat si fara asigurare 2 zile pana am reusit sa imi fac.
Oricum daca ti-au zis ca atunci va fi sper sa nu ai dezamagirea ca te prelungesc.
Seat Leon 1p

alindonose
Subiect Autor

28 Mar 2008, 15:20

a_ionut scrie:
Dupa ce am virat in banca avansul am fost cu hartia la dealer si mi-a dat masina pe barba lui pentru ca inca nu primise confirmarea de la porshe leasing si am umblat si fara asigurare 2 zile pana am reusit sa imi fac.
Oricum daca ti-au zis ca atunci va fi sper sa nu ai dezamagirea ca te prelungesc.

Sper si eu ca dupa ce am virat avnsul , intr-o saptamana ...sa ma ierte Dumnezeu :?: , ce mama lor ar mai putea face ca sa intarzie ? !
Dar cine stie "traim in romania si asta ne ocupa tot timpul" :lol:

a_ionut

28 Mar 2008, 15:24

E romania. Trebuie ca hartia cu avansul si restul dosarului sa ajunga la porshe si apoi dealerul va primi unda verde.
Si o mica rectificare. Banii au fost depusi pe 9 iar pe 10 am luat masina. Scuze de eroare. Oricum si a mea a fost in showroom si de asta nu mi-a fost livrata in aceeasi zi. Se face o mini revizie. Tocmai de asta e posibil ca sa te mai intarzie o zi maxim doua.
Dar ce sa zic... asteptare usoara. Pentru ca stiu feelingul.
Seat Leon 1p

Cosmin
Admin

28 Mar 2008, 19:50

Daca nu mai ai rabdare si mergi in fiecare zi sa o vezi, AI FACUT ALEGEREA POTRIVITA! Nu o sa-ti vina sa crezi in momentul in care iesi cu ea din curtea dealerului ca e a ta...(ma rog, vorba vine..o sa fie ca si a ta)
Daca faceai finantarea prin Porsche Leasing, treburile mergeau putin mai repede, dar nu cu mult. Practic toate companiile implicate in tranzactie (dealer, finantator, importator etc) faceau parte din grup. Cu alte societati de leasing e mai greu putin. In cazul tau Piraeus leasing trebuie sa cumpere masina de la dealer, care trebuie sa aiba actele de import de la Porsche Romania, iar apoi Piraeus trebuie sa si inmatriculeze masina respectiva iar dealerul sa ti-o predea. Lucruri pe care probabil le stiai.
Oricum asteptare usoara. Bafta!
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

alindonose
Subiect Autor

28 Mar 2008, 20:33

Va multumesc pentru incurajari,astept cu nerabdare sa va pot prezenta si eu "leul" meu :D Pana atunci , daca tot stau pe forum , poate ma mai ajutati cu ceva : promovarea forumului - am observat ca din arad sunt doar eu inscris si credeti-ma pe cuvant sunt multi posesori de seat aici.Vreau de fapt ceva idei/sugestii/variante care ar da roade.Banuiesc ca aveti mai multa experienta ca si mine in acest domeniu :) .De ce vreau sa promovez forumul ? pentru ca mi-ar place si mie sa merg la o intalnire cu posesori de leon(sau orice alt model seat) undeva in arad , timisoara , oradea .Pana la bucuresti e cale lunga ... :( Stiu ca poate vreau pre multe si prea repede dar n-am ce-i face , vine de la sine .Am uitat , sub presiunea stresului , ca mai pot fi asa entuziasmat ca un copil de gradinita (in ciuda varstei care nu e foarte mare dar totusi )Asa ca daca aveti vreo idee nu ezitati sa scrieti .
Va multumesc !

el_ovy
HVN

29 Mar 2008, 10:07

pai cred ca o varianta buna ar fi sa imparti fluturasi :)
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White

alindonose
Subiect Autor

14 Apr 2008, 08:54

Salutare tuturor , in sfarsit a venit (vineri seara ) masinuta mult asteptata :D :D :D .A fost foarte grea asteptarea dar a meritat.Acum am placerea de a fi atat membru al acestui forum cat si posesor de seat.
Am fost mult prea ocupat in weekend cu leul galben si nu am avut timp pentru a face niste poze dar promit ca in cel mai scurt timp le voi pune pe forum.Ce sa mai zic , pentru primii 300 km nu pot spune ca nu sunt probleme , ar fi prematur dar sunt foarte incantat de alegerea facuta si foarte multumit de masina .Este tot ce am crezut ca va fi.Ca performante voi putea discuta peste 4700 km dupa rodaj(am inteles ca trebuie facuti 5000)In rest super ok !!!
Style,Emotion,Adventure,Temper.....SEAT !!!

el_ovy
HVN

14 Apr 2008, 13:03

S-o stapanesti sanatos! ;) Din cate stiu eu rodajul se face in primii 1500km...
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White