Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14

francy
Subiect Autor

Re: Printesa

12 Mai 2009, 21:00

la alto am fost. s-a intamplat ca am cerut 5 lucruri: schimbare parbriz, schimbare spoiler fata, verificare geam dreapta fata ,verificare electrica (adica becurile toate) si verificare rampa. am fost martea trecuta am lasat masina si mi-au zis sa revin azi.
ieri am sunat sa intreb la ce ora vin sa ridic masina si imi zice ca nu e gata. i conditiile in care eu am specificat ca miercuri dimineata la 6 am plecat din Bucuresti. ne-am ciondanit un pic al telefon si au zis sa vin azi sa o ridic dar la electrica nu se uita ca nu au cand. s-au uitat totusi si mi-au zis ca nu e nimic in neregula!!! doar ca am schimbat 5 becuri deja intr-o luna. ma rog daca ei zic ca nu e nimic ii cred pe cuvant.
dar spoiler-ul are picaturi de vopsea rosie pe fata si cateva pete negre pe lateral.micute e adevarat dar se vad !!! inteleg diferenta de culoare ca una e noua si alta e de 2 ani batuta de soare si ploaie cu toate ca au zis ca vor masina tinuta la ei ca sa nimereasca nuanta de galben.si au nimerit-o de m-au omorat .
2.prin geamul pe care l-am schimbat la ei atunci cand mi-au spart masina la viteza de 100-120 km/h intra aer si se aude un zgomot ingrozitor.intai au zis ca verifica si azi mi-au spus ca ei nu au voie sa mearga cu 120 km/h! ca trebuie sa mergem unul din noi (eu sau cristi) cu mecanicul lor. dar asta au zis abia azi.
3.verificarea de rampa au uitat sa o faca.

bogy
K.I.D

12 Mai 2009, 21:33

Se pare ca ai avut ce indura!
Imi pare rau pentru masina ta :( That's no way to treat a princes!
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

Remus
Membru Fondator

12 Mai 2009, 21:46

Mda din pacate se pare ca nu am fost singurul care a patit o la ALTO .....probabil acum se bucura ca nu mai sunt pe forum in acelasi timp cum sunt eu mai paranoic sper sa nu fie si o razbunare :?
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

francy
Subiect Autor

12 Mai 2009, 21:50

sper ca nu e cazul. ar fi tot ce ar mai lipsi.

TIBI

13 Mai 2009, 09:16

sunt fantastici...cum se comporta
francy cred ca turbezi de manie
noi nu ne revenim niciodata,persistam in prostie si bataie de joc
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Bubulutza

13 Mai 2009, 10:12

si mie mi s-a intamplat acelasi lucru, insa la Avia Motors...langa Alto...imi pare rau sa aud de astfel de probleme, stiu prin ce am trecut eu atunci si te inteleg :(
sper sa nu mi-o luati in nume de rau insa la Alto nu am avut niciodata astfel de probleme, si am lasat si masina la ei peste week-end....nu pot sa imi explic de ce tie ti-au facut astfel de probleme :?

Nicky

13 Mai 2009, 10:29

Imi pare rau pentru nefericita reparatie. Ideea e ca tu esti Clientul si poate sa fie orice service, atat timp cat lucreaza legal, raspunde la fel de legal in fata legii si organelor abilitate (e.g. ANPC sau OPC sau cum s-or mai numi). Avia si Alto au acelasi top management, ce e totusi bizar e ca unii suntem multumiti si altii nu. Pentru service-uri, sloganul ar trebui sa fie "Toata lumea multumita!", eu zic sa te duci si sa le spui cum sta treaba - tu client, ei prestatori de servicii. Daca ai timp, poate sa pierzi 2-3 ore pe langa ei, in felul asta sa fii sigura ca se verifica toate cele. Am inteles ca poti sa asisti la operatiuni.
Iti tinem pumnii!
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

Bubulutza

13 Mai 2009, 16:07

si cu asta am terminat cu Off pe topicul ta - apropos de ce zicea Nicky: eu stau tot timpul langa ei pentru ca ma duc sambata de regula, insa am inteles de la tine ca nu ai putut si ai lasat masina acolo...nasol...ce sa mai zic :(

Sylver

14 Mai 2009, 10:37

Ar trebui sa fie mai atenti la ce personal angajeaza. Platesti mai mult, ai mecanici mai buni si mai respectuosi. Daca vrei sa platesti de rahat (scuzati expresia) asa si calitatea mecanicilor: nu poti aduce oameni capabili pe bani putini. La unele japoneze, ai servicii demne de tarile din Vest. Si nu numai la mecanici ci si la modul in care esti tratat. Din pacate, Seat pe astia ii are, cu ei defileaza. unele service-uri sunt cat de cat ok, altele mai putin.
Black Leon benzinar

Bamse
Moderator

14 Mai 2009, 10:54

imi pare rau francy, ce sa iti fac, daca ai ales ce ai ales.!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

TIBI

14 Mai 2009, 11:58

Sylver ca bine zici.eu am renuntat sa ma mai duc la dealer pt diverse treburi la masina.
am gasit un mecanic traznet e si pasionat de ce face si are si rezultate pe bani mult mai putini fata de service-urile ''xyz''
o sa piarda mult daca o tin in halu asta
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

francy
Subiect Autor

26 Mai 2009, 14:46

am vorbit cu marian la tel si mi-a amintit o super faza de care am uitat sa va spun :
stiti banuiesc problema mea cu becurile la masina? ca mi se tot ard...foarte des! a fost elucidat misterul de cei de la alto ! "am suspensie sport si de aia se ard! :banghead: nu e anormal sa se arda mai des decat la o masina cu suspensie normala"
banuiesc in cazul asta ca la o masina normala se ard doar o data pe saptamana din moment ce mie mi se ard la 20 de minute dupa ce le schimbi...sau in cel mai fericit caz dupa 2 -3 zile. nici nu mai stiu cum arata bordul fara beculet aprins :)

bertzi43
B-82-AJS

26 Mai 2009, 14:57

deci in curand ar trebui sa inceapa sa i se arda si lui marian becurile.......ca si-a pus suspensie sport :lol:
eu cred ca ar trebui sa platesti reparatiile in service cu becuri arse :D
mai bine incerci sa schimbi instalatia electrica pe garantie

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine

Nicky

26 Mai 2009, 15:00

Cum ai primit concluzia asta deosebita? Prin viu grai de la nea gigi sau in scris de la seful de service? Daca o ai in scris, e mai bine.
Oricum, m-a dat pe spate explicatia. Cred ca iti trebuie becuri tuning care au suspensie pentru filament...coilovers :lol: :lol: :lol:
Eu zic ca mai repede rezolvi cu un electronist bun si / sau cu un diagnostic de VAG COM. Imi pare rau pentru necazuri!
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

DaniTorz

26 Mai 2009, 17:32

cred ca problema ta este ca in loc de 12v iti ajunge mai mult la bec un exemplu bun ar fi la o masina de a mea, aveam la bec tot 14,5 v si mi se ardeau tot la 2 zile, cand unul , cand altul, si mie mi sa zis ca e normal sa ajunga 14,5 v la bec, eu am rezolvat problema ce xenonul de 55w care merge de la 9-36v si nu mai am necazuri. e din instalatia masini, nu mai te duce la reprezentanta , dute la un electrician bun :D
My Bmw E90/Nokian Wr G2 / Bosch Xenon Silver/
Ex: My Leon St1/gt1749va turbo/bilstein b12 suspension/borla custom exhaust/wiechers strut bar/revo remap/bbs wheels/aerodynamic body kit
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14