Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

dshiznit
Subiect Autor

Huse 1M scaune sport

13 Sep 2009, 19:54

Salutare tuturor.Cum imi petrec destul de mult timp la volanul masinii mele,stateam zilele astea si analizam scaunele...mai exact murdaria si petele care au inceput sa apara pe ele si m am hotarat sa mi cumpar niste huse.Insa gandindu ma la cat de prost e materialul din care sunt fabricate husele mi a trecut prin cap sa mi cumpar separat eu ce material doresc si sa merg undeva apoi sa mi fac huse.Un prieten mi a sugerat sa mi imbrac scaunele in piele+piele intoarsa..ma rog am schitat noi un pic cum ar veni imbracate in piele si ce culori s ar potrivi.Problema este insa alta:scaunele sunt sport(scoica) si nu stiu cum as putea face mularea pe scaune(daca erau normale venea mai simplu dar asa aici intervin si partile laterale care-ti "imbratiseaza spatele).Eram curios daca si a mai imbracat cineva scaunele in huse sau piele si cum a facut...poate m ar ajuta si pe mn cu niste informatii pretioase.
P.S: stiu k exista firme specializate care fac asa ceva dar baga mana foaarte adanc in buzunare :D...asa...dak imi cumpar eu materialele sigur ies mult mai ieftin.multumesc anticipat!

misu caftangiu

Re: Huse 1M scaune sport

14 Sep 2009, 14:11

de ce nu mergi la un pielar? iti ia el masurile si ai rezolvat problema. sau daca ai un set de huse naspa pentru scaunele de seat, le duci la fel la un pielar si ti le face de urgenta. mai ales ca acuma nu cred sa aiba deosebit de mult de lucru. acelasi lucru poti face daca ai acces la un scaun rupt in vreun accident. iei materialul de pe scaun pt a fi folosit ca si tipar
nascut talent , mort speranta ! :-)

gzhazh
Bihoreanu

23 Sep 2009, 09:23

Eu am o alta intrebare referitoare la huse. Gasim undeva huse pt 1M (macar pentru scaunele din fata) care sa asigure o aerisire mai buna la spate ?

Zic asta pentru ca fac de multe ori pe an drumuri lungi (650 km) si indiferent ca e cald sau frig afara, tot ajung cumva sa transpir de la atata stat pe scaun. Si ma gandesc ca poate a vazut cineva niste huse care sa asigure o aerisire intre spatele tau si scaun. Genul cum sunt unele materiale care se pun pe spatele ghiozdanelor, sa asigure ventilatia.

So, ati vazut asa ceva pe undeva ?
Challenge the races that the others can't win...
R.I.P. Seat Leon 1.6 16v (1M)
Renault Laguna 1.8 16v Mk2
http://vreausaplec.wordpress.com

popa_vasi

29 Sep 2009, 17:21

Salut
si eu am cautat huse
cele mai nice le-am gasit pe un site de la o firme din Arad. Problema e ca trebuie sa mergi cu masina la ei sa ia masura, ca nu au de seat nimic, si dureaza o zi. Ce e frumos e ca au o gramada de materiale de unde poti alege, si costa c-am 250 ron, ca am vb cu omu. Cum eu am avut accident cu Leul, si e vai de el, iti urez tie noroc si poate te duci tu. adresa e www.huse.ro si firma e LCA Automotive
kikdown la Seat?

dshiznit
Subiect Autor

29 Sep 2009, 21:42

e ceva distanta pana la arad..si pt niste huse nu merita sa bat atata drum...oricum ms pt informatie .Pana la urma cred k imi voi cumpara eu ce material doresc si merg pe undeva sa faca huse,cred k asa ies cel mai bine raport calitate-pret!

cipi_sb

01 Oct 2009, 19:28

ai incercat www.husa-auto.ro sunt cam scumpe dar e calitate
Leon 1M 1.9 TDI 150cp
Imagine

luci&dana
VIP

02 Oct 2009, 10:51

cipi_sb scrie:
ai incercat http://www.husa-auto.ro sunt cam scumpe dar e calitate

in jur de 1200 de ron este o configuratie la site-ul respectiv. stiu ca am vb si eu cu ei...oricum cred ca sunt si de calitate
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

dshiznit
Subiect Autor

02 Oct 2009, 15:14

am vb si eu akolo..si mi au zis undeva la 235 euro park(scaune fata+ bancheta spate) si dak vreau numai scaunele fata 135 euro... :?

dshiznit
Subiect Autor

04 Oct 2009, 11:17

ba nu mint...aku mi au trimis oferta pe mail pt ce am cerut eu si costa 1255 ron

"Varianta de combinatie continand materialele dorite de dvs, in speta Autotextil Black (exterior) si RS Design Yellow (interior)
Autotextil Black* (exterior) - RS Design Yellow** (interior): 1255 RON, TVA inclus/ 5 locuri

Taxa de livrare a setului in tara este de 30 RON, TVA inclus. "

mcbeowolf007

09 Oct 2009, 10:16

Si in Is am vazut ca exista cineva care confectioneaza huse. Eu le-am vazut direct pe masina..poti folosi si un material cu rol de aerisire la spte..se poate pune si un logo(gen sigla audi) si nici nu observi ca sunt huse. la un A3 a costat undeva la 9 mil fata spate.
Imagine
Nissan Cherry 1.3DX || Opel astra hatch'93
Golf III 1.9TD
Seat Toledo 1.9 Tdi ||Audi A4 1.9 PD 2002
Seat Leon Top Sport 1.9 TDI IS-25-WEEEEE
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=5&t=2346