Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

deyuuu
ARDELEANU
Subiect Autor

Re: Amintiri din Copilarie

23 Sep 2009, 21:26

eu tot timpul il puneam pe un coleg sa ude florile ... (noi nu avem sala noastra) si in sala de ROmana sunt flori pe pereti ...si ii ziceam sa le umple pana la refuz ... aii si ce curgea pe pereti in jos .... o data o inundat clasa si fraieru o dat vina pe mine ... cik "da deyu mo pus doamna profesoara" :))

in clasa a 5 sau a 6a eram la liceul de arta din tg mures ... si am avut un coleg din toplita ... foarte nebun ... aveam galeata si in galeata spalam buretele k era departe baia :)) si intr`o zi dupa ore o facut pipi in galeata ... a doua zi dimineata o colega o spalat tabla ... asa mirosea in clasa a urina :lol: :lol: :lol: :lol:

in clasa 8a aveam sala noastra ... cand terminam orele ... daramam toate bancile ... le rasturnam ... ca sa aiba ce lucra femeile de servici ... moama atatea am de spus ... le zic pe toate ...dar cum imi vin in minte ... :))

Nicky

23 Sep 2009, 21:30

stimata doamna, ma cutremur, cum zicea Toma Caragiu :lol:
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

deyuuu
ARDELEANU
Subiect Autor

23 Sep 2009, 21:33

moama ... in cls a 8a in ultimele zile ... ne prosteam cu baietii in spatele clasei ... si unu asa de tare radea k o dat cu fata de banca si si`o spart 1 buc dinte :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nicky

23 Sep 2009, 22:19

apropo de dinte...imi povestea un fost coleg de munca despre un prieten de-al lui, care in anul 3 sau 4 de facultate isi facuse o lucrare la unul dintre dintii din fata, in sensul ca isi pusese omul dinti noi.

lucrarea s-a slabit si unul dintre cei doi dinti de din fata, de sus a si picat. baiatul l-a pus la loc si cica era in 182 (autobuz) si mergea de la facultate (Tei) spre apartament (zona Billa) si se tot juca el cu limba cu dintele ala pana i-a picat din gura la una in poala. si-a cerut scuze, si l-a luat si l-a pus in buzunar. acasa, l-a spalat si l-a pus la loc. cica nu l-a inghitit in somn...dar a doua zi diminata a fost la dentist sa i-l relipeasca.
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

deyuuu
ARDELEANU
Subiect Autor

24 Sep 2009, 17:30

hmm in clasa a 9a daca bine imi amintesc s`a organizat la liceu la mine concurs de masini ... legal ... liceul meu are si profil de mecanica auto ... si baietii din liceu nu mai aveau rabdare pana la ora concursului si au facut liniute pe strada liceului .... toti cu masini puternice (Golfuri , passat etc ) unu singur era cu o Dacie 1300 care saracu avea carnetu de 2 saptamani si s`a invartit si el putin pe acolo cu masina .... dupa 30 de minute de zgomote de motoare si scartatit de roti apare si politia :) ... astia cu masini tari sus in masini si taioooo ... saracu baiat (cel cu dacia) pe el a picat totul ... s`a luat politia de el ... tot tremura :))) nu i`a facut nimic doar l`a avertizat ... ceea ce era interesant ca si baiatu cu dacia era incepator si politistul era incepator ... maxim 20 de ani daca avea :lol: si baietii din a 12 s`au luat de politai sa`i dea paci la bietu baiat ca el ce raliuri poate face cu o dacie ? :lol: :lol: ahhh a fost super anu ala ...

bogy
K.I.D

25 Sep 2009, 18:41

Mama ce de amintiri....
Eu nu am. Abia acum intru in perioada amintirilor.
Dar daca e, o sa va tin la curent cu ultimele distractii ale claselor a IXa :)
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

deyuuu
ARDELEANU
Subiect Autor

25 Sep 2009, 21:02

pai ... tine`ne la curent

Bamse
Moderator

19 Noi 2009, 08:50

gata, nimeni nu mai are amintiri din copilarie, liceu si chef-uri cand eram mai mici????17-18-19????
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Bogdan90
Bogdanelu'

19 Noi 2009, 17:25

Vaaaaaiiiii ce topic :)) ft tare... asa sa incep si eu...

Prima care vine in minte este cu un coleg... mai aerian asa de felu lui.... in clasa a IX-a

Omu mancase o banana si in loc sa arunce coaja la cos ca un om normal a aruncat-o in mijlocul clasei la care toti din clasa ii spunea "ia frate coaja si pune-o la cos, iti este greu?"..... nimic... omu o tinea pe a lui, nu vroia nici de al dreacu sa o ia :lol:

Ma rog... il lasam in pace... omu iese din clasa... si nu mai stiu cu cine se certase pe holul liceului... si vine in mare viteza in clasa, alergand :lol: .... la care se intampla inevitabilul :lol: omul aluneca pe coaja lui de banana si cade in cap in mijlocul clasei :lol: :lol:

Bineinteles ca si acum mai facem misto de el pentru faza aia :lol:

Bogdan90
Bogdanelu'

19 Noi 2009, 17:32

O alta inamplare f tare:

Eram in clasa X-a... deabea imi luasem carnetu... aveam un Wrangler d'ala mare... cauciucuri mari, nebunii... era si decapotat ca era vara.... si ma invitase un coleg la gratar la el acasa....

M-am dus acolo in mare fitza, eram primul cu masina din clasa mea... Iau o bere.... Iau 2 beri, restul erau deja la 5+ cred :lol: ... si dupaia ne vine ideea la toti sa ne urcam toti in masina mea... pe unde apucam si sa ne plimbam pe stradutzele din jurul casei respectivului :lol:

Colegu asta statea prin zona Kisselef... inainte sa plecam il intreb "politie ceva pe aici?"... el imi zice sigur pe el asa "nu frate, stai linistit, cunosc pe toata lumea pe aici".... zic bine mah daca esti asa sigur hai sa mergem....

Cert este ca eram vreo 10-15 in saracul wrangler :lol: erau catarati peste tot... pe capota, pe bull bar-ul din fata, pe praguri...

Si mergeam noi asa frumos printre masini pe acolo si tipam cat ne tineau gurile.... cand brusc, surpriza mare apare comunitara in fata noastra si imi zice sa opresc :D

Toti sar din masina si o iau la fuga... raman eu cu un coleg care era pe locul din dreapta.... vine politistul in dreptul geamului si ma intreaba de cat timp am permis :lol: .... eu speriat ii spun ca de vre 3-4 luni (defapt il aveam de 3-4 zile) :lol: ...

Nu ma crede asa ca imi cere actele, ii le dau, se uita lung la mine cu o privire d'aia dezamagita si in acelasi timp acuzatoare :)

Intr-un final imi da actele inapoi si imi da replica care ma marcat si inca o mai tin minte "baiete ai grija ca teribilisme d'astea am mai vazut si nu ajungi bine" :D

A urmat faza cand l-am prins pe ala care ma asigurat ca nu este politie pe acolo si l-am luat la capace :lol:

deyuuu
ARDELEANU
Subiect Autor

19 Noi 2009, 17:32

mai baga ceva amintiri :lol: :lol: :lol: ca`s tari

Bogdan90
Bogdanelu'

19 Noi 2009, 17:36

Aaaa si am uitat sa scriu.... inainte sa imi ceara actele respectivul politist ma intreaba "ce faceti mah atatia in masina?"...

La care eu... speriat tot, transpirat si toate cele ii spun sincer :lol: :lol: "Ne jucam si noi....." :lol: :lol: :lol:

Deci cred ca a fost cea mai penibila replica care am dat-o vreodata in viata mea.... :oops: :oops:

Andreutza

02 Feb 2010, 14:31

hai sa va povestesc si eu din amintirile mele
cea mai tare faza din viata mea: eram clasa a 8a si eram o mica gasca de fumatori.. si in pauze alergam repede afara si trebuia sa sarim un ditamai gardul , ca ne inchideau gardienii portile.. si gardul asta era din plasa si in sus avea niste tepi d astia de metal .. eu eram a 2a care l sarea statea unu sus pe gard ca sa ma traga in sus si restu jos imi tineau scara. baietii sareau de sus de pe gard .. ma rog si ajung eu sus acolo si mi au zis sa sar si eu , ca era pamantul moale nu aveam ce sa patesc .. si baiatul care era sus a sarit numai ca boul nu si a dat seama ca inca ma tine de mana si m-a tras dupa el.. ehh si eu aveam pantalonii d aia evazati rau din raiat si m-am agatat intr`un tep d ala din gard... si evident ca eu am ramas cu capul in jos, ca dupa sa mi se rupa pantalonii pana la genunchi si dupa sa dau cu nasul de pamant.. mi-a dat borsul instantaneu pe nas :)

a 2a faza eram clasa a 9a si jucam fotbal in echipa scolii si nu stiu cum am vrut sa pun stop la piept pe minge si mi a venit fix in mufa.. in secunda 2 eram pe spate si ma iau colegele mele si ma duc la cabinetul liceului.. eu eram fericita ca imi iau scutire sa stau 2 zile acasa si am zis sa joc un pic de teatru ca mi-e foarte rau ca nu mai pot .. ehh si ce mi au facut asistentele alea ... mi-au pus comprese cu rivanol si mi-au bandajat tot capul ( barbie-crestetul capului dar de multe ori .. nici nu mai puteam sa respir ca ma strangea oarecum de gat si nu puteam sa inghit) si imi curgea rivanolul ala pe frunte imi intra in ochii pe peste tot si dupa imi spune sa ma duc in clasa la ore... ajung eu in clasa si au inceput inceput toti sa rada .. am plans 2 zile de oftica ... mi se spunea rivanola .. pana si profii imi ziceau asa :( :( trist

a3a faza eram tot clasa a9a si am vorbit cu colegii si am tras un chiul in masa ne am suit in tren si am plecat la sinaia, si cum erau trenurile alea .. eu cu vreo 3,4 prietene ne am dus sa stam pe canapele pe undeva pe sus si restul colegilor au ramas jos la intrare in tren.. ca am plecat si cu nasul si am zis sa ne impartim in caz ca vine naselul.. ma rog ajungem noi in sinaia si eu cu fetele nu am fost pe faza ca am ajuns.. erau 3 tipi pe acolo cu chitari si ne-au luat la vrajeli ma rog si se uita otilia pe geam si ii vede pe restul colegilor pe peron.. acum ce sa facem .. am alergat si pana ne-am facut noi loc sa iesim trenul icnepuse sa mearga .. au sarit fetele .. evidident .. una in genunchi, una in cot,cadeau ca vitele pe acolo si vine si randul meu .. si deja prinsese trenul viteza si idioata de mine nu a sarit cu ambele picioare , am sarit mai intai cu un picior si celalalt ramase in tren oarecum si m am dus ca in filmele cu prosti .. m am rasucit si tot cu fata de ciment am dat eram plina de sange peste tot .. dar mai era o prietena care n a mai avut timp sa sara dupa mine ca s-a sperit cand m a vazut cum m am dus eu si a ramas in tren pana la busteni... si nu avea telefon sa ne sune .. dar am aflat a 2a zi ca s-a dus cu aia cu chitarile :)))

doamne m-au apucata cum amintirile ... ce tare a fost sunt multe de povestit ... ce dor imi e .. :( :( :(

prima mea iubire a fost in clasa a6a, ne tineam de mana, ne pupam pe obraz, imi cara ghiozdanul , o punea pe maica`sa sa-mi faca turta dulce, isi lua mereu gume si mi dadea mie abtipildurile lui.. ce dulce era doamneee eram inebuniti unul dupa celalalt :love3:
prima mea betie crunta a fost in clasa a8a tot cu colegii ..dar asta nu o povestesc :))))))
Seat IBIZA 1.2 12V

Esti prost si vrei sa te remarci?! Aprinde proiectoarele!! Esti cel mai prost si vrei sa te remarci?! Aprinde si stopul de ceata!!

Andrei
Admin / PR

02 Feb 2010, 14:48

Imi amintesc de o betie trasa acum 2 veri in parc la mine (Oraselul Copiilor) pe la vreo 10 seara...terasa unde am baut era la 100 de metrii de iesire si am zis gata ajung repede acasa nu ca de obicei..sa deviez traseul
Ne-am apucat 8 shoturi de vishchean, 6 de tequilla si la sf 1 de vodka finlandia...vodka a pus capac...si uite asa nu stiu cum am ajuns eu pe la TNB...tin minte k am fost la un magazinas si am dat 50 RON pe 1 cutie de mirinda la 0.33...dupa cele intamplate un prieten a adormit in statia de ratb sub bancutza din statie, unu` a ajuns in coma la spital si pe targa ii facea tasu` poze...eu am ajuns intr-un taxi si saracu` taximetrist facea pustiu daca vomiti oprim dar sa nu vomiti in masina si eu nu nu nu stati linistit si tot ma tineam de gura..evident am ajuns acasa...mi-a deschis o baba usa de la bloc k eu nu eram in stare..am ajuns in camera la mine si am inceput sa zbier de nebun..au venit ai mei si se uitau si radeau..dar dc? ptr ca stateam cu sticla de ce o fi fost goala si nu mai aveam probabil...
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

TIBI

02 Feb 2010, 15:44

Nicky scrie:
apropo de dinte...imi povestea un fost coleg de munca despre un prieten de-al lui, care in anul 3 sau 4 de facultate isi facuse o lucrare la unul dintre dintii din fata, in sensul ca isi pusese omul dinti noi.

lucrarea s-a slabit si unul dintre cei doi dinti de din fata, de sus a si picat. baiatul l-a pus la loc si cica era in 182 (autobuz) si mergea de la facultate (Tei) spre apartament (zona Billa) si se tot juca el cu limba cu dintele ala pana i-a picat din gura la una in poala. si-a cerut scuze, si l-a luat si l-a pus in buzunar. acasa, l-a spalat si l-a pus la loc. cica nu l-a inghitit in somn...dar a doua zi diminata a fost la dentist sa i-l relipeasca.

iti dai seama daca tipa avea decolteu :lol: :lol: :lol: si-i cadea intre sani
asta ar fi fost faza de faza
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator