Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22
 
cristi_mky
Inginer
Mesaje: 1966
Membru din: 27 Iun 2009, 11:56

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

29 Iul 2009, 23:23

grecutzu2005 scrie:
eu am baston telescopic :D ala e cel mai bun :D

Si eu :)
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY
 
Krondet
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

30 Iul 2009, 12:15

unde se gaseste si cat costa? ca sa am si eu ? :blackeye:
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
mirceamircea
Mesaje: 702
Membru din: 29 Aug 2008, 11:25
Localitate: Titan / Vitan
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

30 Iul 2009, 12:49

Krondet scrie:
unde se gaseste si cat costa? ca sa am si eu ? :blackeye:

Avea de vanzare Cosmin aka ghita_celofan ....vezi la "Bazar" :wink:
____________________________________________________________
MirceaM
Ex: Seat Leon CUPRA 1P - SWJ

Ex: Cielo '97 GLE
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

30 Iul 2009, 13:10

daca nu in targ in vitan :D
30 sau 40 de ron.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

31 Iul 2009, 16:48

Cinci maşini au fost grav avariate într-o benzinărie din Craiova după ce un şofer a piedut controlul volanului şi a intrat în plin în autoturismele parcate în staţie. Conducatorul auto a vrut ocolească un drum care era în lucru. Din cauza vitezei nu a mai putut controla maşina şi a lovit în plin o Dacie Logan care, la rândul său, a ricoşat în alte trei autoturisme.

Şoferul vinovat de accidentul în lanţ se întorcea de la un chef împreună cu alţi prieteni. La un moment dat, a vrut să ocolească un drum în lucru, a pierdut controlul maşinii şi a intrat în benzinărie. Poliţiştii au început o anchetă în acest caz. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcool-test, iar rezultatul a fost negativ.

Şoferului vinovat de accident a fost amendat cu şase puncte în valoare de 360 de lei.
http://www.antena3.ro/stiri/rutier/cara ... 76980.html

cred ca cineva sigur a fost nervos la faza asta.... :lol:
PS: scuze de off
 
Avatar utilizator
bebitz
Mesaje: 390
Membru din: 21 Sep 2008, 10:14
Localitate: Ploiesti

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

31 Iul 2009, 21:59

m-a enervat unul cu motoscuterul lui care spre surprinderea mea prindea 80 la ora...sarea de pe o banda pe alta fara sa se asigure...daca mai aveam dacia il luam la tinta :D
White Ibiza ;1.2 70 cp
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

11 Aug 2009, 09:52

Fratilor aveti grija cu armele astea, ca nu stiti la cine coborati.
Eu inteleg dorinta de a te da jos si a ii trage vreo doua celui care te-a deranjat, dar nu de fiecare data tine.
Dupa cateva experiente din astea, am avut una cu un tip, care cand a iesit din masina se umpluse strada. Singurul gand era unde sa dau sa il doara si sa fiu eu ala care loveste primul. Noroc ca ne-am calmat amandoi.

Si in plus de asta, a mai fost un caz, prezentat aici pe forum de o colega, in care prietenul ei a fost taiat pe fata cu un cutit.

Eu unul m-am calmat, ii las sa se duca la dracu in praznic. Ma feresc pe mine si masina mea. Le zic de "bine" la mame, matusi, decedati, vii, dar nu mai sar la bataie. Si sunt genul care in secunda doi explodez.


PS: sa spun si o povestire oarecum hazlie. Eram in timpul facultatii. Unui coleg, care era in masina cu fratele lui (care printre altele presta munca de bodyguard in discoteca din agronomie), ii taie calea o masina, care imediat dupa eveniment se opreste in fata lui la semafor. Amandoi foarte suparati sar din masina la cei din fata. Fratele colegului reuseste sa ii dea o lovitura de pumn unuia dintre cei care se aflau in acea masina. Colegul nu mai apuca, pentru ca ii rasarise in fata una bucata legitimatie de politist. Toti din acea masina erau politisti in civil. Au fost dusi la sectia de politie unde pana la urma au fost lasati in pace datorita legitimatiei de instructor sportiv (judo) a colegului. Toata sectia facea misto de politistul caftit, care se alesese cu o frumoasa vanataie la un ochi.

 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2568
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

11 Aug 2009, 12:45

Mda, asta cam asa e, e posibil sa iasa urat si o spun din proprie experienta.
Eram o odata, sa o iau destul de nasol :blackeye: si sincer am cautat-o, desi as fi putut sa evit o situatie de cacao.Fusesem unde sa mut niste mobila parintilor mei care se mutasera, si la intoarcere am vrut sa las pe cineva acasa. Eram cu VW LT de 3.5 tone, al firmei la care lucram atunci si la intrarea pe strada omului, undeva prin Colentina langa Europa, era unul cu un Logan pus cam stramb si am vrut sa il "invat minte", :twisted: desi cu putin efort intram pe strada lejer, l-am inghesuit rau, si apoi m-am dat jos sa il intreb daca stie cum se parcheaza o masina (mare greseala), atat a fost ca a luat foc si a inceput omoru', norocul meu dupa ce ne-am dat pumni si picioare cu caruta, la el a sarit un prieten sa il opresca, iar omul care pe care il duceam acasa era vecin cu individul respectiv si s-a stins destul de repede bataia.
Pe urma am aflat ca asta, era ceva smecheras pe acolo si puteam sa o patesc urat, fiindca neamurile lui iesisera la poarta.
Repet noroc mare cu cel pe care il duceam acasa, insa si cu cei 2 ani de Aikido pe care i-am facut, fiindca pagubele au fost destul de mici :lol
De atunci m-am calmat, si ii las in plata Domnului ca are el grija de toti, si le zic ceva de mama, neamuri, rude si restul rubedeniilor :lol: :lol:
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine
 
Avatar utilizator
iulian
gasalb
Mesaje: 642
Membru din: 15 Iun 2008, 18:29
Localitate: spania+constanta
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

11 Aug 2009, 16:37

ca sa vedeti ca treburi de astea nu se intampla nu numai in romania va povestesc si eu:
mergem la lucru in santander(cantabria)eu si un coleg,vine ora pranzului si mergem cu un matiz inchiriat 5 persoane sa mancam(au venit cu noi alti 3 de la o intreprindere cu care lucram acolo,soferul era unul dintre ei)trece pe langa noi un vw transporter negru nou intr-o mare goana,colegul accelereaza si el si se pune la semafor langa transporter,accelerand motorul tare(cum era inchiriat il durea la "brici")la care cel din transporter(era de persoane)lasa geamul in jos cu o privire de "parnaias"si scoate un cutit cu mana stanga,atata ne-a fost noi eram 5 el era unu,se pune semaforul in verde la care transporterul iese cu scartait de roti,era normal era singur si noi 5 si oricum nu ne puteam tine dupa el caci matizul cu 5 calai abia mergea.
P.D-daca se dadea jos cu cutitul la noi,ramanea matizul singur la semafor :lol:
SEAT CORDOBA
 
Avatar utilizator
ionutblv
BLV SCENTS
Mesaje: 4324
Membru din: 02 Iun 2009, 11:54
Localitate: iasi

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

11 Aug 2009, 16:41

rupeai un scaun si tot ii veneai de hac jmecherului :twisted:
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

11 Aug 2009, 16:44

azi m-a enervat un politai care mi-a taiat calea...si apoi am facut si eu la fel. era doar comunitar :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
ionutblv
BLV SCENTS
Mesaje: 4324
Membru din: 02 Iun 2009, 11:54
Localitate: iasi

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

11 Aug 2009, 16:46

ce masina avea?te-a "facut" :lol:
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

11 Aug 2009, 16:48

Avea un dric (adica un logan mcv)...dar probabil in mintea lui credea ca era la volanul altei marci. dar si eu l-am tinut cu 30 la ora in spate vreo 2 km de ajunsese sa imi faca flash-uri :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
ionutblv
BLV SCENTS
Mesaje: 4324
Membru din: 02 Iun 2009, 11:54
Localitate: iasi

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

11 Aug 2009, 16:49

poate ti-a luat numarul si te vezi "WANTED'
 
Avatar utilizator
mirceamircea
Mesaje: 702
Membru din: 29 Aug 2008, 11:25
Localitate: Titan / Vitan
Contact:

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

11 Aug 2009, 17:08

ionutblv scrie:
poate ti-a luat numarul si te vezi "WANTED'

Wanted - Dead or Alive !!!
____________________________________________________________
MirceaM
Ex: Seat Leon CUPRA 1P - SWJ

Ex: Cielo '97 GLE
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori