Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

ace117
Membru Fondator

11 Mar 2008, 22:12

Ah, e clar atunci!
Warning pt toti membrii forumului: a nu se aplica metoda lui a_ionut daca aveti sub 1.80 si 80 kg!!! Este spre binele vostru!!!
:lol: :lol: :lol:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

julia_crista

11 Mar 2008, 23:38

se aplica daca ai prieteni care corespund
If you ever dream of beating me, you'd better wake up and apologise.
Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu "i"

el_ovy
HVN

11 Mar 2008, 23:44

sau daca persoana care te supara are 1.60 si 40kg :lol: :lol: :lol:
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White

julia_crista

11 Mar 2008, 23:56

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
If you ever dream of beating me, you'd better wake up and apologise.

Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu "i"

ace117
Membru Fondator

12 Mar 2008, 00:09

Uitati, asa vorbeste un om optimist! :lol: :lol:

Imagine Imagine

Testosul
Subiect Autor

12 Mar 2008, 08:48

Hai sa revenim la subiect, Ace, tu nu ai probleme cu zgarieturi gasite asa din neant pe masina?

danieltanase79
Bestia Nerra

12 Mar 2008, 09:37

Cand a fost ultima ninsoare puternica, intr-o vineri, am vanit de la Buzau la Bucuresti. Bineinteles, Bucurestiul era paralizat de blocaje, polei si masini oprite aiurea, asa ca nu am avut ce face si am lasat masina la bulevardul principal (nu e important numele) expusa la trafic.
Cum credeti ca am gasit-o a doua zi cand afara de altfel era soare si frumos si se si topise totata zapada?
In afara de faptul ca am deschis usa cu servetelul pentru ca nu se mai vedea nimic pe partea stanga a masini din cauza noroiului...am zis ca merg s-o spal. Bun, am spalat-o. In timp ce lustruiau baietii la spalatorie im spune unul, dar ce ati patit pe usa spate stanga ?
Zic, de ce? Pai aveti o gaura si 2 zgarieturi mai mari...
OOPS.
Ei bine da...si stiu si de la ce...de la istetii care au dat pe jos cu antiderapant, adica nisip din acela tare....si masinile care au trecut peste noapte au aruncat nisipul in lateral bineinteles...
Si uite asa m-am ales cu o gaura in usa foarte proeminenta de altfel, dar bine ca nu s-a luat vopseaua...
In rest, ce sa zic, m-a ferit Dzeu pana acum de zgarieturi sau alte probleme...
Si ce masina...si ce sofer...
C U P R A

Testosul
Subiect Autor

12 Mar 2008, 09:50

Daniel, e gaura sau doar s-a infundat tabla?

danieltanase79
Bestia Nerra

12 Mar 2008, 10:18

S-a infundat si se vede ca si cum ai arunca o piatra intr-un lac, ca niste valuri...
Si ce masina...si ce sofer...

C U P R A

ace117
Membru Fondator

12 Mar 2008, 18:42

Testosul scrie:
Hai sa revenim la subiect, Ace, tu nu ai probleme cu zgarieturi gasite asa din neant pe masina?

La Seat inca nu... :)
Am patit cu C4 de 2 ori : odata intr-o parcare la o nunta si odata l-am zgariat chiar eu cand spalam masina in curte...De atunci umblu cu pasta de polish negru in portbagaj ca nu rezist sa stau nici un minut cu o zgaretura. Le rezolv pe loc.;)
Am mai mult de lucru la Punto-ul prietenei, fiind masina ce folosesc si eu in oras. Insa nu se compara cu Bucuresti-ul, la noi este mult mai linistit.

Imagine Imagine

Nautilus

05 Iun 2008, 12:20

De cand am masina am avut:

- 3 zgarieturi pe hayon si spoiler spate, probabil a incercat sa bage o ranga mica si sa-l forteze. N-a reusit;
- 2 zgarieturi pe toata latura stanga, aripa fata, 2 portiere si aripa spate, si o infundatura in portiera spate, in urma unui conflict cu un mosneag dement, care incepuse sa-mi dea ordine ca la armata si eu i-am raspuns ca e un cap de xxx :twisted: :D s-au remediat pe CASCO;
- 1 zgarietura fina pe portiera stanga spate, dupa revopsirea laturii stangi, nu cunosc sursa. Am camuflat-o cu polish Quixx;

Ma astept sa am noi zgarieturi in urma unui incident recent:

Faceam o mica reparatie la unul din scaune, si tineam portiera deschisa. Apare un dobitoc, un pustan mic si urat, cu o Dacie antica si de culoarea lenjeriei murdare, lovita in cur, cu capota inlocuita cu una neagra si cu "mamaliga" de incepator in parbriz, cu nr. B-xx-BGC. Ii fac semn ca e loc sa treaca, el indruga ceva legat de "sloboz". Il vad si mai tarziu, se plimba mandru nevoie mare printre blocuri cu jaful lui.

In seara urmatoare faceam iarasi o mica reparatie, la celalalt scaun, si aveam la indemana niste foarfeci zdravene de croitorie. Apare dobitocul, cu dobitoaca in dreapta, opreste in mijlocul strazii, blocand toata coloana in urma lui, si incepe sa maraie la mine pe geam: "auzi ba, ce te holbezi la mine si ma studiezi de cate ori trec pe strada cu masina, marrr, marrr, marrrrrrr" (aici nu cred ca mai spunea ceva, doar maraia ca un catel caruia i s-a luat osul). Mi-am iesit din sarite, nu uitasem faza cu slobozul, si m-am repezit la el cu tot cu foarfeci, l-am facut tigan borat de Ferentari si alte calificative pe care cei ce stau cu slobozul in gura si nu sunt curve le merita. Animalul demareaza (il claxonau cei din spate), inainteaza cativa metri, i se deschide portbagajul (era indoit urat de tot de pe urma loviturii in dos), el opreste, iese din masina, scoate un bat care ar fi trebuit sa fie bata de baseball dar era prea subtire, tranteste capacul, si incepe sa ma ameninte, de la 20 m distanta. Fara bat n-ar fi avut curaj, avea cam jumatate din greutatea mea. I-am mai demonstrat ce fel de tigan e, si s-a retras.

Dupa cum se vede, nu era nici "baiat de bani gata", nici "mafiot", nici "jmecher", nici alte titluri pe care si le iau cei care se vad cu masina capabila pe mana, era un dobitoc care si-a luat permisul si a recuperat de pe undeva o epava de masina, cu tot cu gaz in portbagaj fiindca bani de benzina probabil nu avea, dar tot el tare in gura, gata sa dea la oricine ...o anumita materie moale (poate era si ceva gay), facand crize de personalitate ca "se holbeaza lumea la el". Voi pune si o poza a jafului, macar sa se vada la ce sa ne holbam.

Descrierea incidentului a fost postata pe mai multe forumuri, sa stie publicul de cine sa se fereasca. Cat despre mine, traiasca asiguratorii! :)

~Nautilus

PS daca gasesc masina sabotata, o sa-mi para totusi rau ca nu i-am infipt foarfecele in burta :(
1966 VW (Broscuta) 1300 - "steaua" spotului publicitar la Orange
2005 Seat Leon FR 1.8T
Blog incomod

PapaGiorgio
D U D U

05 Iun 2008, 12:43

Nu-l mai baga in seama pe imbecil, nu de alta dar daca tot e dus cu capul sa nu iti faca probleme la un momet dat. D'astia ca ei ar trebui deportati naibii in Siberia, insa la cati avem in tara n-ar avea loc cu totii acolo. Da-l incolo de idiot, sa nu iti faci probleme si mai mari. Hai bafta! :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

Nautilus

05 Iun 2008, 21:11

Asta e masina dobitocului de care vorbeam mai sus, poza va fi atasata reclamatiei pe care o voi face la Politie

http://forum.4tuning.ro/attachment.php?attachmentid=556025

~Nautilus
1966 VW (Broscuta) 1300 - "steaua" spotului publicitar la Orange
2005 Seat Leon FR 1.8T
Blog incomod

Soche
E L F

05 Iun 2008, 21:33

venind vorba de zgarieturi, de 2 ori am dus-o la service de 2 ori am luat-o inapoi cu zgarieturi finutze ce le-am observat numai acasa... ce sa mai faci daca-i zici la om ca nu era asha intreaba ai martori? daca ajungi acasa e ca si gata ca zice ca ai zgariat-o pe drum pana acasa...

si am asha frumos o zgarietura in bara spate de se vede plasticul negru dar e undeva spre partea de jos langa roata se observa putin doar, una pe stalpu de la parbriz spate micutza de tot dar e pana la tabla, si pe o aripa am vopseaua sarita , ceva piatra...
Sincer sa zic asha am fost nervos si am injurat de mama focului, pe cineva am prins si in flagrant si l-am facut de 100 euro (franshiza pt reparatii) numa ca dupa aia am stat si m-am gandit ca atata problema sa fie niste zgarieturi, alea se repara f ushor, sa nu fie mai grav Doamne fereste.
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0

marian_iam
V.I.P.

06 Iun 2008, 11:11

Nautilus scrie:
Asta e masina dobitocului de care vorbeam mai sus, poza va fi atasata reclamatiei pe care o voi face la Politie

http://forum.4tuning.ro/attachment.php?attachmentid=556025

~Nautilus

dacia vitan tuning... eu zic sa o pui si la poze funny!!!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13