Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

FlorentinPavel
Subiect Autor

Cumpar aripa stg. fata Toledo/Leon 1M

29 Sep 2009, 15:54

Va salut. Intentionez sa cumpar o aripa stanga fata cu locas minisemnalizator pentru un Seat Toledo 2 (1M); se potriveste desigur si de la Leon 1M. Conditiile mele sunt urmatoarele: sa fie originala, adica sa aiba stanta SEAT sub clema de imbinare cu buclierul; sa fie nelovita, neindreptata, nechituita si sa nu fie revopsita; a treia si ultima conditie, cea mai greu de indeplinit - sa fie argintiu metalizat (acela pe care il stim cu totii, nu gri sobolan). Trec cu vederea zgaraieturi superficiale sau cateva puncte de vopsea sarita de la pietricele, alte mici vicii inerente de la demontare, dar sa nu fie grave. Va multumesc.

xai

Re: Cumpar aripa stg. fata Toledo/Leon 1M

01 Oct 2009, 08:49

Am eu, indeplineste toate conditiile, mai putin ultima (trebuie sa o vopsesti).
300 lei, contact pe PM.

FlorentinPavel
Subiect Autor

01 Oct 2009, 09:20

Caut in continuare aripa argintiu metalizat cu vopseaua in stare buna, eventual mici zgaraieturi superficiale sau puncte de vopsea sarita de la pietricele. Sa va explic de ce: nimeni in tara asta nu e in stare sa garanteze ca iese nuanta la vopsea, am revopsit aripa mea de doua ori dupa mixare pe cantar electronic si doze din baza de date electronica (asa zisa la calculator) si tot nu a iesit. Am fost si pe la reprezentante, nu am avut cu cine ma intelege, vor sa puna banda adeziva pe masina, eu i-am rugat sa ma lase sa vopsim aripa demontata, o demontam eu, tot nu au acceptat. Si nu cred ca renteaza revopsirea unei aripi la 700 de lei, cat mi-au cerut. Vor sa vopseasca aripa pe masina ca sa revopseasca pierdut si reperele invecinate ( bara, portiera, capota) si sa le relacuiasca integral dupa polisare ca sa nu se observe eventualele diferente de nuanta. Masina mea e ca noua, nu accept relacuiri la repere intacte. Plus ca se gazeaza toata masina.

FlorentinPavel
Subiect Autor

08 Oct 2009, 09:08

Daca tot nu are nimeni o aripa stanga fata argintiu metalizat in stare buna, atunci cumpar si altceva. 1. Sigla Seat 1,6 16v, de pe capacul motorului (voi atasa o imagine cu a mea falsificata din folie autocolanta) in stare buna. 2. Palariutele din plastic care acopera piulitele superioare ale telescoapelor din compartimentul motor, dar sa nu fie fisurate ori sparte 3. Primul dintre scuturile coloanei esapamentului, numarand dinspre motor, dar nu scutul termic al catalizatorului si galeriei de evacuare, ci al coloanei de evacuare, este sub podeaua de fata; se demonteaza rasucind niste saibe metalice care au fost montate prin simpla apasare. Si acesta vreau sa nu fie rupt ori deformat ireparabil, stricat. Va multumesc si astept in continuare mesajele voastre aici, inclusiv in legatura cu aripa de fata.

[url=http://www.postimage.org/][img]http://www.postimage.org/TscXCh0.jpg[/img][/url]

Daca nu raspunde functia de postare imagini, vedem noi cum facem prin e-mail.

lionel

10 Oct 2009, 16:19

Eu am gasit o aripa stanga gri argintiu la un centru de dezmembrari din Bihor. Aripa originala, putin zgariata. Iti las numarul de telefon poate mai au sau mai aduc. M-a costat 60 de euro + transport curier rapid 40 Ron. Tel : 0722 549 969. Sunt foarte ok cei de acolo..plus ca a doua zi iti ajunge piesa:D. Succes
SEAT LEON 2003 1.9 TDI 110 CP & SEAT LEON 2005 1.9 TDI 105 CP

Imagine

FlorentinPavel
Subiect Autor

21 Oct 2009, 11:55

Solicitarile mele de piese sunt inca valabile.

FlorentinPavel
Subiect Autor

30 Oct 2009, 16:03

Inca mai caut aripa stanga fata argintiu metalizat in stare buna, sigla de pe capacul motorului 1,6 16 v, primul scut de la coloana de esapare si capacele de plastic din capul telescoapelor fata. Preferabil din zona Olteniei, as vrea sa vad aripa inainte, pana acum am cumparat doua necorespunzatoare prin curierat si nu mai vreau sa risc. Decat daca va dati cuvantul de onoare. Nu ma faceti sa cumpar o masina intreaga de Anglia doar pt a inlocui o aripa. Ca ma cam bate gandul. Multumesc anticipat.

FlorentinPavel
Subiect Autor

13 Noi 2009, 09:56

Inca valabil anuntul.

FlorentinPavel
Subiect Autor

14 Dec 2009, 12:16

Cumpar aripa stg. fata argintie in stare buna, scut esapament sub podeaua fata neavariat, scut termic catalizator neoxidat, sigla capac motor 1,6 16 v, capace protectie piulite telescoape fata sau masina cu totul de Anglia, argintiu metalizat, nelovita, fara rugina, fara defectiuni ori alte avarii, cu acte de provenienta, ofer 1400 euro. Imi iau ce trebuie de pe ea si o dezmembrez. http://img707.imageshack.us/img707/9484/motorseat.jpg

FlorentinPavel
Subiect Autor

28 Feb 2010, 12:58

Valabil anuntul.

FlorentinPavel
Subiect Autor

11 Mar 2010, 14:15

Am gasit capacele piulitelor superioare de la amortizoarele fata, caut in continuare urmatoarele piese: primul dintre scuturile termice ale coloanei de esapament, cel de sub podeaua fata; sigla de pe capacul motorului sau capac cu totul 1.6 16v, radio cd original, aripa stanga fata argintie, stare buna.

FlorentinPavel
Subiect Autor

27 Feb 2011, 13:20

Anuntul e valabil.
Cumpar aripa stanga fata argintiu metalizat, originala si sa nu fi fost lovita, ca asa am si eu.
Cumpar si soclu bec semnalizare din far, fara urechi rupte, al meu are o ureche rupta.
Cumpar si parbriz in tenta verde, daca are cineva in Craiova sau pe aproape, sa nu aiba ciobituri, asa a fost si al meu iar acum a plecat fisura.
Ma astept la preturi rezonabile.
Multumesc.

FlorentinPavel
Subiect Autor

07 Apr 2011, 14:44

Am facut toate cumparaturile, mai putin aripa stanga fata, argintiu metalizat, cod culoare LS7N, pe care o caut in continuare.

Nu cumpar alta culoare, deoarece eu am aripa, am vopsit-o si nu a iesit nuanta.

FlorentinPavel
Subiect Autor

28 Feb 2013, 09:58

Caut in continuare aripa stanga fata, gri metalizat, cod culoare LS7N, in stare foarte buna, fara zgarieturi, indoituri etc.