Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 22

Nicky

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

02 Noi 2009, 17:41

Se intampla si la case mai rotunde, si eu sunt neatent. Greseala recunoscuta e aproape 100% iertata. Cat despre partea cu tanti de la asigurari :lol: :lol: :lol: mare figura esti.
Vezi ce se poate face cu asigurarile ;) poate bagam un stage 2 pe blackie! ;)
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

grecutzu2005

02 Noi 2009, 17:46

aia vreau acuma.... dar nu cred ca se poate.. macar o janta sa imi dea noua. ca dupa aia mai iau eu 3 din alta parte eftiin rau... si fac vreo 600 700 de euroi dintr-un foc :)
apropo mi-a zis mosu ala ca de ce 2500 de euro...
si ii am zis 1000 pentru vopsea 500 pentru janta... si 1000 daune morale. :P
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

gaby_muntean

03 Noi 2009, 14:59

Ba grecu, pe tine ar trebui sa te filmeze lumea pe unde mergi..cred ca ar fi foarte amuzant.

Eu zic ca in tot raul si un bine...iti faci si oglinda si mai iese poate ceva la afacere!!
Leon 1P - 2007 - 1.6 Confort Limited - Cupra style
My car: http://www.flickr.com/photos/gaby_munte ... 244786103/
viewtopic.php?f=5&t=4234

Ciosmi

03 Noi 2009, 17:16

Hai ca a reusit cineva sa ma scoata din sarite azi.....vazand moartea cu ochii :idea:
Eu nu inteleg..cum...tu...un sofer de tir,te angajezi in depasirea unei carute intr-o curba LIPSITA total de vizibilitate...si sa mai vorbesti la telefon linistit....Am incremenit cand l-am vazut pe contrasens.In acel moment mi-am multumit ca am luat o masina cu frane bune care sa ma scoata pe camp in cazul RETARDATILOR.....Sa fug dupa el nu aveam cum pt ca era coada in spatele lui din cauza carutei.Eram prea speriat ca sa ma mai gandesc la nr-ul lui de inmatriculare......deci...**** soferilor ambulanti.Plus ca de la o vreme nimeni nu isi mai pastreaza banda cand sunt in prejma lor....toti vor sa muste cate-un pic....ain't that a bitch....

Bubulutza

03 Noi 2009, 17:29

soferii de tir sunt in mare masura....ceea ce sunt...atat au putut sa faca in viata...sa fie soferi de tir :( ...nu toti insa, eu am intalnit si unii chiar ok in trafic...insa cred ca exceptiile confirma regula!
bine ca nu ai patit nici tu, nici masina, nici terte persoane nimic!!!

CataLIYna
V.I.P.

03 Noi 2009, 17:36

Din pacate tirurile pe soselele noastre reprezinta un pericol.
1.Risti de multe ori cand intri in depasirea lor dar nici sa stai in spatele lor nu e funny.
2.Cand intra ei in depasire si tu vii din sens opus, te flash-uiesc ca si cum tu ar trebui sa te dai la o parte.
3.Merg cu foarte mare viteza, conduc foarte mult timp, adorm la volan, incurajeaza prostitutia(prin parcari)

Bubulutza

03 Noi 2009, 17:38

:lol: :lol: :lol: ma scuzati de off, dar asta cu prostitutia m-a dat gata :lol: :lol: :lol:

cornelius

03 Noi 2009, 17:57

lasa bre prostitutia, ca mai traieste si niste fete dupe urma lor :lol: .
acuma, eu in viata mea, de cand strabat drumurile tarii, o singura data am fost in fata cu un TIR care depasise pe Valea Oltului in curba, da' am scapa lejer ca aveam viteza mica, si am franat, iar ala s-a repliat pe banda lui.
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion

Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788

ImagineImagine

BALTAZAR2003
Moderator

03 Noi 2009, 18:16

Si eu am patit de cateva ori la fel.
Similari daca nu si mai tembeli sunt cei de microbuze...
Feritiva de soferii greci si bulgari, aia sunt cei mai criminali, pana si ceilalti soferi de tir se feresc de ei. :shock:
Achizitionati o portabila in cb, asa puteti sa le urati sanatate lor si familiilor lor. In plus ii puteti auzi cum va gratuleaza cand nu le convine ceva.
:D
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

gzhazh
Bihoreanu
Subiect Autor

11 Noi 2009, 09:01

1. Mergeam azi dimineata pe Expozitiei inspre Romexpo pe banda a 2 a, drum liber, la vreo 65 de km/h. Din curtea caminelor din agronomie iese un ceed alb cu numere de DB, direct pe banda a doua. Ma urc pe frane, schimb pana in a 2, si ii trag un claxon idiotului. Boul ciupeste frana, si dau sa il depasesc pe banda din dreapta gandindu-ma ca nu are rost sa ma pun cu el. Idiotul accelereaza, accelerez si eu caci mie incepeau sa imi apara masini parcate pe dreapta. Vad ca nu se lasa, las de acceleratie sa treaca viteazul. Lasa si el. Moment in care i-am amintit de morti am retrogradat m-am dus pana in linia rosie si am reusit sa il depasesc. Da stiu, nu trebuia sa il depasesc prin dreapata, dar si el era bou...

2. Eram pe strada Campina si dadeam in Jandarmeriei. Sunt doua benzi acolo toata lumea face dreapta de pe prima. Doar idiotii depasesc coloana pe cea de a doua banda, si taie fata brusc virand pe prima banda chiar in curba. Inclusiv posesorului de logan MCV de azi dimineata caruia i-am urat multe....

O dimineata perfecta din traficul de Bucuresti!
Challenge the races that the others can't win...
R.I.P. Seat Leon 1.6 16v (1M)
Renault Laguna 1.8 16v Mk2
http://vreausaplec.wordpress.com

Krondet

12 Noi 2009, 19:22

facand asta-seara un viraj la stanga, am avut neplacuta supriza sa....orbesc :dontknow:
4 faruri puternice, maturau strada
initial am crezut ca era vreun SUV mai de teren....de fapt era un mercedes sprinter apartinand unei firme de constructii, care avea 2 reflectoare montate, in mod egal, intre cele 2 faruri din farbicatie - si fucntionau toate. lumina, ca la ora 12 :blackeye:
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

gzhazh
Bihoreanu
Subiect Autor

13 Noi 2009, 07:49

Si eu am avut un dobitoc din asta aseara in spate, el avea xenon in toate becurile de pe dubita, evident nereglate. Puteai sa juri ca imi lumineaza cineva masina cu un reflector de vedeam fiecare fir de praf de pe bord desi era bezna afara....
Challenge the races that the others can't win...
R.I.P. Seat Leon 1.6 16v (1M)
Renault Laguna 1.8 16v Mk2
http://vreausaplec.wordpress.com

BALTAZAR2003
Moderator

14 Noi 2009, 11:11

Si aseara cand am plecat spre casa de la Casa Poporului am dat de doua specimene ...unu era cu xenoanele pe faza lunga si a doua, care nici dupa ce am oprit nu a priceput ce vreau ori sa ma depaseasca, o tipa cu o troaca la care cred ca montase becul aiurea in focar, becul de la farul stang si la mine era ziua in masina. cat de tampa sa fi sa nu vezi ca farul tau nu lumineaza drumul?...:twisted:
Tot ce-mi doresc mai mult este sa iasa odata in trafic politia impreuna cu rar-ul la vanatoare de faruri reglate, ori aprinse aiurea...
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

cristi_mky
Inginer

14 Noi 2009, 11:39

Am vazut aseara cu Octa o soferita care astepta cuminte la cedeaza si a incercat sa treaca cand au ajuns masinile de pe prioritate in dreptul ei :lol: :lol:
Alta a incercat sa schimbe banda cand eram eu in dreptul ei (acum cateva zile)-replica ei:AM SEMNALIZAT :lol: :lol: :lol: :lol:
HONDA
YAMAHA
VW
SEAT
BUGGY

TIBI

14 Noi 2009, 13:30

pe mine ma enerveaza taximetristii(de fapt pe cine nu enerveaza stimatzii...?!?)
venind spre bloc,mergeam linistit cand in fata mea opreste brusc fara niciun semnal un taxi...se dadea jos o duduie din spate.
l-am depasit,m-am uitat urat la el si am continuat drumul.
ajung la bloc ,cautand un loc sa-mi parchez masina.il zaresc si dau mai in fata ca sa o parchez cu spatele.
de unde a aparut un taxi in spatele meu ,nu stiu.e si el voia sa parcheze tot acolo.
m-am enervat,iritat de tupeul lui...eu eram pe avarii si cuplasem in marsarier si vine el ca supozitoru.
am dat peste 2tampiti in mai putin de 500m si 5min
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 22