Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12

Bubulutza

Re: De cate ori ai dat de permis ?

23 Dec 2009, 09:20

iti tinem pumnii :bounce:

deyuuu
ARDELEANU

23 Dec 2009, 09:23

tinem pumnii bine stransi ...

aLeXx
LowRider
Subiect Autor

23 Dec 2009, 12:57

mai bifam o incercare pe lista :)

oficial urasc masinile fara servo-directie

v-am pupat eu am plecat din bucuresti.
Imagine
Honda Civic EJ9 - championship white | B-636-ALX |
Imagine
------------------------
@ facebook.com : LowRiderz.Ro | seat Fan | CivicSquad
------------------------
Ex: '88 Dacia 1310 | '02 BMW 525d e39 | '97 Nexia Coupe

Bubulutza

23 Dec 2009, 13:03

:( :( :(
better luck next time :) anul asta nu e bun pentru tine bine ca se termina :wink:

aLeXx
LowRider
Subiect Autor

23 Dec 2009, 13:18

sa stii ca nu a fost un an bun.... speram ca 2010 sa fie mai bun :)
Imagine
Imagine
------------------------
------------------------

grecutzu2005

23 Dec 2009, 13:39

da tu a cata oara ai dat de permis anu asta?
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

aLeXx
LowRider
Subiect Autor

23 Dec 2009, 15:08

hmmm cred ca de 4 ori :-?
Imagine
Imagine
------------------------
------------------------

florineatza
de_vis

23 Dec 2009, 15:16

credeam ca maine seara ne plimbi :( oricum exsista si o data viitoare iar atunci vei conduce o masina cu servo si sigur ai sa iei
sarbatori fericite....

grecutzu2005

23 Dec 2009, 15:20

Dar de ce ai picat? ca eu tot nu inteleg.
www.JustClassics.ro

aLeXx
LowRider
Subiect Autor

23 Dec 2009, 15:28

@ de_vis
mersi frumos :)

Chiar daca il luam nu am masina :P o sa ma gandesc la aspectul asta dupa ce iau permisul :P

@grecutzu2005

Pai sa iti zic. Ma urc in masina asez scaunul, oglinzile imi pun centura, termina ala de completat si plec de pe loc. Volanul sarea din stanga in dreapta.. cred ca avea ceva la cutia de directie degeaba se caca instructorul pe el ca nu are nimica ca masina aia e VARZA... fac o curba la stanga, imi tin banda si imi zice ca sunt pe contrasens... ma uit vad ca eram incadrat ca lumea... si imi zice iar mai raspicat... VREI SA INTRI IN AMBULANTA? (din sens opus venea o ambulanta) si am tras un pic dreapta si m-am urcat cu rotile din dreapta pe zapada de pe margine... si tot el cu gura mare: Ce faci te urci pe zapada? In momentul ala imi venea sa accelerez si sa il arunc din mers. Merg inainte... ratez un semnal si ma pune sa fac o garare cu spatele... si aici lipsa servodirectiei si-a pus cel mai mult amprenta... am tras de volanul ala ca animalul... Daca avea servodirectie ma puteam uita tot timpul in spate si imi reusea.. asa eu trebuia sa ma intorc complet sa trag de volan cu 2 maini.... dadeam cu spatele si in timp ce trecea pe langa mine un maxi-taxi (cam la jum de metru) imi calca violent frana si imi zice ca ce fac intru in ala ? si i am zis era cam jumatate de metru pana la ala si a inceput sa imi zica ca nu eu ajung la politie ca eu imi iau rucsacul si plec. Continui manevra si ma duc prea in spate. Am realizat asta deja cand era prea tarziu... dau inapoi in fata si ma felicita... MAI DAU ODATA :))

Asta e deja m-am impacat cu ideea dar daca aveam servodirectie pe masina si o cutie de directie cat de cat decenta zic ca aveam alte sanse...

Acum platesc iar taxa de examinare de 72 de lei, iau iar sala si iar la traseu :)

Nu e panica :) acum ma duc la focsani si cand ma intorc de la focsani sper sa gasesc pe cineva cu masina cu cutie manuala, diesel sa mearga cu mine prin poligon sa fac si eu gararile alea nesuferite... dar sa aibe neaparat SERVODIRECTIE :)) oricum data viitoare ma duc si inchiriez o masina de la o firma mai mare gen teo sau alta firma... sau vb cu asta al meu sa aduca cealalta masina pe care am facut scoala ca pe aia nu se poate...

P.S: Se ofera cineva sa ma plimbe prin poligon la Ilioara? Daca stiti alte poligoane lasati aici mesaj. M-ar ajuta :)
Imagine
Imagine
------------------------
------------------------

Bubulutza

23 Dec 2009, 16:19

bai ce politistul lui papuc...de ce nu dai in alt oras examen?

grecutzu2005

23 Dec 2009, 16:31

chestia este ca dai de oras pe masina cu care ai facut ore.
eu am facut pe o solenza si pe aia am dat si examenu. nu se schimba masina. :) niciodata. :)
si acuma am citit undeva ca nu se mai da de permis daca e zapada polei sau ploaie torentiala. pentru ca este aderenta 0 si maxim de riscuri. se pare ca nu e adevarat ce am citit eu.
www.JustClassics.ro

Bubulutza

23 Dec 2009, 16:48

pai parca alex a dat pe alta masina nu, nu pe cea pe care a facut scoala? :?:

aLeXx
LowRider
Subiect Autor

23 Dec 2009, 19:26

Bubulutza scrie:
bai ce politistul lui papuc...de ce nu dai in alt oras examen?

Asta presupune sa refac scoala, si sa imi fac mutare si nu are rost tinand cont ca dosarul meu e facut foarte recent. Plus ca gaborii sunt la fel peste tot... unii ok altii nu asa mult... depinde de starea lui de spirit...

grecutzu2005 scrie:
chestia este ca dai de oras pe masina cu care ai facut ore.
eu am facut pe o solenza si pe aia am dat si examenu. nu se schimba masina. :) niciodata. :)
si acuma am citit undeva ca nu se mai da de permis daca e zapada polei sau ploaie torentiala. pentru ca este aderenta 0 si maxim de riscuri. se pare ca nu e adevarat ce am citit eu.

Eu nu am condus decat o ora jum masina asta ieri sa vad cum merge... si bine am facut... daca ajungeam la traseu si vedeam ca nu are servo-directie innebuneam...macar asa eram pregatit... stiu ca cel mai bine e sa dai pe masina cu care ai facut si scoala dar daca omu si-a schimbat masina... acum stiu data viitoare ii zic sa o aduca pe cealalta sau ma duc la alta firma...

p.s. mai e un membru care a dat azi dar vad ca nu a mai intrat pe forum... la cezarica ma refer.. sa speram ca la el a fost totul ok...
Imagine
Imagine
------------------------
------------------------

Roby

23 Dec 2009, 20:39

Pff prima data sala 25 ma duc la traseu dau de un militan care luase spagi pe ziua aia....si asa incepe distractia de inceput nu ii da voie la instructor sa vina dupa mine...ducetiva nuj unde ca venim noi acolo,ma bagat pe toate stradutele stanga dreapta stanga dreapta,a vazut ca nu ii merge ma bagat prin spatele la niste blocuri la o intersesctie cu scuar ca sa fac stanga sa vada daca o iau pe contrasens o iau bine omu :x ma pune sa ma incadrez dupa o stradutza micutza cu cedeaza trecerea pe nuj ce bulevard cu 6 benzi :D si sa ma bag pe prima banda ca facem dreapta aveam verde intermitent aja ca dai imediat cum fac dreapta vine o trecere de pietoni pe partea mea nimeni erau 2 benzi pe sens deci nu aveam treaba cu cei de vis-a-vis cand ajung pe mijlocul treceri pune o baba grasa picioru pe trece da pe partea cealata...incepe :x a ca de ce nu ai oprit.....daca opream incurcam baba ca blocam trecerea eram deja pe mijlocul ei....dupa ma mai freaca el putin ajungem intr-o intersectie aveam prioritate era verde da era blocata intersectia si am oprit si am last pe aia sa iasa din intersectie ca sa pot intra...a ca de ce ai oprit ...cine avea prioriate aici?? intreaba el ...eu raspun pai eu ca e verde am si semnul de prioritate dar intersectia este blocata si nu am voie sa patrund in intersectie...trec de intersectie imi zice sa trag dreapta si...Respins.....aveam niste nervi de apoape incepeam sa plang tremuram tot...si condusesem char foarte bine si eu ramansesem :shock: ca eram si foarte emotionat..
A doua oara iau sala cu 26 ma duc la traseu in joia mare :lol: ce noroc pe mine ca instuctoru avea si in ilfov examen ,anunt eu ploitistul zice bine daca vine pana iti vine randu intri daca nu ramai ultimu...zik eu ok.... ajunge instructorul in ultimul moment ii zic la politist ca a ajuns el... a acum am facut planurile ramai ultimul ca eu nu stau dupa tine....am zis gata iar ma pica.....vine randul meu am uracat in masina aja cu nepasare indiferentza eram deja pregatit sa pic inca odata (avand in vedere ca prieteni ma incurajasera ca fara spaga nu iei) merg eu ce maerg ma invarte el pe acolo
ma pune sa fac o parcare laterala
cand sa fac parcarea pleaca ala din fatza na care era reperul:P si politstul ia zi o mai faci acum... eu foarte mandru pe mine da o fac din oglinzi :lol: fac eu parcarea frumos...lasa polistisu mapa jos pe picoare si ma aplauda cica bravo dai mai depare:D incepusa sa creasca inima la loc in mine .ajungem inapoi la farfurie si ma pune sa o parchez intre doi ...si imi zice bravo mi-a placut cum ai parcato.... :lol: si ma uitam eu aja la el si asteptam sa scrie Respins si vad cum scrie pe toate casutele libere ADMIS atunci am inceput :bounce: i-am multumit i-am urat paste fericit si cobor din masina si pur si simplu topaiam pe langa fericit ca am luat si fara spaga :D m-am dus la instructor am dat mana cu el i-am multumit...si instuctoru imi zice nu multumi mie multumeste la politist...m-am dus i-am mai multumit odata...coboara politistul si plecam acasa.....
Si a doua zi vinerea mare babele cu coliva la biserica eu la politie sa iau permisul :lol:

Oricum am avut super instructor daca aveti nevoie il recomand cu incredere :D :D ...faza frumoasa ne duce pe poligon lumea facea parcari laterale garari se uita el asa si zice dastea facem in oras aici pune niste jaloane si hai printre jaloane cu fatza apoi intoarcere dintr-o miscare apoi repetam jaloane dar cu spatele....deci oricum super instructor +ca nu te plictiseai cu el numai glume.. :lol:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12