Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22

PapaGiorgio
D U D U

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

15 Iul 2011, 08:43

In drum spre Carrefour la Ploiesti, eram pe banda 2, de unde de neunde apare in spate SMURD-ul cu semnale optice/acustice in functiune probabil mergand catre o urgenta, dau sa fac loc, in spate pe banda 1 venea repejor un nene cu un Tucson...tembel sa fie si vedea de ce vreau musai sa ii intru in fata...nu s-a lasat, s-a sprijinit in claxon, a gesticulat...evident am intrat pe banda 1 ca sa treaca urgenta si am avut un schimb de replici cu mandrul posesor de jeep. Ma rog, nu e tragedie, insa asta e stilul in Romania, toata lumea se grabeste si uita ca trebuie sa ne respectam in trafic. Ma rog, cat se poate... :drive
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

Krondet

17 Iul 2011, 09:00

faza cu incomodarea smurd/ambulanta este simptomatica. chiar si pietonii, daca vad ca vine salvarea cu lumini si sirene in functiune, dar daca ei au verde la semafor, se grabesc sa treaca uitandu-se catre ambulanta...."opreste sa trec eu ori ma calca??" in loc sa lasa masina in urgenta :blackeye:
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

kmihai

13 Sep 2011, 07:57

nu a fost in trafic dar un binevoitor mi-a luat 2 capacele de ventil(pusesem capacele metalice personalizate cu seat) si unul de pe masina sotiei(tot personalizat). nu erau o valoare dar m-a deranjat gestul si sincer cred ca as fi socializat cu binevoitorul sa-i parai si eu o mana ceva.... cum ziceau parazitii: "traim in romania"
tot timpul am "admirat" oamenii mici cu ego-uri mari...grav e cand vaca care s-a suit in copac uita de unde a plecat.

TIBI

14 Sep 2011, 16:15

O fi vrut o amintire,emblemele de pe grile sunt prea mari si atarna greu la gat.Un ghiul cu logo seat e mai discret,nu?
Ce ti-e si cu gainarii astia?
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

kmihai

14 Sep 2011, 21:27

ma au fost in jur de 25 de ron...dar e genstul in sine...placerea idioata a romanului ca daca fura ceva e mai fain decat sa-si cumpere.si daca poate sa strice lucrul altuia atunci si mai binne.nu inteleg de ce a lasat 2 capace...ce drac nu le-a luat pe toate 4 ca oricum nu am ce face cu 2...
cacati...sper sa se innece cu ele... :yh
tot timpul am "admirat" oamenii mici cu ego-uri mari...grav e cand vaca care s-a suit in copac uita de unde a plecat.

adi_repulse

15 Sep 2011, 01:30

si mie mi-au furat unu... tot metalice sunt...
traim in romania si asta ne ocupa tot timpu ... din pacate :roll:

Krondet

15 Sep 2011, 07:43

lipsa de semnalizatoare, dom'le.....lipsa de semnalizatoare.
stai in spatele unei carute bmw care se apropie de intersectie, si nu da nici un semn ca intentioneaza sa schimba directia, cand...deodata, dispare stanga-dreapta.
sau, vreau sa intru pe un drum ingust, vine cineva din fata...si nu da nici un semn incotro vrea sa o ia - stanga dreapta. eu stau si ma uit in ochii lui, si astept, macar sa i se zbata ochiu stanga-dreapta....
si, CEL mai neplacut....maxi-taxi, sta in statie, semnalizeaza stanga (ca sa iasa din statie) dar mai asteapta un posibil client....sau viceversa, intra intrafic fara nici un fel de semnalizare...

initial am considerat ca aceasta este moda aacelor loturi de masini facute special ...pentru romania: nu mai punem semnalizatoare, ca oricum nu sunt folosite....dar se pare ca este un obicei pe cale de generalizare.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

AlexT

17 Sep 2011, 17:23

Adevarul e ca nici eu nu folosesc semnalizarea tot timpul, mai ales daca nu depinde nimeni de semnalizarea mea, daca nu incomodez pe nimeni nu semnalizez ... spre rusinea mea stiu dar se intampla :D ... eu am o problema cu cei care accelereaza cand ii depasesti si sunt nervosi ... asta ma termina :drive
Seat Leon Negru ca Taciunea, 2004 1,6 105 CP

NT 08 CXD

http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=134&t=10820

BALTAZAR2003
Moderator

18 Oct 2011, 19:57

In seara asta pe pana in piata Moghioros un jeep tot dadea flasuri din spate, eu mergand mai incet sa vad daca este cineva pe trecerea de pietoni de la piata.
In final aproape de semaforul de la piata m-a depasit pe banda de stanga si cand a deschis geamul surpriza :shock:
Un individ pe la 65 de ani gras cu o doamna la fel care urla ca disperatul de ce ii pun eu frane si merg cu 40 la ora, ce sunt smecher?
Am incercat sa-i explic ca sunt treceri de pietoni si eu ma asigur dar nimic in final m-a injurat si a spus ca se urca pe mine cu jeepul cea ce a si incercat ca a tras de volan dreapta.
Sa nu uit avea numarul b59cvc.
Ce sa mai comentez? ca nu am ce.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

ionutblv
BLV SCENTS

18 Oct 2011, 20:06

In locul tau , i-as fi dat la ***

BALTAZAR2003
Moderator

18 Oct 2011, 23:17

da, dar nu rezolvam nimic.
:hi
Imagine

dany19940
Moderator

19 Oct 2011, 07:57

Ieri ieseam din oras inspre Brasov. Regulamentar, 50km/h. Surpriza era in fata:radar in dreptul unui depozit de materiale de constructii. Trec de ei si continui cu aceeasi viteza. In spatele meu un taxi condus de o femeie. Cine cunoaste drumul respectiv stie ca iesirea respectiva din oras are o portiune dreapta de vreo jumatate de km, apoi o curba la dreapta cam lipsita de vizibilitate. Taxiul merge in spatele meu o vreme si o apuca cheful de depasire de soferita exact cand incepe linia continua din curba. Tocmai cand e atata tevatura in tara cu accidentul lui Huidu tot in curba ! Am zis ca-i cel putin inconstienta femeia. Chestia care m-a enervat e ca pasagerii din masina imi faceau tot felul de semne amicale cand au trecut pe langa mine, in urma cine stie a carei discutii purtate in masina. Desigur, taxiul era tot Logan. Ma exaspereaza acesti soferi de taxi pentru care nu prea exista reguli de circulatie. In plus, cand pui in pericol si vietile pasagerilor...deja e mai mult decat inconstienta !
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

BALTAZAR2003
Moderator

21 Oct 2011, 11:40

Astazi am mai avut un musteriu, ma intorceam spre casa dupa ce am fost la spital sa-i fac o injectie unuia dintre pici cand un dorel cu o camioneta de constructii mi-a taiat fata virand in fata mea de pe banda din stanga, daca nu puneam frana ma arunca in decor.
Erau trei dorei care nu priocepeau de ce le bat in geam si urlu la ei.
Asta este troaca.

Imagine
Imagine

sandman

15 Noi 2011, 10:53

B71PMP Fiat Linea...era o femeia la volan...inca odata revin cu precizarea: femeile nu au ce cauta la volan!
Audi A4 Avant B8 2.0TDI 170CP 2011 -AICI
ex: Seat Leon 1P Facelift 1.4TSI 125 CP 2010

Krondet

18 Noi 2011, 13:55

dar...pana la urma, ce-a facut dama??
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22