Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

lucianwrc
Subiect Autor

Feriti-va de un tepar care vinde faruri, stopuri etc

27 Noi 2009, 15:48

NU CUMPARATI,marfa de ffffffffff. proasta calitate iar daca aveti si probleme luati-va adio de la asa zisa garantie. Eu am patit-o si ca atare nu vreau sa o mai pateasca nimeni. Ca sa vedeti adaug cateva poze, apa in stopuri, nu mai vorbesc de ce lufturi sunt. Ptr cine este interesat pot sa adaug mai multe detalii legat de ceea ce am patit eu.
Mai adaug cateva linkuri ca sa vedeti ce baiat bun este. Bineinteles are mai multe conturi ca sa poata pacalii mai usor.
http://www.okazii.ro/comunitati/okaz...99.html?type=2
http://www.okazii.ro/comunitati/okaz...99.html?type=3
http://www.okazii.ro/comunitati/okaz...99.html?type=3
A fost o adevarata aventura, le-am montat, dupa o ploaie mi-a intrat apa si nu mi-a mai mers ceata, am schimbat becul si tot nu a mers. I le-am trimis si mi-a spus ca le trimite la Dectane, m-a amant ca le trimite aproape o luna dupa care n-a mai dat niciun semn, il sunam doar eu, intr-un final spune ca mi l-ea schimbat si mi le trimite, cand deschid pachetul surpriza, tot cele vechi erau, il sun din nou imi spune ca a rezolvat problema, asa era dar garnitura tot rupta era, ca atare apa are loc destul. Imi spune sa i le trimit ca-mi da banii inapoi, nu a vrut sa le ridice ca nu avea bani cica baga-se in marfa sa-l mai las cateva zile. Il sun din nou si imi spune ca i-am cerut 160 de euro cand el mi le vandu-se cu 600 ron, ii trimit copie dupa fan curier in care era scris negru pe alb 160 de euro. Apoi imi spune ca nu le mai ridica si ca imi schimba cu altele, i-am spus ca nu mai vreau altele ci banii, ii spun ca daca nu-mi da banii o sa-i fac rclamatie la politie si pe toate forumurile unde are anunt, intr-un final imi inchide telefonul. Daca nu crede-ti pot adauga toate mesajele pe care ni le-am scris reciproc. Bag mana in foc ca nu are nicio treaba cu dectane, cu toate ca iti arata niste hartii cu sigla dectane, cand primesti produsul nu scrie nicaieri ca e dectane, cand l-am intrebat mi-a spus ca sunt facut in Taiwan si le vinde dectane, MADE IN TURCIA, aia e, dectane vinde la 330 euro iar el la 150 euro, asta e mi-am luat teapa. NU CUMPARATI, daca mai vreti dovezi mai pot adauga poze.
Pe 4tuning il gasiti asa cum scrie mai jos
dorinn
Telefon : 0745688722 - 0767511808
Judet: Mures
Email : b_dorin2002 [at] yahoo.com
Pe okazii il gasiti dox99 sau traficantu99
Feriti-va.
Imagine Imagine Imagine

Nicky

Re: Feriti-va de un tepar care vinde faruri, stopuri etc

27 Noi 2009, 16:01

Ai adresa lui? Trimite-i musafiri! :lol:
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

lucianwrc
Subiect Autor

27 Noi 2009, 16:08

Asta e, dar pe foamea asta daca lumea citeste si ia in seama ce-am scris o sa simta mai bine decat o bataie, apropo daca puteti sa ma ajutati sa comandati ceva iar dupa ce le-a trimis sa renuntati le ele, asa plateste si el dus intors transportul asa cum il platesc eu acum. Astept oferte de "colaborare". :lol:

Nicky

27 Noi 2009, 16:13

Aoleu, eu sunt mai calm. Musafiri poti fi cei de la OPC (ANPC) sau Politia. Nu criminali sau batausi, ca suntem in 2010 aproape!

lucianwrc
Subiect Autor

27 Noi 2009, 16:17

Si eu sunt la fel de calm, am inteles gresit, la putina lume te mai astepti in ziua de azi sa reactioneze altfel decat prin bataie. Daca ai idee care este procedura de a reclama in conditiile in care nu ai factura ci decat hartiile de la fan curier si anunturile de pe net anuntati-ma, multumesc anticipat.

Nicky

27 Noi 2009, 16:20

Au fost nenumarate stiri pe la PRO cu tipi de pe okazii care faceau smecherii.
Cel mai simplu, faci o plangere la Politie, descrii situatia si poate, poate.
Oricum, nici tu nu ai fost atent, nu tre' sa ai incredere in nimeni, mai ales in cei pe care nu ii cunosti.
Chestia aia cu "de buna credinta" o poti include in declaratia / plangerea ta.
Iti trebuie numele complet si adresa afaceristului dubios. Succes!

CataLIYna
V.I.P.

27 Noi 2009, 16:31

e foarte frustranta situatia in care te afli.una din greselile pe care le fac si eu.. am incredere in oameni.eu cred ca toti sunt buni dar e de fapt invers : putin oameni buni, multi in cealalta categorie.Si eu zic sa apelezi la politie..macar il sperii... :bounce:

BALTAZAR2003
Moderator

27 Noi 2009, 22:17

Daca ai datele celui in cauza poti depune o reclamatie la Politie.
Se numeste "abuz de incredere" si se poate incepe urmarirea penala a celui care nu respecta legile ce reglementeaza comertul, chiar daca nu ai factura. In cazul tau ai chitanta de ramburs a curierului.
:D
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

TIBI

27 Noi 2009, 22:28

@baltazar politia o sa taraganeze pana nu mai poate,nu e o solutie...stiu ca suna ciudat,dar asa e,cel putin la noi.
imi pare rau pt colegul nostru.
cel care vinde e demn de dispret,nu e omeneste sa faci asa ceva...,dar poate se intoarce roata si o pateste si el.

p.s. eu nu am putut sa vad linkurile.de ce?
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

BALTAZAR2003
Moderator

27 Noi 2009, 22:36

Te contrazic, daca au o plangere inregistrata, mai ales daca au datele si adresa celui reclamat se misca repede.
Nu da bine sa aibe fisetul plin cu dosare nerezolvate. :D
:D
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

lucianwrc
Subiect Autor

27 Noi 2009, 22:40

Nu prea o sa taraganeze politia ptr ca ma duc cu dedicatie la politie + ANPC. Multumesc de raspunsuri si " Feriti-va de magarus."
Deja pe 4tuning, clubaudi nu prea mai are replici la ce-am scris.
Am toate datele lui :lol:

Nicky

27 Noi 2009, 22:42

Iti multumim pentru atentionare si fii mai atent pe viitor la cumparaturi de pe net, de la persoane fizice. Sa ne zici ce s-a mai intamplat, cand ai noutati! :bounce:

eddy_wtx
LowRider

28 Noi 2009, 00:27

Am cumparat de la el, si tranzactia a fost foarte ok...chiar a fost de cuvant, si nu au fost probleme

TIBI

04 Dec 2009, 02:16

eddy tu poate esti un caz fericit,in mod sigur izolat.
e bine sa te feresti ,mai ales ca exista acum precedent
pacat ca ne tregem tzepe unii altora :( :roll:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

dox99

22 Feb 2010, 09:28

am vandut la mai multi membri de pe acest forum si de asemenea pe alte alte forumuri si numai el este nemultumit. motivul este faptul ca nu stie sa stranga 3 suruburi pe masina si a rupt garnitura si de acolo probleme cu apa in stop. de ce nu areti si celalalt stop care ai reusit sa-l montezi fara sa-i rupi garnitura si sa strangi cu grija acele suruburi. motivul pentru care sta asa surubul este ca ai strans toate 3 suruburi simultan si le-ai strans fiecare si de aceea s-a sucit ca nu a fost bine asezat. in concluzie eu consider ca ti-ai tras singur teapa.
garantia este valabila daca montezi in service autorizat RAR, nu in spatele blocului
cat despre tepe cu comenzi sa sti domnule cu nu e o problema la mine 30 lei sa platesc transportul dus-intors. ca si pe alte forumuri serioase anunturile tale au fost sterse nefiind fondate. iar despre clienti mei multumiti vezi aici:
http://www.okazii.ro/comunitati/okazia- ... html?nr=50
daca eram asa cum zici tu sigur imi schimbam datele si imi faceam conturi noi peste tot
daca nu te zgarceai la bani te duceai la un service si le montau ei si nu aveai probleme

Imi cer scuze ca raspund asa tarziu dar nu am vazut ce s-a scris despre mine si aici