Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22

Bubulutza

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

28 Iul 2009, 16:01

eheeei...se intampla lucruri frumoase la mare.... :shock:
http://www.antena3.ro/stiri/fun/cu-masi ... 76706.html
Plaja este un loc destinat persoanelor care doresc să se bucure de razele soarelui, de o baie răcoritoare, dar şi...maşinilor. Asta se pare că au gândit oamenii din următorul filmuleţ.

Autoturismul era foarte încins şi a avut nevoie de o "baie" în mare. Şi se pare că i-a plăcut atât de mult, încât nu a mai vrut să iasă cu una cu două.

:drunken:

wheeler

28 Iul 2009, 16:50

asta-i tara in care respiram !! nu sun mirat de nimic sincer.
sa completez si eu la acest topic:
azi m-a ofticat in trafic un utilizator de DACIE cu un pat deasupra cat o sufragerie.. eram pe banda 3 din 3 , el pe 2/3 si a incercat sa schimbe directia de mers peste mine fara sa se asigure, i-am umplut frigiderul de carne, am trecut in fata lui si i-am tras o frana violenta sa-l trezesc.. :D stiu ca nu-i frumos dar m-a trezit rau cand a tras violent de volan spre mine !

grecutzu2005

28 Iul 2009, 17:01

unu dintre cele mai bune topicuri :P dupa off topic :D

eu in fiecare zi patesc cate ceva. asa ca am ce povesti :(
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

TIBI

28 Iul 2009, 21:41

CataLIYna scrie:
Nu sunt de acord cu pocnitul.
Suntem oameni no matter what
Daca fiecare dintre noi ar da in stanga si in dreapta la nervi am trai intr-o jungla...

perfect ,de acord cu tine.insa ce faci cand vezi un tip pe la 50-60ani cu o rabla de dacie care nu face stopul,trece intersectia...tu franezi ca sa-ti menajezi masina...iar el dupa toata isprava lui iti mai arata si un ''dest''?daca era un pusti il lasam...ca asta e varsta mai impulsiva
asta am patit-o eu azi cand plecam de la curte.lucru care m-a iritat la culme.
de regula ii las in plata lor...dar asta chiar m-a enervat si m-am dus dupa el.a luat-o pe niste stradute crezand ca ma pierde...greseala lui pt ca cunosc bine ploiestiul...a traversat vreo doua intersectii pe rosu(ma rugam sa dea peste un politist)
si a ajuns in curtea unui spital unde si-a intors masina pe o alee.afara erau medici,asistente si pacienti.am oprit leonul in asa fel in cat sa nu treaca.
nu l-am injurat ca-mi era jena de personal si varsta lui,dar i-am spus ca a ''albit'' de pomana.
de regula sunt calm,dau marunt din buze(injur in sinea mea) si imi vad de drum
inconstienta la volan te poate costa viata,fie distrugi masini fie iti iei omorul de la altii pt greselile facute
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

TIBI

28 Iul 2009, 21:48

@bubulutza anul trecut a fost un accident in costinesti cu un X5 care gonea pe plaja.
drumetia lui s-a soldat cu accidentarea grava a unui cuplu.
si crezi ca a patit ceva???doar o amenda pt ca a intrat cu masina pe plaja
poti sa omori omu pe plaja ca nu patesti nimic...politia a avut mainile legate la spate pt ca nu era pe drum public
astia suntem noi.

huse piele schimbator

ionutblv
BLV SCENTS

28 Iul 2009, 22:00

asta e sistemul de rahat al acestei tari....fraierii sa-si plateasa darile catre stat si jmecherii de 2lei sa omoare oamnei pe trecere/trotuar etc

TIBI

29 Iul 2009, 06:30

ca tot spuneai de treceri de pietoni...
acum vreo doua zile am oprit la o trecere,evident ca sa traverseze pietonii.erau vreo 5.
un tip nu a trecut,vorbea la telefon.vazand asa,m-am pus in miscare,iar la 10m am fost tras pe dreapta de un echipaj de politie camuflat care statea cu radarul(masina nu avea niciun insemn).s-a prezentat organul si m-a luat la rost.
pret de vreo 10min m-am certat cu el pt ca voia sa ma lase pieton pt ca nu l-am lasat sa treaca.intr-un final m-a lasat in pace,dar cu avertisment
genul asta de pietoni sunt enervanti,mai urmeaza sa ma dau jos din masina si sa-i rog sau sa-i trec eu strada.

huse piele schimbator

djalien

29 Iul 2009, 07:52

grecutzu2005 scrie:
si cand a deschis geamu cand ii am ars una de m-am linistit. si eu si el :D nu ii venea sa creada. m-am urcat pe mobra si am mers mai departe.

si cand nu deschide nici geamul faci ca mine ii ciocani cu bata de baseball in geam. :twisted: Cea mai buna unealta de la mine din portbagaj. Am terorizat un copil cu dacia care a facut prostia sa opreasca la semafor dupa ce mi-a taiat intentionat calea si a vrut sa intre in mine, din cauza ca-l claxonasem ca iesise fara sa se asigure din parcare.
SeaT Cordoba 1.6 110CP 2008

grecutzu2005

29 Iul 2009, 09:19

eu am baston telescopic :D ala e cel mai bun :D
www.JustClassics.ro

djalien

29 Iul 2009, 09:48

ala il tzin in portiera pentru interventii rapide. :)
SeaT Cordoba 1.6 110CP 2008

gzhazh
Bihoreanu
Subiect Autor

29 Iul 2009, 09:52

Spre surprinderea mea dinspre casa spre birou, nu m-a enervat nimeni azi. Dar ziua e lunga :)
Haideti sa revenim la subiect va rog!
Challenge the races that the others can't win...
R.I.P. Seat Leon 1.6 16v (1M)
Renault Laguna 1.8 16v Mk2
http://vreausaplec.wordpress.com

grecutzu2005

29 Iul 2009, 10:23

pe mine m-au inervat vreo 3 azi dar nu ii am bagat in seama si nu am gesticulat aproape nimic. dar sunt deadreptu idioti ma. Nu imi vine sa cred. si asa ma doare capu de dimineata.
Un idiot cu un audi 100 din 46 mergea in drept cu scoala cu 40 de km la ora nu puteam sa il depasesc nicicum, nu l-am claxonat sau facut blitzuri dar am stat in curu lui pana m-a observat.
unu cu un mercedes nu mai stiu exact modelu schimba benzile fara sa semnalizeze. am inceput sa nu ii mai suport pe astia care nu semnalizeaza. unu cu un bus facea intrecere cu mine cu toate ca eu mergeam constant 70 tot accelera punea frana cand vedeam ca pune frana puneam si eu si tot asa. pana la lucru. idioti. unu cu o raba la semafor m-a afumat de nu am stiut ce e cu mine la ala nu am suportat si am scos degetelu mijlociu pe trapa si ii l-am bagat direct in ochii sa il vada.
www.JustClassics.ro

Krondet

29 Iul 2009, 14:32

mmmda...aceeasi intersectie ca ieri, dar din sens opus!
vin pe drum cu prioritate si ma asez la semafor. banda I ocupata de o masina care descarca alimente la o pravalie. de undeva din dreapta, un logan mcv a firmei Unix-piese auto, se baga printre masina de marfa si mine (facandu-ma sa trag nitel de volan stanga...cat sa incalc linia continua si dubla) dupa care accelereaza (pe banda mea) si trece pe marea culoare rosie a semaforului - a avut bafta ca nu erau pietoni in zona, altminteri se lasa cu accident urat.
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

mirceamircea

29 Iul 2009, 15:02

CataLIYna scrie:
Nu sunt de acord cu pocnitul.
Suntem oameni no matter what
Daca fiecare dintre noi ar da in stanga si in dreapta la nervi am trai intr-o jungla...

Unii merita un bocanc in fata fara nici un fel de conversatie prealabila !! :wink:

Ex: Cielo '97 GLE

TIBI

29 Iul 2009, 21:48

subscriu,mai ales daca este si un cocalar :lol:

huse piele schimbator
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5