Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 22

bogy
K.I.D

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

24 Aug 2009, 13:18

In cazul ala ai fi putut sa faci ceea ce face tata de obicei. Se baga in fata lui si ii pune o frana sanatoasa. Asa cuminte sta dupa aceea :)
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve

grecutzu2005

24 Aug 2009, 13:43

TIBI_84 scrie:
grecutzu2005 scrie:
azi m-a inervat ...

totusi sa nu uitam de forma corecta a verbului,anume ''enerva'' :roll:
ce ai spus tu tine de sfera medicala,mai exact un muschi este inervat de un nerv
:wink:

scuzati-ma domnu tibi :P sunt jumate grec nu prea stiu bine romaneste :) (se accepta ca scuza?)
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

TIBI

24 Aug 2009, 20:55

offtopic
nu o lua ca pe o jignire/ofensa din partea mea.
orice greseala imi sare in ochi,iar daca corectez pe cineva nu o fac cu rautate ci cu buna intentie :wink:
deci fara suparare,colega :D
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Krondet

25 Aug 2009, 17:36

venind azi catre centru, pe faleza, stateam in urma unui espero, a carui luneta era impodobita cu lamaia de incepator....acesta circula cu o viteza mica pe banda II, ca sa mearga in ton cu o "scoala"
nu stiu care era intentia lui - fie ca-l cunostea pe viitorul conducator auto, fie ca se amuza pe seama bobocului, ca circula cu 50 km/h in dreptul vilelor Vega
nu a accelerat decat dupa ce l-am claxonat circa 6 secunde (caci ma dureau degetele de atatea flashuri)....cand am avut loc, l-am depasit (recunosc, pe banda I), apoi am revenit in fata dumisale si am franat....evident, m-a semnalizat suparat cu farurile :twisted:
l-am tinut in spatele meu pana a virat la stanga, spre oras :evil:

Aaaah, uitasem
cu 1 ora inainte, in fata unei treceri de pietoni, pe banda I, opreste un maxi-taxi sa treaca o baba. pe banda II, trece fara nici un stres un autovehicul apartinand Politiei Rutiere Comunitare.
In conditiile in care, 1 saptamana mai devreme, un flacau ramasese fara permis pentru 1 luna de zile, iar militia latratoare locala trece fara stres....ce incredere sa mai ai in termenul "politie" ?!?!?
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

luci&dana
VIP

25 Aug 2009, 18:25

nu sunt de acord cu franatul in fata cuiva dupa ce acesta ne-a enervat...recunosc ca e o practica des intalnita...dar sa nu uitam ca de multe ori si cei mai experimentati credem ca soselele sunt doar ale noastre. daca cel din fata nu vede decat in fata...pai daca ii mai taiem si noi fata si ii si punem frana...se sperie si mai tare si doamne fereste face si vreo prostie la volan. parerea mea este ca astfel de gesturi din partea celor care stapanesc mai bine arta condusului ar trebui evitate cat se poate pe viitor....vai ce o sa sara cu gura pe mine acum multi ca nu am dreptate :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

mirceamircea

25 Aug 2009, 19:11

luci&dana scrie:
...vai ce o sa sara cu gura pe mine acum multi ca nu am dreptate :D

Eu cred ca ai dreptate , dar daca ai si CASCO merge de incercat....... :bounce:

Ex: Cielo '97 GLE

luci&dana
VIP

25 Aug 2009, 19:32

asta e alta poveste...dar nu cu cineva care poarta inca semnul de incepator :wink:
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

TIBI

25 Aug 2009, 20:43

corect mircea, in felul asta putem trece de la bara fr/cupra la una aero:lol:

eu stau si ma intreb ce cauta lamaiotul pe banda 2...parca un an nu aveai voie sa mergi pe banda aia,s-a schimbat ceva intre timp?
n-am nimic cu incepatorii,dar unii cred ca permisu vine la pachet cu experienta ,motiv pt care conduc aiurea.

huse piele schimbator

vanburger

26 Aug 2009, 08:16

PARDON DE EXPRESII
un BOU, tampit, handicapat, retardat, senil, incult, taran prost...am zis bou? mai zic o data BOU...care mai mult ca sigur a trecut pe la FPA ( Fabrica Permise Arges).. stateam in spatele lui in coloana (baneasa) cand vad ca masina lui o ia la vale..claxoane, claxoane tiiiiiit..nimic....POC in mine...se mai misca 5m coloana...iar la vale iar tiiiiiit iar POC..de nervi ma dau jos la el ii dau un pumn in aripa, ii dau un pumn in geam, ii deschid usa si ii zic ceva de mamica lui si de tot arborele genealogic la care soferul (un pusti cordit cu pamant pe buletin) se uita mirat la mine si ma intreba ce am cu el ca nu a facut nimic...iar nervi...la care omu' din dreapta lui ce imi zice? lasa-l tata te rog eu ca e incepator si nu stie...Pai in gatu'....si....(injuraturi)
cat de tampit poti fi daca nu esti in stare nici pe frana sa apesi...mai ales cand ala din spate te claxoneaza de disperat?
bine macar ca iubita mea nu a patit nimic..impactul a fost usor
IBIZA 1.2 12V- watch out for the stupid idiot behind me Imagine

wheeler

26 Aug 2009, 10:08

tare omu'.. n-am ce zice.. fereasca Dumnezeu de animale d-astea !
am observat o chestie la astia cu bemveuri de se cred in tara lu' chiu 7 , daca stopul pe frana si semnalizarea ar fi fost o optiune, cu siguranta nu o alegeau, era mai cul masina fara, ganditi-va putin......

cornelius

26 Aug 2009, 10:37

am patit-o si eu la Pta Sudului la semafor, in fata mea o Fabia, cu lamaia in geam.
staeam la ceva distanta, cand poc, o ia la vale, claxonez nimic, lipita de mine, ma dau jos, o tipa se farda.
tipete, urlete, fara injuraturi, ca tocmai pusesem bara de Cupra de o zi.
se uita la mine cu o privire bovina si ma intreba ce a facut.
de atunci stau la 2 metri distanta ce incepatori, femei (fara suparare), mosi, cocalari.
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion

Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788

ImagineImagine

grecutzu2005

26 Aug 2009, 10:55

mie azi un idiot cu taxi taie linia continua dubla si se pune la rand la semafor in fata mea. mai putin si sa il lovesc.
dar nu ma mai enervez ii am luat nr de la masina si o sa aibe grija politia de el data viitoare si asa am masina lovita asigurarea lui nu strica. :)
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

TIBI

26 Aug 2009, 14:11

tari fazele,in special cea cu podul :lol: .(dar de prostia lui)
eu sunt patit...cu ceva vreme in urma coboram podul de la tatarani cand o dacie a ramas fara frane si s-a distrus in fundu masinii mele.eu am avut bara crapata si infundata.
asta a mai avut o scuza,dar boul ala nu prea ...

huse piele schimbator

Krondet

26 Aug 2009, 17:10

TIBI_84 scrie:
corect mircea, in felul asta putem trece de la bara fr/cupra la una aero:lol:

eu stau si ma intreb ce cauta lamaiotul pe banda 2...parca un an nu aveai voie sa mergi pe banda aia,s-a schimbat ceva intre timp?
n-am nimic cu incepatorii,dar unii cred ca permisu vine la pachet cu experienta ,motiv pt care conduc aiurea.

ASHA e...acusica, circuland pe aceasi faleza, un seat alhambra (model mai vechi) circula pe banda II cu viteza (legala, altminteri) de 70 km/h :drunken: stateam in coada lui, cand ma depaseste prin dreapta, o dacie rosie.
fac si eu aceasi manevra (depasire neregulamentara prin dreapta) :blackeye: dar, cu 89...90...100 nu reusesc sa-l ajung pe al cu dacia, decat la o curba mai periculoasa, unde era coloana. si se baga, si se strecoara...unul cu mercedesul s-a ferit peste linia continua sa faca loc daciotului!
4 flacai in masina care, evident, avea lamaia la loc vizibil..... :twisted: cum comenta socru-meu din spate - "daca masina are semn de incepator, asta nu inseamna ca soferul este acel incepator!!"

s-a dat liber la accidente cu incepatori ?!?!?
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

TIBI

27 Aug 2009, 08:31

poate ca am mai spus aici(si risc sa ma repet),dar in zilele noastre permisele se iau extrem de usor.
acum ceva vreme,cand am dat eu de permis,politistii erau mai severi,te picau pt orice greseala pe care o faceai.
azi parca sunt orbi,parca ar merge in dreapta cu o esarfa legata la ochi.
plus ca nici scolile nu mai sunt cum erau atunci...acum avem masini de scoala care mai de care(in ploiesti este un vw eos,iar in B am zarit un tt).ce sa inveti pe o astfel de masina???...consider ca daciile vechi sunt cele mai bune,te invata multe,plus ca nici nu poti sa mergi cu viteza
ai condus o dacie ,dupa conduci orice...eu asa vad lucrurile.

huse piele schimbator
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 22