Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Bamse
Moderator

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

26 Mai 2009, 16:15

dar nicky, nu are ciobituri pe parbriz...poza e facuta la tabla.....
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Nicky

26 Mai 2009, 16:17

Au, ce atent sunt :P De-aia mi se incurcase mintea, intelesesem ca e in geamul de la usa spate. Ma scuzati, aici pluteste in aer berea astora si eu sunt usor actor. Merci, Bamse! Doamne, ce dumb sunt :lol:
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

ace117
Membru Fondator

31 Mai 2009, 21:43

Mie mi s-a intamplat in Spania, concediu, mare, soare, o spargere, un furt din masina...all iclusive, concediu memorabil...
Multa bafta!
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

pakyman

21 Iun 2009, 01:16

:angry4: :angry4: :angry4: :crybaby: :crybaby: :crybaby:

sa incep sa scriu despre tara in care traim si de .....(mai bine nu scriu sa nu incalc regulile) .... care traiesc in ea

Sunt proaspatul proprietar (ma rog peste 2 ani) al unei superbe Cordoba culoarea gri sobolan (mai bine o luam alba). Ieri a implinit o luna. Dupa o saptamana in usa dreapta spoate 3 infundaturi (sigur cineva n-a avut loc sa iasa) pe partea stanga e zgariata pe ambele portire, aripa fata dreapta e zgariata de zici ca e zebra (si culmea nu pe lateral ci sus langa capota). Portbagajul e si ala zgariat in stanga si ala tot sus pe langa luneta. Cu ce Doamne Iartama au putut sa o zgarie acolo??? Plang nu mai pot, credeam ca o sa scap macar o perioada. Nu sunt sanse cu miseii. Si nu parchez in locul nimanui, si incerc sa parchez cat mai departe de cel din stanga si de cel din dreapta. Nu sunt zgarieturi adanci probabil ca la un polish ar iesi imediat dar chiar asa sa nu ma bucur nici macar o luna :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby:

E adevarat ca e mizilic fata de ce am citi aici si m-am ingrozit, dar mai am un pic si ajung ca aia de pe vream lui "ala micu" de umblau cu husa in portbagaj. Cred ca e singura solutie.

Sau sa stau sa pandesc, si vai de c.... aluia de il prind, ca nu are nici o sansa sa scape. Zic sa il prin ca daca fuge n-am nici eu nici o sansa sa il prind (1.80/ 124kg). Dar pun eu mana pe unul pana la urma si sigur o sa cititi in libertatea si o sa vedeti la 5 la pro despre ce a patit.

In rest nu pot decat sa va urez sa va ocoleasca toti nebunii - si cand ma gandesc ca în fata spitalului 8+1 din PARIS este o lespede de piatră pe care scrie:

ADEVĂRAŢII NEBUNI NU SUNT ÎNĂUNTRU!!!!

cata dreptate...
Viaţa e scurtă,încalcă regulile,iartă repede,sărută încet,iubeşte cu adevărat,râzi din toată inima şi niciodată nu regreta ceva ce te-a făcut să zâmbeşti!
Imagine

Krondet

22 Iun 2009, 09:54

marian_iam scrie:
pentru ca este ceva peste parbriz ...
este imposibil sa nu se deterioreze, sau sa pateasca ceva ... si atunci te va enerva ...
Pe parbriz, nu se lipeste nimica!

mmmda, respectiva folie se lipeste pe interior...astfel ca nu ma protejeaza cu nimic impotriva pietrelor, si astfel am renuntat (pe moment)
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

djalien

23 Iun 2009, 14:59

Am patit-o si eu anu trecut la prietenii nostrii bulgarii :) A zburat o piatra in capota si a ricosat in stalpul din dreapta al masinii. A ratat parbrizu :)

De zgarieturi pe lateralul masinii deja m-am obisnuit cand ies de la spalatorie sa le numar, ca atunci se vad cel mai bine. :)
Da ce sa mai zici cand stai sa treaca pietonii la trecere si din spate vine un Discovery2 si un Landcruiser si intra in tine. ;) Noroc ca aveam picioru pe frana... De atunci ma uit in oglinda inainte de treceri. Daca am in spate ceva mare mai bine ocolesc pietonii decat sa opresc :)
SeaT Cordoba 1.6 110CP 2008

bebitz

07 Iul 2009, 11:39

mda....se pare ca s-a dat comanda de busoane...nu stiu cum s-a intamplat,poate a fost vina mea si nu am rotit bine cherea in buson dupa alimentare,sau vina lu aia de la benzinarie,ca ii mai las pe ei sa puna benzina timp in care ma duc sa platesc,dar mi-au furat astia busonul,au taiat bine mersi cablul care il tinea si l-au ciordit.Bine macar ca nu mi-au pus ceva in benzina.Ceva asemanator a patit si cumnatul meu,are un opel astra g,la care se inchide automat capita cand incui masina,si a doua zi a gasit-o desfacuta.De curiozitate cat costa un buson la reprezentanta,ca nu prea raspunde lumea la telefon...
White Ibiza ;1.2 70 cp

marius_andre2003
Ibiza Owner

07 Iul 2009, 15:51

Imagine Imagine Imagine

omul si-a rezolvat problema :x o sa ma iubeasca cei de la casco :wink:
LEON COPA white 1.2TSI 105cp
seat ibiza - SOLD viewtopic.php?f=33&t=3000

Catalin_23

07 Iul 2009, 23:31

poate la un polis au sa iasa zgarieturile, probabil sunt in lac, nu am citit tot topicul, dar daca esti din Suceava sau din apropiere este un service care se ocupa cu asa ceva, zgarieturi pana la tabla, lovituri de gheata / piatra, etc , polis profesional cu produse 3M

Nicky

08 Iul 2009, 00:10

uffff, imi pare rau, si eu am muscat-o cam la fel. parca as instala o camera pe masina, in varful unei antene de taxi, sa vada toata masina, da' mi-e ca mi-o fura si pierd si informatiile :P SF d-ala cu wireless e prea scump. ce sa facem, ne tragem din maimuta, iar unii nu s-au tras destul. :lol:
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

TIBI

08 Iul 2009, 10:01

pe partea dreapta a masinii am inca o urma de usa deschisa.prima a fost pe aripa,acum am un punct pe usa fata :cry: .
stau si ma intreb ...cat de greu tre' sa fie sa te asiguri cand cobori dintr-o masina,sa vezi daca distanta iti permite???
eu unul asa fac mereu,dar pitipoancele care vin la pizzeria de la baza blocului numai de asta nu le arde.
azii una bucata pitipoanca,plina de ea ... ca deh se dadea jos din Q7 si voia ca toata lumea sa vada ce diva este si sa vada din ce masina coboara...nu i-a mai pasat ca imi deschide portiera in usa masinii mele.
imi venea sa o dau cu capul de bordura sau sa o infig in usile de frigider ale Q7lui...iar pe cocalar ,pt ca a comentat sa-i las o amintire pe masina 4x4=16
oricum nu era pt prima data cand m-am luat de unu,tot pt neatentie/prostie de care a dat dovada

sunt curios...eu nu deranjez pe nimeni si am aceasi pretentie...chiar pretind eu prea mult?!?
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Sylver

08 Iul 2009, 10:07

Aaa, Tibi, pai tu esti sef inseamna :) Masina mea are 10 luni si am cel putin vreo 25 zgarieturi de la diferite masini. Ultimele 2 au fost si cele mai naspa, un idiot cu un Golf I mi-a rezolvat-o de doua ori in parcare, la distanta de o zi. I-am pus o foaie lipita cu scotch pe geam sa invete sa deschida usa atent. Nu rezolv nimic, dar m-a enervat.
Black Leon benzinar

TIBI

08 Iul 2009, 10:46

cel mai nasol e sa ai la baza blocului un magazin/restaurant/etc.vin toti ,ii doare in varfu' pantofului daca fac ceva aiurea.
mi-e sila de genu asta de oameni si mi-e extrem de greu sa nu ma enervez.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

marius_andre2003
Ibiza Owner

08 Iul 2009, 20:29

Catalin_23 scrie:
poate la un polis au sa iasa zgarieturile, probabil sunt in lac, nu am citit tot topicul, dar daca esti din Suceava sau din apropiere este un service care se ocupa cu asa ceva, zgarieturi pana la tabla, lovituri de gheata / piatra, etc , polis profesional cu produse 3M

vopsitorie pe casco .... zic ca asa rezolv cel mai convenabil. zgarierura a trecut si de al doilea strat de vopsea. caci am mai avut un incident de felul asta. n-ai cu cine, niste tarani. :shock:
LEON COPA white 1.2TSI 105cp
seat ibiza - SOLD viewtopic.php?f=33&t=3000
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13