Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

rusty
Subiect Autor

03 Apr 2008, 15:18

Am mai pus si eu cateva poze... si am mai descoperit niste zgarieturi pe ea :(

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

rusty
Subiect Autor

20 Apr 2008, 21:10

La iarba verde. :)

Imagine

atoma

21 Apr 2008, 11:53

:d dejavu ... seamana cu a mea :p

rusty
Subiect Autor

04 Mai 2008, 22:30

Dupa cateva teste... pe A2 in drum spre Bucuresti, cu 2+1 in ea.

Imagine

Sunt persoane care nu ar crede ca o masinuta asa mica prinde 180. :)

rusty
Subiect Autor

04 Mai 2008, 22:32

Apropo mi s-a spart parbrizul, nu stiu exact daca s-a spart din cauza unei pietre, sau daca mi l-a spart cineva... Am dus-o la spalatorie si a 2a zi cand am plecat in drum spre Bulgaria, l-am gasit crapat.

S-a mai intamplat cuiva?

Remus
Membru Fondator

04 Mai 2008, 23:14

da Dj Bila a avut experienta asta :D cu leonul lui :D din pacate !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

marian_iam
V.I.P.

05 Mai 2008, 08:23

si eu am gasit masina cu parbrizul crapat in parcare....
nu avea urma de piatra... defectiune..la 90.000 km... se mai intampla..
poti sa te duci la expert detailing ... aprox 1.5 mil si umple crapatura cu o rasina...si nu se mai intinde..
multa bafta!!!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

atoma

05 Mai 2008, 11:09

un prieten..aceeasi problema ;) la 10 km ..def de fabricatie.

asteapta sa ajungi la 40000km si atunci sa o testezi la 200km/h ;)

rusty
Subiect Autor

05 Mai 2008, 12:43

Nu are rost sa ma duc la expert detailing pentru ca am casco. O sa ma duc la service sa repar problema.

RadiON

22 Iun 2008, 01:45

Alinskybax scrie:
SPORT RIDER:-carcase oglinzi si manere portiere in culoarea caroseriei
-tapiterie editie speciala
-scaune sport
-grila radiator cromata
-jante 15"
Nu are nimic de a face cu suspensia sau radio cd-ul:(

Nici "scaunele sport" cu Recaro. niste aripioare naspa. Am renuntat la rider pentru rock'n'roll si am rezolvat pb jantelor(Dotz- Shuriken 205-16 pirelli). oricum ibiza e mica si rea.Pacat ca cea noua numai inta in pret. Au ridicat motor si designn(Arata bine bine)

Soche
E L F

22 Iun 2008, 11:57

Eu am avut probleme cu parbrizul... nuj ce sa zic ori defect de fabricatie ori o pietricica mica pt ca se vedea un punct foarte foarte mic, doar daca te uitai foarte atent se observa. Am schimbat pe CASCO parbrizul. E in jur de 7 milioane unul fara montare si iti dau un sfat, alege Saint Gobain daca poti.
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0

atoma

:p

22 Iun 2008, 22:25

este bun pretul pentru parbriz... :) la fosta masina era 12 milioane :p

rusty
Subiect Autor

24 Iun 2008, 18:12

De ce Saint Gobain?

Soche
E L F

24 Iun 2008, 22:24

pt ca e cel original, sa nu te jocu cu alta varianta mai ieftina pt ca o sa il mai schimbi o data si nu merita sa arunci cu banii. Asta a fost sfatul unui prieten de la service-ul seat de la mine din orash.
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0

rusty
Subiect Autor

Re: Am si eu o viespe mica!

19 Dec 2008, 22:21

Haideti sa va spun si eu o mica povestioara legata de Ibiza mea (noua, dec 2007)... daca aveti rabdare sa cititi tot postul :)

Povestea incepe cam asa, cumparat una bucata autoturism Seat Ibiza, toate bune si frumoase timp de aproximativ 10 luni, caii rulau foarte bine si fin, nici un zgomot dubios, nimic... exact ceea ce-mi place la o masina noua.

Buuuun... ei bine, dragii mosului, dupa 12000 km parcursi intr-o zi in care eu eram la Bucuresti si mama-mi conducea caruta cu cai, pentru ca eu aveam permisul suspendat... ma suna intr-o zi...

- Daniel, ce i-ai facut masinii de nu mai merge ca te mananc :) (tipic parintilor sa dea vina pe copii pt cele intamplate, in fine sa trecem peste) ?!
- Ce vorbesti femeie, nu stiu ce s-a intamplat, ce-ai patit?
- Pai mi se opreste motorul si nu mai accelereaza cum trebuie...
- E asta e, o ducem in service ca are garantie!

Si sunam la service, explicam problema, dupa care vine replica care mi se pare absolut geniala:
- Pai o urcati pe o platforma, binenteles pe costurile dumneavoastra si o aduceti in service.
- Ce?! Cum!?

Pana la urma am reusit sa fac rost de nr sefului de service care a venit la Buzau si a dat verdictul: "Ti-a picat un injector"

La 12000 km?! In fine, o duc la service, stau fara masina o sapt (ca nu puteam sa fim si noi ca-n UE sa ne dea o rabla de masina cat timp cealalta e in service) si dupa alti 3000 de km, in drum spre Bucuresti masina merge din ce in ce mai prost... Ce se intampla? Hai s-o las sa vad poate-si revine mititica, o fi racit si ea...

Nimic, din ce in ce mai prost, ma hotarasc sa merg la cel mai apropiat service, in Jilava (MTI) si ajung acolo, aici incepe alta poveste... dar o sa o spun cat mai pe scurt.... O pun pe rampa, revin dupa 2 ore, imi arata o bucata de metal care, sincer, nu stiam ce e ca n-am nici o treaba cu masinile si niste chestii care aratau ca niste carbuni arsi...

Seful de service imi spune ca defapt nu este un alt injector (eu asta speram sa fie sa nu dureze mult) ci catalizatorul si ca nu stiu cum sitele care filtreaza, ce filtreaza s-au dereglat si s-au topit acolo si catalizatorul nu mai functiona cum trebuie...

Nasol, dar in fine... ce e de facut? Pai o sa intocmim un raport pe care-l vom trimite catre importator pentru ca de obicei importatorul nu acorda garantie pentru astfel de incidente... Stai domle, cum adica nu acorda garantie? Am luat-o anul trecut (nici nu implinise anul)... nu se poate asa ceva si imi spune ca el spera ca sa o facem pe garantie, ceea ce si reuseste pana la urma.

Rezolvare: schimbare ambele catalizatoare, pe garantie
Costuri: 60 de milioane, din fericire nesuportate de mine

In concluzie vreau sa va spun ca mama are un 206 si nu a avut o problema cu ea... binenteles... revizii, schimbare filtre si pus benzina, dar absolut nici o problema si masina si dupa 35000 merge ca unsa, cu toate ca a iesit din garantie. Asta ma face din ce in ce mai mult sa regret ca mi-am luat un seat, cu toate ca stiti cum e cu masinile... depinde si cum ai noroc de ea, oricum sper sa nu mai am probleme si nu va doresc sa treceti si voi prin procesul de schimbare a catalizatorului de aproximativ o luna (in situatia in care sunt dependent de masina).

Va urez sarbatori fericite si cati mai multi km!