Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

gamer555
ClubSEAT Admin

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

09 Noi 2009, 23:32

mda, va povestesc si bubele mele. eu am zgarieturi pe bara spate in trei locuri, si pe mijloc (am gasit bandoul sarit si masina "rasa" un pic in doua locuri"), pe stanga (de la una care m-a atins acum cateva luni) si pe dreapta (autor necunoscut, dar e cea mai urata, sarita vopseaua de tot). pentru ca tot se apropie perioada in care expira CASCO, ma gandesc sa ma prezint la ei sa imi vopseasca bara integral, sa simt ca nu am dat banii degeaba. oricum in cazul meu sigur nu imi mai reinoiesc astia contractul, deci nu ies in pierdere, si nici fransiza nu am. in fine, mai am zgarieturi mici si pe bara fata si pe usi, deh, se aduna in timp, dar alea de pe bara spate sunt cele mai evidente. pe mine personal nu ma deranjeaza foarte tare, nu sunt genul care "linge masina in esapament" :D dar ma gandesc ca atunci cand o s-o vand (probabil la anu') o sa aiba cumparatorul motive sa scad din pret...

eh, eu mai am si o zgarietura naspa pe parbriz de la niste pietricele prinse de stergator, probabil lasate de un binevoitor, dar acolo nu stiu daca ma pot duce la casco cu el, pt ca nu e spart, e doar o chestie estetica. desi, daca ma gandesc, probabil e mai scump parbrizul decat vopsirea barei spate...

daca poate cineva sa imi explice in niste pasi simpli ce e de facut, i-as multumi sincer :roll: e pacat pentru banii extra dati

luci&dana
VIP

10 Noi 2009, 18:42

este simplu. te prezinti la societatea de asigurari, declari ca asa ai gasit masina in parcare (in cazul tau chiar asa este), ti se da sa completezi o foaie...ti se deschide dosar de dauna, se face poze la masina si atentie...daca ai mai multe de facut pe CASCO evenimentele trebuie sa aibe legatura intre ele. adica sa nu ai o zgarietura pe capota si una pe spoler spate...astea se considera evenimente separate. se prezinta service-urile cu care lucreaza sovietatea. apoi te duci la service, repari masina...dar mai intai sa intrebi "daca se repara masina sa nu stai dupa actele lor ci sa o ridici imediat cum e facuta". stiu caz cand masina a fost facuta, dar tipul a stat dupa ea vreo 2 saptamani ca sa isi clarifice societatea de asigurari cu service-ul nu stiu ce probleme
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

luci&dana
VIP

15 Ian 2010, 10:06

m-au lasat aseara fara capacele ce acopera prezoanele :( . la reprezentanta mi s-a spus ca ar costa 80 de ron unul singur :shock: ...aveti idee daca se gaseste asa ceva si aftermarket?
Imagine
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

pakyman

15 Ian 2010, 10:13

friend,

stiu ca in bucuresti la vitan au astia tot felul de nebunii si le si inscriptioneaza, si sigur nu sunt 80 ron bucata. asta e jaf la drumul mare. daca ai rabdare pana vin din concediu (asta inseamna dupa 24 ian) o sa dau o fuga sa vad ce gasesc sa te ajut.

bafta maxima si km fara probleme
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine

luci&dana
VIP

15 Ian 2010, 10:14

multumesc...eu sper totusi sa fi inteles eu gresit ca valoreaza acea bucata de plastic 80 de ron...este enorm. multumesc inca o data. nu raspunde nici Bamse...poate ma lamurea el
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

pakyman

15 Ian 2010, 10:23

friend,

am impresia ca e vinerea libera (el lucreaza o vineri da unna nu). vezi si vb dupa ce ma intorc, daca nu ai rezolvat dau o fuga si vedem cum rezolvam. intr-un fel sau altul tot ii dam de cap, arata groaznic fara . si astia ce dracu fac cu ele, pe cuvant se fura orice. sau daca sunt 80 de ron bucata or fi avut comanda. incearca si pe alte cai, poate ti le cumperi inapoi (ar fi culmea). si mai scrie si tu acolo de casa ce ai facut nu vreau sa poluam pe aici

bafta maxima si km fara probleme
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine

bebitz

19 Feb 2010, 16:14

le urez hotilor sa aiba parte de toata "bucuria" si "sanatatea".Azi noapte m-au lasat fara grilele laterale din bara,care sunt in locul proiectoarelor. :(.numai tarani in romania asta
White Ibiza ;1.2 70 cp
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13