Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 22

Bynx
Meme

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

16 Iul 2010, 13:40

Tibi, sper sa nu ma insel, dar daca esti in sens ai prioritate....
sper sa nu fi inteles eu gresit situatia.
Seat Leon 1M 1.9 TDI

“Oh, people can come up with statistics to prove anything, Kent. 14% of people know that.” Homer Simpson

TIBI

16 Iul 2010, 14:23

Bynx scrie:
Tibi, sper sa nu ma insel, dar daca esti in sens ai prioritate....
sper sa nu fi inteles eu gresit situatia.

NU si cand circulatia e reglementata prin/cu indicatoare...Bynx prietene stiu regulile :wink:
In dreptul tipului(care trebuia sa se opreasca),era indicatorul ''stop''.
Pt cei care stiu Ploiestiul,este vorba de sensul giratoriu de la Hale (piata cu pepeni)
Cred ca e singurul giratoriu din tot Ploiestiul unde regula e pe dos,dar in mod ciudat e bine asa din motive de fluidizare a traficului
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Bynx
Meme

16 Iul 2010, 14:31

...deci era o situatie mai pe dos, de-aia am zis si eu ;)
Seat Leon 1M 1.9 TDI

“Oh, people can come up with statistics to prove anything, Kent. 14% of people know that.” Homer Simpson

Krondet

17 Iul 2010, 10:32

reguli si contrareguli:

regula: la sensul giratoriu are prioritate cel care se invarte ca melcul, cei ce vor sa intre, asteapta sfarsitul rotii.
Exceptie - str.Brailei din Galati, sensul giratoriu de la Ultimul Leu...unde cei acre circula pe ulita mare (respectiv str.Brailei) au prioritate absoluta, iar cei ce vor sa intre in sensul giratoriu, precum si cei ce sunt deja in sensul giratoriu...cedeaza trecerea.
Am vazut zilele trecute un nene cu numar strain :twisted: care se oprise la intrarea in sens, si se uita mirat in toate partile de ce nu trec cei din fata :drive . Pana la claxonat unul din spate.
Iar azi, unul (rroman) cu ford focus cu numar de italia, sa un sens giratoriu obisnuitm intra in cerc din dreapta mea (care trebuia sa ies) si-l apostrofeaza pe instructorul auto (de pe masina scoala) din fata mea, ca nu-l invata pe cursant ca conduca corect. :blackeye:
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Breazu
breazu

28 Oct 2010, 07:34

Eu am la masina numar de Giurgiu.Zilele trecute la city mall am oprit sa parchez pe o strada laturalnica.Ma uit in oglinda si nu era nimeni, incep sa dau innapoi si la un mom dat apare un golf 4,ma lasa sa parchez si dupa ce se face loc vine langa mine si imi ia tot neamu, familia, morti prieteni tot, pe motiv ca la mine la tara nu se parcheaza mai repede.Evident in protestele sotiei ma iau dupa el il opresc si stiti ce imi spune?Citez,,bai tarane vezi ca sunt de la sectia 16 si s-ar putea sa ti-o si iei''.Cand am auzit ca e si militian am luat foc de tot,adica eu il platesc si el ma injura?Mare noroc a avut ca s-a bagat nevastamea ca il omoram de tot si zilele astea as vrea sa trec pe la sectie sa vad daca domnul comandant asa isi invata subalternii.Asa ca trebuie lasati ca sunt tot felul de suferinzi.Da macar i-am dat fo doo trei pe care mi le revendic.
Ibiza exclusiv 1.2 alba.

Andrei
Admin / PR

04 Noi 2010, 02:53

Breazu scrie:
Eu am la masina numar de Giurgiu.Zilele trecute la city mall am oprit sa parchez pe o strada laturalnica.Ma uit in oglinda si nu era nimeni, incep sa dau innapoi si la un mom dat apare un golf 4,ma lasa sa parchez si dupa ce se face loc vine langa mine si imi ia tot neamu, familia, morti prieteni tot, pe motiv ca la mine la tara nu se parcheaza mai repede.Evident in protestele sotiei ma iau dupa el il opresc si stiti ce imi spune?Citez,,bai tarane vezi ca sunt de la sectia 16 si s-ar putea sa ti-o si iei''.Cand am auzit ca e si militian am luat foc de tot,adica eu il platesc si el ma injura?Mare noroc a avut ca s-a bagat nevastamea ca il omoram de tot si zilele astea as vrea sa trec pe la sectie sa vad daca domnul comandant asa isi invata subalternii.Asa ca trebuie lasati ca sunt tot felul de suferinzi.Da macar i-am dat fo doo trei pe care mi le revendic.

te ajut eu la circa 16 sa afli cine era daca vrei ..:) da-mi un pm..
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

aLeXx
LowRider

04 Noi 2010, 03:17

Eram acum cateva zile cu masina in intersectie la dristor si imediat dupa intersectie am observat ca nu mi se sting luminile si in bord imi aparea mesajul: "Tur Offen" si am dedus ca am ceva deschis... asa ca merg pe banda 1 pana ajung in dreptul masinilor parcate, sa nu opresc eu aiurea... semnalul dat, opresc dau avarii si trece pe langa mine un tip cu un mondeo claxonand si gesticuland de mama focului...

m-am enervat si am inchis ce aveam deschis si m-am luat dupa el... la mihai bravu am oprit langa el si l-am intrebat care era problema lui... problema lui era urmatoarea... DE CE AM OPRIT EU ACOLO... tinand cont ca am dat semnal si tot... nu era poate 100% regulamentara oprirea mea dar daca nu ma ocolea pe mine in fata mea era parcata alta masina si tot schimba banda... dar pe mine ma putut injura... ne-am injurat, spurcat s-a facut verde si mi-am vazut de treaba mea...
Imagine
Honda Civic EJ9 - championship white | B-636-ALX |
Imagine
------------------------
@ facebook.com : LowRiderz.Ro | seat Fan | CivicSquad
------------------------
Ex: '88 Dacia 1310 | '02 BMW 525d e39 | '97 Nexia Coupe

cristi_mky
Inginer

04 Noi 2010, 06:57

Nu are rost sa te certi cu prostul.
Lasa-l sa creada ce e destept.
Daca se da jos ,atunci da,rupe-i urechile.
Daca doar va injurati ca femeile nu rezolvi nimic :wink:
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY

Bynx
Meme

04 Noi 2010, 08:41

....si ce ai rezolvat Alex?

intr-adevar trebuie sa ai ceva nervi sa mergi zilnic prin Bucuresti, dar asta nu e o solutie, parerea mea.
Puteai sa dai peste unul cu sabie, pistol, mitraliera...etc :hi
Seat Leon 1M 1.9 TDI

aLeXx
LowRider

04 Noi 2010, 10:10

da stiu... dar am vazut ca nu e cutitar ... daca era vreun ceafa-lata o lasam ca el... nu de alta dar astia nu stiu multa carte si ajung prin spital taiat sau mai rau... de aia merg mereu cu usile incuiate... preventiv.. si tot preventiv vreau sa imi iau baston telescopic...
Imagine
Imagine
------------------------
------------------------

maverick1508

04 Noi 2010, 10:17

I-a si un spray si un electrosoc, sa ai in functie de situatie :))
Imagine
designed by Giorgetto Giugiaro
Seat Toledo '96 & Opel Astra '03

Andrei
Admin / PR

04 Noi 2010, 12:59

aLeXx scrie:
da stiu... dar am vazut ca nu e cutitar ... daca era vreun ceafa-lata o lasam ca el... nu de alta dar astia nu stiu multa carte si ajung prin spital taiat sau mai rau... de aia merg mereu cu usile incuiate... preventiv.. si tot preventiv vreau sa imi iau baston telescopic...

am eu asa ceva. 25 ron in gara de nord :)) ieftin ca buna ziua si tare buna :)) am folosit-o doar de 2 ori pana acum! ia-ti si tu tot de acolo k sunt cele mai ieftine..in rest am vazut 50-70 chiar si 100 :))
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

maverick1508

04 Noi 2010, 20:12

Nu chiar :) Sunt si 15 lei pe net cu tot cu husa, din 3 elemente :)
Imagine
designed by Giorgetto Giugiaro
Seat Toledo '96 & Opel Astra '03

bertzi43
B-82-AJS

04 Noi 2010, 21:04

ba astia cu telescoape...........vorba unui var de-al meu....ce dreaq faci varule cu bastonu,poate te prinde vreunu si te bate cu bastonu tau pe carca :yh
apropo de reguli in sensul giratoriu,sa va spuna nicky cum sunt alea semaforizate din tg.jiu :tongue ai verde la semafor la intrare in sens si trebuie sa cedezi trecerea celor din stanga :glasses

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine

aLeXx
LowRider

04 Noi 2010, 21:32

retardel scrie:
aLeXx scrie:

am eu asa ceva. 25 ron in gara de nord :)) ieftin ca buna ziua si tare buna :)) am folosit-o doar de 2 ori pana acum! ia-ti si tu tot de acolo k sunt cele mai ieftine..in rest am vazut 50-70 chiar si 100 :))

am gasit pe okazii cu 25 de lei din 4 elemente cu tot cu husa :)
Imagine
Imagine
------------------------
------------------------
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19