Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

misu caftangiu

Re: Amintiri din Copilarie

15 Sep 2009, 11:45

cele mai frumoase amintiri.... hmmmm.... cred ca pe tot parcursul claselor 1-8 am urat-o cel mai mult pe o fata. toata pauza o fugaream prin curtea scolii pana reusea sa se ascunda in veceul din curte. ce mult o uram... si ea pe mine... si a naibii , profu de sport ne invata dansuri de societate si tot cu ea ma pune sa dansez, iac!!! ce urat!!!
nascut talent , mort speranta ! :-)

deyuuu
ARDELEANU
Subiect Autor

15 Sep 2009, 12:30

eu pe la 4-5 ani ma jucam cu papusile in casa scarii (caci numa fete aveam in bloc :)) in generala plezneam fetele la poponetz ...

misu caftangiu

15 Sep 2009, 14:21

si akuma, gata, nu le mai pleznesti?
ma bag si eu, da numa ma uit :D
nascut talent , mort speranta ! :-)

Krondet

15 Sep 2009, 14:30

eram in armata si, prin minune, in unitatea militara se deschide biroul stomatologic....era coada (dintii afectati de hrana si...instructie, doctorita tinara)....evident, clientii se duceau ca la doctor - cu mana plina.
stau eu si ma socotesc prin buzunare...modest (comparativ cu ofiterii)...si ma gandesc pragmatic ca un american - toti se duc cu CEVA (cafea, ciocolata, etc), eu sa ma duc...ca pentru doamne - cu flori.
da' de unde flori intr-o unitate militara?(Mihail kogalniceanu - constanta) ma duc prin comuna - de cumparat, nika...de sarit in curte la oameni, n-aveam curaj...
mi-a venit ideea mareatza - din cimitir! am facut un tur de cimitir (fiind inca dupa amiaza) iar la un mormant erau vreo 8-10 garoafe proaspete. mi-am facut cruce (ca un bun crestin) am luat 5 fire, si am plecat in unitate.
dimineata, cand m-am prezentat la doctorita de dinti, a ramas foarte impresionata (am fost singurul care i-a dat o floare de cand era acolo), m-a intrebat de unde sunt...si i-am raspuns, ca la armata...."m-am descurcat" :twisted: si acum am dantura aranjata de acea doctorita, si au trecut mai bine de 10 ani, fara probleme :drunken:
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

luci&dana
VIP

15 Sep 2009, 15:47

nu vrei sa mai faci inca o data armata? :D :lol:
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

TIBI

19 Sep 2009, 09:04

@luci&dana mie sincer mi-ar fi placut sa o fac.
e o experienta de neuitat,plus ca te ajuta mult in viata...calindu-te.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Bamse
Moderator

22 Sep 2009, 09:21

deyule, mancatias sufletelul tau, de ce a trebuit sa faci topicul asta?
Vb lu grecu, ca iar ma apuca nostalgia si doru de liceu de ma gandesc numa acolo.Acuma doua saptamani pe tot drumul spre casa(vreo ora) am ascultat pe repeat numa ani de liceu.
De amintit sunt multe....de povestit la fel.
E bine ca mai pastrez legatura cu majoritatea colegilor, facem cel putin o reuniune de clasa pe an.
Aveam bairamele noastre unde mergeam gashka de 10 -15. luam camera noastra, adunam TOATA bautura din casa si ne simteam bine.Veneam primii, plecam pe la 2-3 dupa masa, ne dregeam cu 2-3 sticle de lacrima lui ovidiu ascunsa bine dupa canapea.
Alergatul in picioarele goale pe culoarele liceului, bautele trase la scoala(cica era sesiune de referate) cu toate fetele de cls 9a(ele nu beau niciodata nu...)

Concurs de skandenberg, excursiile cu locatiile ce ramaneau in urma noastra gata sa cada.

@bubu de ce se oprea autocaru din 5 in 5 minute sa vomite cate unu? rau de masina? la noi se oprea din 10 in 10, ca faceam pe noi si mai dadea cate unu la boboci...de la prea multa beutura.
Daca ar putea vb ficatul in acea perioada in care ne credeam buricii pamantului si nimic nu ne statea in fata, ar fi ragusit :D
Memorabil pt mine a fost ca am fost primul din generatia mea care a venit cu masina la scoala(la 18 ani si 3 luni)- o parcam in curtea interioara....eram cel mai tare.
Imi pare rau ca nu am chiulit(nu mi-a placut partea asta), dar se compenseaza cu toate prostiile pe care le faceam, si cu o eliminare de 3 zile(am baut tanita la ore printr-un tub de pix)

As scrie o intreaga pagina, dar nu am timp ca sunt la munca....la naiba stiam ce e aia munca pe vremea aia? Ca mergeam cu 50 de ron la munte 2-3 zile....cu personalu....:))

of. As mai face de cel putin 10 ori liceul, cea mai tare perioada din viata mea.Inca mai sunt nostalgic, si am terminat liceul de 5 ani :((

daca v-am plictisit, imi pare rau....dar nu cred, poate v-am mai rascolit asa unpic.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Bubulutza

22 Sep 2009, 11:13

@bamse: de vomitat da :lol: ..dar nu de beti, de rau de masina...ca noi nu beam eram cuminti :oops:

Bamse
Moderator

22 Sep 2009, 11:42

nu cred ca am vazut clasa de liceu, care sa nu se imbete...sa fie cuminti.....:))

marian_iam
V.I.P.

22 Sep 2009, 11:56

tin minte ca la banchetul de a 12 a ... unii de la mine din clasa se bateau cu profu de romana (mare alcoolic) pe stricla de vischi!
ce vremuri!!!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

grecutzu2005

22 Sep 2009, 12:01

chiar si banchetu de a 12 a. ce tare a fost... au plecat profi si am ramas noi... copii. la 7 dimineata vroiau sa ne dea afara din restaurant. si eu le am zis ca nu plec de aici pana nu termin sticlele astea 2 de viski si alea 2 de vin :)
ii ziceam la profa de mate ca oricum nu mai are ce sa imi faca si sa se duca in aia a masi ca oricum ma imbat si sparg pahare.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

deyuuu
ARDELEANU
Subiect Autor

22 Sep 2009, 14:30

@bamse : niste amintiri placute nu strica ... :)) si ca bine zice Nicolae Guta - unde se duc anii mei ? :)))

grecutzu2005

22 Sep 2009, 14:44

asta cu gutza ai stricat-o ....
www.JustClassics.ro

Bamse
Moderator

22 Sep 2009, 15:06

TRU!!!! :D

grecutzu2005

22 Sep 2009, 15:13

mai bine ziceai de maria dragomiroiu sau eu stiu de care altcareva... dar nu de guta fara puta....
asta e bun cand sunt beat pe la 3 4 dimineata.... dar in rest nici sa nu il aud...
www.JustClassics.ro