Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

bogy
K.I.D

Re: Frustrari - semne si zgarieturi gasite pe masina

29 Dec 2008, 10:17

Hop cu inca un semn:Imagine Sunt sariti rau turdenii. Si toate semnele astea in conditiile in care masina sta in garaj, in fiecare seara ! :D
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

michee

Mi-a zgariat masina in parcare:(....

20 Ian 2009, 14:40

Sunt cateva zgarieturi mici, deasupra rotzii din spate dreapta....mici,dar oricum e masina noua si....
Noroc c-a fost de bun simt si a lasat un bilet cu nr. de telefon....Ce e de facut? Am intzeles ca e o lege noua, care spune ca nu mai trebuie sa te duci la politie....Dac-as face-o pe Casco-ul meu, sigur ar intra in aia 150E, fransiza si ar trebui sa scot eu banii....Cum se procedeaza daca vreau s-o fac pe RCA-ul celuilalt? Mai trebuie sa ma duc la politie? Multumesc.

ace117
Membru Fondator

20 Ian 2009, 15:42

@miche, stiu ca esti frustrat din cauza ca ti-ai gasit masina zgariata si poate nu ai fost atent ca mai avem deschis un subiect pe aceasta tema.
Am mutat aici si bafta la reparatii.
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

michee

20 Ian 2009, 23:43

dap,sorry thanks ptr intzelegere.

Totusi, eu intrebam care-i procedura? Am intzeles ca-i o lege noua.....Cine poate sa ma lamureasca?

marian_iam
V.I.P.

21 Ian 2009, 07:14

vezi ca avem 2 colegi pe forum, care lucreaza in asigurari!
incearca un PM lui XelNaga ... la al 2 lea om, imi scapa nickul!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

michee

25 Feb 2009, 22:04

Exista cumva la dealeri kituri ptr retusarea micilor zgarieturi, are cineva idee?Am inteles ca la Skoda exista....
Am citit pe topicul asta mai multe posturi despre zgarieturile fiecaruia, dar mai putin metode de a le retusa....

Sylver

28 Feb 2009, 16:42

eu l-am intrebat pe bamse si el s-a interesat si mi-a spus ca nu exista. Cand eram la spalatorie, mi-a zis un baiat cu un Ceed ca sunt on comert niste markere speciale pt asta, si se potriveste culoarea. Alta varianta e polish-ul profesional.

On topic, am primit un cadou de primavara de la un "binevoitor": o cheie trasa de pe aripa spate dreapta pana pe bara spate, o zgarietura in adancime si lunga de vreo 50-60 cm. Plus inca o zgarietura cu cheia de vreo 30 cm, jumatate pe usa pasagerului si jumatate pe usa dreapta spate. Nu ii inteleg pe oamenii astia de ce fac asta, dar am ajuns sa cred ca Militari e o jungla cu multi tarani, cretini si frustrati. Ce or fi avut cu masina nu inteleg. Nu ocupasem locul nimanui, era liber si in stanga si in dreapta mea... Eu nici macar o singura data nu m-am gandit sa ma zpuc sa zgarii cu vreun obiect ascutit vreo masina, dar vad ca altii se plictisesc pe acasa. Acum ce sa fac, o las asa, ca mi-e ca o vopsesc si ma trezesc iar cu "atentii de la binevoitori".
Black Leon benzinar

Nicky

28 Feb 2009, 19:09

Imi pare rau, Genesis. Noi, romanii, mai avem de nevoie de niste ani, de muuuuuuuuulti. Macar sa iti iei dovada (cred ca stii tu la ce ore sa te duci la sectie, ca urmaresc ce postezi si pari foarte bine informat in multe domenii), sa nu dai peste vreun destept de la Politie care sa te invarta pe toate partile si sa te mai trezesti si cu permisul suspendat. Nu cred ca nici aia e o solutie, sa o lasi asa. Poate n-o faci imediat, da' o sa trebuiasca sa o faci, daca nu vrei sa fii lunar pe la sectie sa iei alte si alte dovezi. Imi pare rau! Mergem mai departe, ce sa facem!
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

bertzi43
B-82-AJS

28 Feb 2009, 21:33

genesis ai dreptate militari e aproape o jungla :D
nasol ce ai patit,vezi ca gasesti in auchan creioane corectoare cu vopsea pt masini dar nu au foarte multe culori
negru sigur gasesti,mai poti incerca cu o pasta abaraziva pt zgarieturi(gen scratch remover) tot la hipermarket gasesti,daca nu e foarte adanca o poti scoate cu ceva munca.
de curioziate cand vezi ca un taran si-a parcat masina perpendicular pe trotuar si nai pe unde trece care e primu lucru la care te gandesti :D
PS:sper ca nu-ti parchezi masina pe trotuar fara sa lasi loc la pietoni:lol: :lol:

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine

vanburger

28 Feb 2009, 21:57

dupa ce o vecina mi-a luat locul de parcare si am fost nevoit sa parchez 2 zile langa tomberoanele de gunoi (nu aveam alt loc) am gasit masina lovita zdravan in aripa stanga spate...cred ca de masina de gunoi....doar mi s-au inmuiat picioarele si i-am umplut drigiderul cu carne vecinei...bun...la o saptamana dupa ce am reparat masinuta am mers in giurgiu la "socrii" iar cand am plecat surpriza....aripa dreapta fata infundata ca de aveam la numar B si eram in GR.. le-am incalcat teritoriu si un taran(ca altfel nu pot sa-l numesc) mi-a tras un picior cu toata ura lui in aripa
IBIZA 1.2 12V- watch out for the stupid idiot behind me Imagine

Sylver

02 Mar 2009, 11:56

Hehe bertzi, nu, nu parchez niciodata pe trotuar. O las pe Maniu, dar la cate semne mai mici sau mai mari am pe masina...vai de ea saraca. Si ar doar 6 luni. Am ajuns la concluzia ca singura sansa pt a avea o vopsea cat de cat ok, e sa ai loc de parcare subteran, preferabil in imobilul in care locuiesti.

O sa merg in Auchan sa caut ce mi-ati recomandat, sa vad ce gasesc.
Black Leon benzinar

bebitz

27 Apr 2009, 20:04

la fosta masina,o dacie 1310 am gasint intr-o diminteata,in crangasi 3 urme "frumoase" de pantofi pe masina,2 portiere si o aripa,si parcasem pe locul meu cum ar fi,doar ca romanul mai ia la bord si da in tot ce are el chef.Sincer m-a durut sufletul chiar daca s-a rezolvat repede cu infundaturile.Acum daca as gasii ibiza asa as turba de furie.Am o urma pe bara din spate,cam cat jumatate din unghie,nush de la ce e,dar zici ca a pus ceva fierbinte pe ea
White Ibiza ;1.2 70 cp

Testosul
Subiect Autor

27 Apr 2009, 21:30

bebitz scrie:
la fosta masina,o dacie 1310 am gasint intr-o diminteata,in crangasi 3 urme "frumoase" de pantofi pe masina,2 portiere si o aripa,si parcasem pe locul meu cum ar fi,doar ca romanul mai ia la bord si da in tot ce are el chef.Sincer m-a durut sufletul chiar daca s-a rezolvat repede cu infundaturile.Acum daca as gasii ibiza asa as turba de furie.Am o urma pe bara din spate,cam cat jumatate din unghie,nush de la ce e,dar zici ca a pus ceva fierbinte pe ea

Acum cateva zile, parcata fiind tot la locul sau, masina sotiei, o Mazda 2 a primit cadou o cheie pe partea stanga din spate si paaaaannnnnaaa in fata.....ti-e mai mare dragul cand te uiti la ea...
Iar la masina mea, acum vreo trei saptamani, am gasit un sarut de jeep pe bara spate stanga....trebuie ca rosul masinii a excitat grav jeepul cre nu s-a mai putut abtine si i-a tras un sarut sexos.... :ogre:

Trainelu

28 Apr 2009, 11:36

Imagine

Pe a mea s-au alergat un caine si o pisica.
ALTEA XL 1.6 STYLANCE
ZENITH GREY
Imagine

PapaGiorgio
D U D U

28 Apr 2009, 11:43

Langa blocul in care stau se construieste un alt bloc de locuinte. Saptamana trecuta am gasit masina (dupa o zi in care am lasat-o acasa, plecat fiind la munca cu Ibiza INCA a sotiei) plina de stropi de ciment...era un adevarat dalmatian Leul meu.
Dupa injuraraturile de rigoare pe care i le-am adresat unui cretin care acolo munceste si care mi-a zis ca de ce ma supar, si masina lui e la fel...de parca asta m-ar incalzi...
Am luat o galeata de apa si cu samponul de rigoare am rezolvat problema. Si am schimbat si locul de parcare.
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13