Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

LTZ

Re: Anvelope iarna

01 Dec 2010, 11:19

in legatura cu 2 cauciucuri de iarna pe fata iar pe spate orice, am un prieten bun care si-a echipat asa masina, a plecat pana in albania, nu si-a facut casco pentru ca daca nu stiati, casco nu tine mai departe de bulgaria, ma refer la zona macedonia, albania .... si a zis ca nu are rost, si inainte de iesirea din bulgaria, a dat de o mare movila de zapada, a pus frana, cele de pe fata si-au facut treaba au aderat la drum, dar cele de pe spate au continuat sa alunece si uite asa a facut piruete si s-a infipt intr-un sant, deci...

Krondet

01 Dec 2010, 11:39

eu am anvelope de iarna (fata) + all season (spate)
iar astazi, in conditii de zapada uda, la o curba e 90 de grade, mi s-a dus fundul inaintea botului. :drive
Asa ca, cine are bani - ia 4...cine nu are, joc de glezne si ochii cat sarmaua :hi
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

lafamilia3003

01 Dec 2010, 21:06

Sunt de acord cu voi cel mai bine e sa fie toate 4 de iarna,si e si cel mai corect fata de ceilalti participanti la trafic,chiar as fi vrut sa se aplice leagea cu echiparea obligatorie a masinilor cu anvelope de iarna pt sezon,nu ma intelegeti gresit nu ca as avea vreo vulcanizare,dar tu mergi corect si intra alt dobitoc in tine... :?

bebitz

03 Dec 2010, 20:03

sa se aplice sa se aplice, numai ca sa nu fie acum cocalari vitezomani ca vai dome au cauciucuri de iarna si nu patesc nimic, ca tot rahatul ala e la viteze mari
White Ibiza ;1.2 70 cp

asanradu

27 Ian 2011, 11:53

acum am intrat in cea de-a treia iarna cu un set de cauciucuri de iarna Matador MP52 sunt excelente in raport cu pretul de achizitie, acum 3 ani 700lei toate 4. pe zapada sunt ok, pe asfalt imi par cam plasticoase.