Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Krondet

Re: B 44 WMK 1.9TDI - 105cp

15 Sep 2009, 10:32

Sqash scrie:
Multumesc pentru sfaturi, dar acum ma confrunt cu o problema, azi am avut un mic accident cu ea.. am infudat baza fata., si capota are o burta.. nu stiu exact ce pot reface si ce trebuie inlocuit. Dar stie careva un service de incredere dar nu scump.. pentru ca nu stau bine cu bani momentan, defapt nu stiu daca am posibilitatea sa o bag acum in service..

schimbat + vopsit capota fata + far stanga , pe mine (pe asigurator, de fapt) m-a ajuns 5.200 lei.
pentru ca, mecanicii au spus ca nu pot indrepta capota, datorita acelui V facut din fabrica.
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

andrei.27kim

15 Sep 2009, 11:03

bun venit in clubseat! pare rau pt ce ai patit ... bafta cu reparatiile(cu o bara fata te pot ajuta eu in caz ca ai sa ai nevoie de ea) sa o stapanesti sanatos pe viitor si fara sa mai ai parte de incidente de genu asta!
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan

Sqash
Subiect Autor

15 Sep 2009, 17:03

Multumesc pentru sprijin. Acum vin de la service..bara nu are nimic grav se pare, o sa o lipesca k are o fisura si merge la vopsit, asta dupa ce o probeaza pe masina..Capota nu era foarte rau, defapt avea 3 galme unde a flambat un pik..dar a indreptat-o din ciocan..si ea maine trebuie propaba cu faruri..si deasemenea la vopsit. Am indreptat si bara unde vine inchisa capota..era un pic infunda..iar o clema de la far a fost lipita..era doar un pic fisurata..

Pana acum ce am facut la ea plus montatu dupa ce tot va fi vopsit ma duce 350 ron. Maine sper sa ajung la vopsitor, ca pana vineri la pranz sa o am gata. Totalul sper sa nu treaca de 800 ron, in cazul in care nu voi schimba nimic la ea.

Doamne ajuta ce sa zic.. :roll: :?
Never expect less than the maximum.

Sqash
Subiect Autor

15 Sep 2009, 19:06

andrew_kimi scrie:
bun venit in clubseat! pare rau pt ce ai patit ... bafta cu reparatiile(cu o bara fata te pot ajuta eu in caz ca ai sa ai nevoie de ea) sa o stapanesti sanatos pe viitor si fara sa mai ai parte de incidente de genu asta!

In cazul in care nu o poate face si trebiue inlocuita vreau sa stiu daca e completa, ma intereseaza toate ornamentele, sigla tot..si un pret..cu tot cu transport daca se poate. Multumesc!!!

andrei.27kim

15 Sep 2009, 19:39

Sqash scrie:
andrew_kimi scrie:

In cazul in care nu o poate face si trebiue inlocuita vreau sa stiu daca e completa, ma intereseaza toate ornamentele, sigla tot..si un pret..cu tot cu transport daca se poate. Multumesc!!!

acu vreau sa intelegi prin completa ca am bara grila centrala de jos si grilele din jurul proiectoarelor + fusta neagra care vine dedesupt ... grila cu S si cele doua dintre faruri nu le am pt ca am putut sa le folosesc din nou pe masina ... atat am atat pot da :P ... 250 vreu pe ele ... transportul nu stiu trebuie sa me interesez sami fac drum pana la un curier ca sa intreb asta in cazul in care te intereseaza cu adevarat ... astept un semn de la tine
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan

Sqash
Subiect Autor

15 Sep 2009, 22:23

andrew_kimi scrie:
Sqash scrie:
andrew_kimi scrie:

acu vreau sa intelegi prin completa ca am bara grila centrala de jos si grilele din jurul proiectoarelor + fusta neagra care vine dedesupt ... grila cu S si cele doua dintre faruri nu le am pt ca am putut sa le folosesc din nou pe masina ... atat am atat pot da :P ... 250 vreu pe ele ... transportul nu stiu trebuie sa me interesez sami fac drum pana la un curier ca sa intreb asta in cazul in care te intereseaza cu adevarat ... astept un semn de la tine

Lasa-ma pana maine sa vad ce rezolv exact..ma interesa mai ales.. grila cu S si ce le doua ornamente de langa..maine daca am nevoie..pana in 12 te caut pe forum..daca ai posibilitatea sa verifici sau lasa-mi un numar sa te caut..in caz ca. Eu nu promit ca o cumpar, doar daca nu am alta solutie, dar oricum multumesc mult pentru interes..

Sqash
Subiect Autor

16 Sep 2009, 17:35

Azi am terminat cu tinichigeria, am dus masina la vopsit.. pana sambata trebuie sa fie gata. Am postat cateva poze cu rezultatul muncii de pana acum, pentru moment sunt multumit de cum se prezinta situatia..sper si la mai bine..
Imagine

Imagine

Imagine

Dunky

19 Sep 2009, 13:14

imi pare rau pt intamplarile neplacute sper sa iasa bine masinuta!
Viata-i grea dar trece!

Sqash
Subiect Autor

19 Sep 2009, 21:32

Gata totul a revenit la normal..!! Azi am luat masina a esit foarte bine, sunt incantat..:D acum trebuie sa o scot la plimbare, vineri vreu sa vin la intalnire, daca nu apare ceva intre timp.

Am pus niste poze cu rezultatul final..
Imagine

Imagine

Imagine

Dunky

21 Sep 2009, 20:06

a iesit foarte bine nu se vad diferente!
Viata-i grea dar trece!

Sqash
Subiect Autor

22 Sep 2009, 09:11

Da e aprope perfecta..are 2 mici diferente, am studiat eu bine.. :D. Oricum nu am ce comenta pentru ca plasticul de la bara nu are cum sa fie ca inaite, dar nu sunt probleme.

Dunky

22 Sep 2009, 19:53

stai linistit dupa 2-3 spalari dispar diferentele!
Viata-i grea dar trece!

Sqash
Subiect Autor

22 Sep 2009, 20:06

Nu, nu ma refer la culoare, culoarea e perfecta...ma refer ca bara are 2 muchii care nu vin perfect, un pic la capota si un pic la aripa stanga.

Sqash
Subiect Autor

03 Oct 2009, 15:25

Am o problema, faru din dreapta se abureste. M-am uitat pe net..dupa faruri noi..si am vazut in specificati un sistem de aerisire impotriva aburiri, specific ca erau faruri cu led Dectane, exsista posibiliatea ca si cele originale sa aiba sistemul acesta si el sa fie problema..?

pabl05

14 Oct 2009, 09:40

vezi k de obicei nu sunt lipite bine de se aburesc...si ale mele se aburesc si au goluri in locul unde trebuia sa fie lipite :roll:

PS frumoasa masina ta...imi place culoarea ... so stapanesti sanatos...si cred k trage fffff bine cu motoru 1.9tdi nu???
seat leon1.9tdi Imagine