Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 29

CataLIYna
V.I.P.

Re: INTALNIRE CLUBSEAT DE 2 ANI

06 Sep 2009, 20:20

Singurul lucru pe care il vrea este o camera la 2 stele in loc de o camera la 3 stele... :bounce:

Cosmin
Admin

07 Sep 2009, 08:14

ok...my bad..am crezut ca vrea sa se retraga.. :)
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

badganaflee
V.I.P.

07 Sep 2009, 08:33

Buna dimineata, m-am intors de la munte, cu forte noi.
Cata, am primit mail de la d-na Dobrin ( matroana cu , cazarea ), iata aici contul unde se platesc cei 1000 RON avans :

Multumim de vestea grozava! Ma bucur ca ne-ati ales pe noi.
Alatur in cele ce urmeaza datele societatii noastre.

S.C.PALTINIS S.A
Sediul:VILA 1 Palltinis, Sibiu
RC: J32/18/1991
CF:RO780151
Banca:BCR SIBIU
Cont:RO43RNCB0227036040180001

Voi lua legatura luni cu Dvs, pentru ca sa putem sa va facem factura proforma
Cu stima,
CARMEN DOBRIN

Care-i faza, cu fact. proforma, eu nu stiu datele clubului, cum rezolvam aceasta dilema ?

Cosmin
Admin

07 Sep 2009, 08:57

Clubul nu are personalitate juridica..
Se poate emite factura si pe persoana fizica. Daca transferul se va face din contul Catalinei, cred ca cel mai potrivit ar fi ca factura sa fie pe numele ei.( e nevoie de CNP si serie si nr. CI).
Imagine

CataLIYna
V.I.P.

07 Sep 2009, 09:52

Neatza.. scuzati ca ma trezesc asa tarziu.. :oops: :oops:
Da.. o sa transfer azi pe la 1 jumate banii in contul firmei.
:bounce:

Le-am trimis mail celor din prima lista

Buna,

Te invitam sa vizitezi topicul cu lista finala a celor care vor participa la petrecerea de 2 ani, si de asemenea te asteptam sa confirmi venirea ta la acest eveniment.

viewtopic.php?f=1&t=4154&start=0

Nu v-am trimis voua si celor care au dat deja banii.
Sper ca asa sa ii mai trezim putin :lol:

badganaflee
V.I.P.

07 Sep 2009, 12:26

"marian :mai baieti, dar era o lista f lunga ....
nu mai sare nimeni cu banu???
numai gura a fost de voi?

grecutzu2005: rabdare rabdare.
eu vreau sa vad ceva pana sa dau avansu."

Va rog sa ma scuzati dar eu nu inteleg " rabdare, rabdare ", adicaa.......ce c_ _ _ _t, sa vada ce :twisted:
Va spun eu toti, VIN, cu vaca cu nepoata, cu purcelu, iar acum, cand este vb. de bani ciuciu, nu-mi plac fazele astea

Cata multumim, datorita faptului ca ai efectuat plata avansului cazarii .

marian_iam
V.I.P.
Subiect Autor

07 Sep 2009, 12:32

asta vroiam sa zic si eu ... dar ...
tari in gura .... dar cand e vb de bani ... multi se razgandesc!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

badganaflee
V.I.P.

07 Sep 2009, 16:21

" Stimate D.le Octavian,

Multumim pentru plata. In atasament aveti contractul cadru , pe care va rog sa il semnati si sa il trimiteti pe fax. Pana atunci, sper sa definitivam oferta sa putem face si o proforma pentru valoarea de 40 % din suma totala, urmand ca restul facturii sa ajunga in contul nostru cu 2-3 zile inaintea lui.
Va multumesc inca o data,
O zi frumoasa,
Cu stima,
CARMEN DOBRIN "

Atasamentul :

CONVENŢIE
DE PRESTĂRI SERVICII

nr. _______ pentru anul 2009
I.PĂRTI CONTRACTANTE

S.C. PĂLTINIŞ S.A cu sediul în Vila Nr. 1, Păltiniş, Jud. Sibiu, tel. 0269.218319, fax 0269.223860, http://www.scpaltinis.ro , e-mail rezervari@scpaltinis.ro înregistrată la O.R.C. sub nr.J32/18/1991, cod unic de înregistrare RO 780151, cont bancar RO43RNCB0227036040180001 deschis la BCR Sibiu, reprezentată prin dr. Ancuţa Teodor în calitate de Preşedinte C.A., denumită în continuare PRESTATOR;

S.C.”___________________________” cu sediul în _______________________________

tel. nr.________________, fax nr.________________, http://www._________________________, e-mail ______________________________________, înregistrată la O.R.C. sub nr. J ____ /____ / _____________, cod unic de înregistrare ____________________, cont bancar _________________________________________ deschis la __________, reprezentată legal prin __________________________________ în calitate de ____________________________,

denumită în continuare BENEFICIAR .
II.OBIECTUL CONVENŢIEI

Art.1.
Obiectul convenţiei îl constitue asigurarea de către prestator a serviciilor de cazare şi utilizarea de către beneficiar a acestor servicii pentru turişti în perioada ____________________.
Art.2.
Valorificarea locurilor se va face numai pe bază de comandă scrisă formulată de beneficiar şi acceptată în scris de prestator, şi numai în limita locurilor disponibile în structura de cazare la data solicitării. Tarifele de cazare practicate sunt menţionate la anexa nr. 1 in confirmarea prestatorului, parte integrată din convenţie.
Art.3.
Documentele pe baza cărora prestatorul asigură turiştilor serviciile, sunt biletele de odihnă şi tratament sau voucherele emise de beneficiar în care se vor înscrie valoarea plătită de turişti la cazare, hotelul şi categoria de confort, număr persoane, data începerii şi terminării sejurului, ştampila şi semnătura autorizată a emitentului .
Art.4.
Dacă în cadrul unei serii se vând bilete peste numărul contractat şi fără acordul scris al prestatorului, acesta nu-şi asumă răspunderea pentru necazarea turiştilor, indiferent de data la care beneficiarul a eliberat documentul .
III. OBLIGAŢIILE PĂRŢILOR
Art. 5.
Prestatorul se obligă :

1. să asigure cazarea promptă a turiştilor în unităţile de cazare, conform prevederilor din anexa la convenţie, cu respectarea nominalizării unităţilor şi gradului de confort;
2. să presteze serviciile contractate la nivelul calităţii corespunzător criteriilor de clasificare a capacităţilor care fac obiectul convenţiei;
3. să soluţioneze imediat sesizările şi reclamaţiile turiştilor;
4. să restituie posesorilor biletelor de odihnă emise de beneficiar care pleacă din structura de cazare înainte de expirarea sejurului, contravaloarea zilelor turist neefectuate numai pentru caz de forţă majoră dovedită.
Art.6 Beneficiarul se obligă:

1. să respecte graficele de trimitere în ceea ce priveşte numărul de persoane, profilul, tipul unităţii şi categoria de confort, tarifele şi preţurile, datele de începere şi terminare a sejurului, orice modificare făcându-se numai cu acordul scris al prestatorului;
2. să valorifice locurile confirmate la tarifele stabilite cu ocazia acceptării comenzii, înscriind citeţ şi corect în biletele de odihnă emise, toate datele;
3. beneficiarul va prezenta biletul de odihnă cu amprenta vizibilă a ştampilei, pentru evitarea falsurilor. Nu se vor presta servicii în baza biletelor de odihnă care poartă ştampila indescifrabil;
4. să informeze pe turişti despre ora de începere şi de sfârşit a zilei turistice (12.00 în ziua sosirii şi 12.00 în ziua plecării), taxele locale (taxa hotelieră) precum şi despre faptul că refuzul de plată a acestor taxe conduce la neasigurarea serviciilor contractate;
5. Beneficiarul va plăti in termen de 2 zile de la data confirmarii un avans de 40% din valoare iar restul sumei cel tîrziu cu 7 zile inaintea sosirii clientilor. În caz contrar cererea va fi anulata si se va pierde avansul acordat;
6. să încheie poliţe de asigurare cu societăţi de asigurare autorizate privind rambursarea cheltuielilor de repatriere sau a sumelor achitate de turişti în cazul insolvabilităţii sau falimentului agenţiei de turism (OMT nr. 129/2000 şi OMT 125/1998);
7. să achite la termenele stabilite prin convenţie contravaloarea serviciilor contractate, sub sancţiunea necazării turiştilor trimişi;
8. să promoveze pe cheltuiala sa serviciile turistice oferite de prestator.
9. să informeze prestatorul de prezenta turistilor sub 18 ani, pentru a fi tarifati diferentiat.
10. să informeze turistii ca in Hotel nu se acceptă animale de companie
IV.PREŢ ŞI MODALITĂŢI DE PLATĂ
Art.7.

Perioada de sejur, gradul de confort, numărul de turişti pe sejur, tarifele şi preţurile sunt prevăzute în adresa de confirmare.
Art.8.

Plata serviciilor acceptare-rezervare de către prestator se va face obligatoriu de către beneficiar in termen de 2 zile de la data confirmarii cu un avans de 40% din valoare iar restul sumei cel tîrziu cu 7 zile inaintea sosirii clientilor , precedând astfel emiterea facturilor de către prestator.
Art.9.
Plata serviciilor prestate se va face prin conturile :

-contul prestatorului RO43RNCB0227036040180001 deschis la BCR SIBIU

-contul beneficiarului___________________________deschis la____________ .

Art.10.
Beneficiarul este obligat să trimită la numărul de fax 0269/574035 o copie după ordinul de plată cu ştampila băncii, a serviciilor confirmate-rezervate, cu cel puţin 7 zile înainte de sosirea turiştilor.

V. RĂSPUNDEREA CONTRACTUALĂ

Art.11.

Pentru neexecutarea sau executarea necorespunzătoare a obligaţiilor prevăzute în prezenta convenţie, prestatorul nu va asigura cazarea turiştilor trimişi. Toate consecinţele acestui fapt vor fi numai în sarcina beneficiarului.
Art.12.

Părţile sunt de drept în întârziere fără a fi nevoie de notificare dacă nu îşi execută obligaţiile la termenele prevăzute în convenţie.
VI. RECLAMAŢII
Art.13.
Beneficiarul va informa turiştii că nemulţumirile privind serviciile prestate trebuiesc reclamate în ziua constatării. Reclamaţiile ulterioare nu se mai iau în considerare.
Art.14.
Prestatorul se angajează să verifice justeţea reclamaţiilor primite şi să le soluţioneze în decursul aceleiaşi zile.

VII. FORŢĂ MAJORĂ
Art.15.

Partea contractuală a cărei obligaţie nu poate fi executată din cauză de forţă majoră are obligaţia să aducă la cunoştinţa celeilalte părţi imposibilitatea de executare survenită, în termen de 5 zile de la data apariţiei acestei cauze, şi să-i comunice actele doveditoare, în termen de cel mult 10 zile de la această dată. De asemenea este obligat să-i comunice, de îndată, data încetării cazului de forţă majoră. Partea care invocă cazul de forţă majoră, va suporta pagubele celeilalte părţi datorită neîndeplinirii obligaţiilor arătate mai sus.
VII. LITIGII
Art.16.
Litigiile privind executarea prezentei convenţii se vor soluţiona pe cale amiabilă, iar dacă acest lucru nu este posibil se vor soluţiona de instanţa de judecată de la sediul prestatorului.
Prezenta convenţie s-a încheiat în două exemplare originale, cu forţă probantă egală, astăzi ____________________ .

___________________________ _________________________

PRESTATOR BENEFICIAR

S.C. PĂLTINIŞ S.A.

Preşedinte C.A.

Ancuţa Teodor

P.S.incepe scandalul in leg. cu lista cu oamenii mei din TM :
viewtopic.php?f=1&t=4010&p=109957#p109957
daca iese fum, va rog stergeti TOT, nu poluam , mai ales acel topoc

CataLIYna
V.I.P.

07 Sep 2009, 19:05

Hello Boys,
Cum a zis si Octa, azi am virat 1000 din contul meu in contul d.nei Dobrin dar din pacate tranzactia se va efectua maine.
V-am zis ca am trimis mailuri oamenilor din lista, unii din ei mi-au scris ca vor confirma saptamana aceasta.Trebuie sa avem putina rabdare, mai e pana la death line-ul de la sf lui sept.
In legatura cu cearta de pe forum,Remus sigur ca lista initiala conteaza pt ca dak vin doar 20, gaseam o pensiunea la jumate din pretul pe care il ofera pensiunea asta la 3 stele.
Putem de asemenea sa facem un topic cu ce am vrea sa facem acolo, sa se dea idei de activitati si de acolo alegem noi.Dar numai cei care sunt pe lista cu avansul isi pot da cu parerea.
Ce facem cu asta Octa?

That's all.

Cosmin
Admin

07 Sep 2009, 20:08

N-as vrea sa fiu nesimtit, insa " I told you so...." :)

Asta e...ar fi bine sa se adune macar 25 de camere..
Bine ca nu s-a stabilit exact la hotel cate camere o sa luam, pt. ca altfel nu stiu cum o scoteam la capat.
Imagine

badganaflee
V.I.P.

07 Sep 2009, 21:16

Cata, vorbim maine, in leg. cu acel topic pt. activitati SB
1) Ok, facem un topic nou in leg . cu " Propuneri pt. party la SB " , sau vb. aici pe invizibil ?
Daca facem unul nou, poate vom avea idei cat se poate de multe din stanga/dreapta.
2) In leg. cu acel contract mai sus postat de d-na Dobrin, nu ar fi ok daca Remus ar fi cel car l-ar completa si trimite pe fax ?

badganaflee
V.I.P.

10 Sep 2009, 11:13

Azi dimi m-a sunat d-na Dobrin :
vineri avem sala de conferinta pt. party
sambata avem cina + party in restaurant ( intreg restaurantul va fi al nostru all night ) no extra charge
fac din nou aple la dl. Remus, CONTRACTUL , mi l-a cerut femeia din nou . . .
zi faina

Remus
Membru Fondator

10 Sep 2009, 12:45

Pai da mi contractul pe mail in format... remus.enus@mediaprostudios.ro ...si spune mi unde il trimit sau nr de fax !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828

• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 29