Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 22

Bamse
Moderator

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

29 Sep 2009, 15:40

tot ce se poate.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

BALTAZAR2003
Moderator

12 Oct 2009, 21:01

In seara asta pe centura intre chitila si pasarela de la chiajna, ma disperat un posesor de seat cordoba cu numere IF18 VPG...cat de .... sa fii sa nu pricepi ca trebuie sa lasi farurile jos, si sa stingi proiectoarele, ca atunci cand mergi in coloana cu 3km/h...nu ai ce sa vezi mai mult decat masina din fata...care este la 2m... atunci cand vezi ca cel din fata ta face semne ca il deranjezi, cu avariile, cu lampa de ceata, cu mana...si sa nu zici ca nu ai vazut semnele cu mana ca aveai farurile reglate ca ultimul posesor de dacie cu faruri duble si pline pe jumatate cu apa!.... zic sa ai parte de un control RAR, macar sa platesti daca nu gandesti.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

TIBI

13 Oct 2009, 07:35

unii nu sessizeaza ca deranjeaza si nu vor sa le stinga...cum am mai spus...sunt prea inghesuiti la minte.

eu am patit-o aseara cu o dacie care mergea pe drum cu 2benzi pe sens de nu puteai sa treci de el. am dat flashuri,clacsoane...nimic...ma-sa ii facuse cadou o strada cu 2benzi.
la semafor mai are tupeul sa-mi spuna ''de ce sunt disperat si fac cu farurile''...mi-am iesit din fire si i-am replicat pt ca ''esti prea prost sa iti dai seama ''...motiv pt care si-a continuat traseul ,comun cu al meu, mergand cu faza lunga si extrem de aproape in spatele meu.
i-am calcat frana si l-am speriat :twisted: die fuckers!!!
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Bamse
Moderator

13 Oct 2009, 09:14

bine ca era dacie, si daca nu era logan, ai scapat usor ca nu bat prea bine farurile lor!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

grecutzu2005

13 Oct 2009, 09:30

bai eu am un noroc de nu imi vine sa cred.
azi mi-a luat iara unu oglinda. mergeam linistit si dintr-o data aud poc. si vad oglinda pliata.
bine ca a lovit-o tot pe aia care e sparta.
cum nu am oglinda deloc nu am apucat sa vad cine e ca ploua si in aia din mijloc nu prea vezi bine :(
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

Krondet

24 Oct 2009, 12:27

sunt doua categorii de soferi CARE NU AR TREBUI SA AIBA PERMIS
1. Nemernicalosii - cei care incalca in mod intentionat legislatia rutiera - nu semnalizeaza, incalca linia continua, trec pe rosu...etc
2. Marletzii - cei care respecta intocmai regulile de circulatie, dar nu au un bun simt fata de ceilalti participanti la trafic - "Daca eu nu trec, de-al dreaq, nu treci nici tu" :twisted: Cei care nu au loc sa intre in coloana de la semafor dar se baga si blocheaza intersectia.
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

hul-hul

30 Oct 2009, 20:28

Krondet scrie:
sunt doua categorii de soferi CARE NU AR TREBUI SA AIBA PERMIS
1. Nemernicalosii - cei care incalca in mod intentionat legislatia rutiera - nu semnalizeaza, incalca linia continua, trec pe rosu...etc
2. Marletzii - cei care respecta intocmai regulile de circulatie, dar nu au un bun simt fata de ceilalti participanti la trafic - "Daca eu nu trec, de-al dreaq, nu treci nici tu" :twisted: Cei care nu au loc sa intre in coloana de la semafor dar se baga si blocheaza intersectia.

Si cine crezi ca este responsabil de aparitia unor astfel de specii pe soselele din Romania?
FREETRACK TDI 170ps AWD
CS-26-SSS

Krondet

31 Oct 2009, 11:30

cine? :drunken:
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

mirceamircea

31 Oct 2009, 22:20

Azi m-a enervat absolut toata lumea!!!! Poate am eu ceva....

Ex: Cielo '97 GLE

BALTAZAR2003
Moderator

31 Oct 2009, 23:33

:D hul-hul@ as fi vrut sa nu raspund...da` zau ca nu ma pot potoli... mamele lor au facut posibila aparitia specimenelor pe sosele, ca daca ar fi tinut specimenele 7 ani acasa sub atenta supraveghere...ar fi avut alt comportament.
Astia sunt rezultatul copiilor lasati in grija leaganelor de copii, crescuti fara caldura sufleteasca a unei mame iubitoare...
Aia care arunca tigari pe geamul masinii, care scuipa din mers, care tin luminile de ceata aprinse chiar si ziua, si faza lunga ridicata la maxim sa ii vada toti ca au, care dau maneaua ori alta melodie de horcaie tabla masinii, la maxim, doar sa auda si ceilalti ca au un rahat de casetofon cumparat din targ de la ciorditori, ce distorsioneaza ca naiba, care blocheaza intersectia, care dau semnal si trag de volan... ca asa au invatat ei ca se poarta, care opresc sub semnul de oprire interzisa si pun avaria sa astepte pitzipoanca de la coafor, care te claxoneaza ca disperatul cand este ud afara si din cauza idiotilor care au pus asfaltul sunt balti langa refugiile de pietoni, iar tu nu vrei sa ii uzi si mergi foarte incet.
Si ...gata ca am obosit, oricum ai priceput ce vreau sa spun.
:D
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

hul-hul

01 Noi 2009, 07:56

BALTAZAR2003 scrie:
:D hul-hul@ as fi vrut sa nu raspund...da` zau ca nu ma pot potoli... mamele lor au facut posibila aparitia specimenelor pe sosele, ca daca ar fi tinut specimenele 7 ani acasa sub atenta supraveghere...ar fi avut alt comportament.
Astia sunt rezultatul copiilor lasati in grija leaganelor de copii, crescuti fara caldura sufleteasca a unei mame iubitoare...
Aia care arunca tigari pe geamul masinii, care scuipa din mers, care tin luminile de ceata aprinse chiar si ziua, si faza lunga ridicata la maxim sa ii vada toti ca au, care dau maneaua ori alta melodie de horcaie tabla masinii, la maxim, doar sa auda si ceilalti ca au un rahat de casetofon cumparat din targ de la ciorditori, ce distorsioneaza ca naiba, care blocheaza intersectia, care dau semnal si trag de volan... ca asa au invatat ei ca se poarta, care opresc sub semnul de oprire interzisa si pun avaria sa astepte pitzipoanca de la coafor, care te claxoneaza ca disperatul cand este ud afara si din cauza idiotilor care au pus asfaltul sunt balti langa refugiile de pietoni, iar tu nu vrei sa ii uzi si mergi foarte incet.
Si ...gata ca am obosit, oricum ai priceput ce vreau sa spun.
:D

Si sunt ai dracului de multi
FREETRACK TDI 170ps AWD
CS-26-SSS

A B U

01 Noi 2009, 11:42

dupa parerea mea...PREA MULTI!!!

gzhazh
Bihoreanu
Subiect Autor

02 Noi 2009, 15:36

....o fufa. Sincer. Conducatoare de ceva bemveu, nu am retinut ca ma pierd in cifre. Tanti noastra, cedeaza trecerea de la 50 de metrii inainte de a intra in sensul giratoriu desi avea 20 de km la ora.Nu zic nimic. Vorbeste la telefon si nu are nicio treaba cu 'tinutul benzii' in puii mei. Din nou, nu zic nimic. Cand iese din sensul giratoriu, linia de demarcatie intre cele doua benzi e pusa pe acolo pentru a alinia sigla de pe capota in raport cu banda de demarcatie....

Dupa ce depasesc specimenul si ii mai trag si un claxon, ajung in fata ei si incetinesc caci aveam in fata un camion. Ma trezesc claxonat si ma uit in oglinda. D`soara descoperise limbajul de cartier si inceapa sa imi explice ca ea vorbea la telefon cand am deranjat-o eu cu claxonul. Un scurt semn al pacii gesticulat bine printre scaune, sa-l vada....cred ca a inteles mesajul :)
Challenge the races that the others can't win...
R.I.P. Seat Leon 1.6 16v (1M)
Renault Laguna 1.8 16v Mk2
http://vreausaplec.wordpress.com

grecutzu2005

02 Noi 2009, 16:51

pe mine m-a nervat azi unu ca am facut accident... din cauza lui. :( dar asta e...
la inceput m-am dat jos si am vrut sa il si bat pe om...
dar in timp ce eu ma dadeam jos el tragea masina la o parte din drum. am coborat... a venit la mine era batran...... si a asa cu capu aplecat si a zis ca uite imi pare rau nu te am vazut... eu sunt de vina.
si atunci m-am calmat. ii am zis ca daca vrea sa imi dea bani sau sa imi dea asigurarea. a intrebat cati bani eu ii am zis vreo 2500 de euro si el a zis ca imi da asigurarea.
ma duc la asigurare... sa rezolv problema.
nu aveam actele la mine.... defapt niciodata nu port actele la mine cand merg prin timisoara. doar cand ies afara.
Ajung acolo si ma pun pe scaun... si ii zic la femeia aia... uite am avut accident domnu e de vina eu nu am actele la mine. dar haideti sa completam hartiile ca imi stiu datele pe derost sa mearga domnu la munca si eu vin dupa aia cu actele ca se grabeste mai tare decat mine....
Aia a inceput sa tipe ca de ce nu am eu actele la mine. si ca ea nu e obligata sa ma serveasca daca nu am actele la mine...
atunci mi-a sarit tandara. stateam linistit pe scaun... m-am intors cu fata spre ea si ii am zis exact asa.
Auzi nu ridica vocea la mine ca si asa sunt destul de nervos ce pu*a mea zbieri aici? ti-am zis ca nu am actele? domnu se grabeste si am zis sa completam si vin cu actele dupa aia... e vreo problema cu chestia asta?
ma vezi tu pe mine ca ma cert cu domnu ca am facut accident? esti proasta?
s-a asezat pe scaun si nu a mai scos nici o vorba.... am terminat de completat. si cand sa plec ii am zis vezi ca se poate si fara nervi?
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

mirceamircea

02 Noi 2009, 17:01

Shit, nasoala treaba grecule, sper ca n-a ptiit nimic grav masina....si nici tu :)

Ex: Cielo '97 GLE
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 22