Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 22

gzhazh
Bihoreanu
Subiect Autor

Re: Cine m-a enervat azi in trafic...

11 Sep 2009, 08:03

incepi sa devii "mai imun" si sa nu iti exteriorizezi "nervii" asa de des. Vad ca mi se intampla si mie, nu mai dau atata atentie idiotilor de pe sosele.
Challenge the races that the others can't win...
R.I.P. Seat Leon 1.6 16v (1M)
Renault Laguna 1.8 16v Mk2
http://vreausaplec.wordpress.com

TIBI

11 Sep 2009, 10:30

mai nasol e cand merg pasager,mama find la volan...atunci din lipsa de ocupatie mai deschid usa la ''frigider'' si mai fac cadou cate o ''bucata de carne'' ori ii trimit sa-si ''viziteze'' neamurile :lol:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

grecutzu2005

11 Sep 2009, 10:35

eu nu ma mai enervez. dacat daca ma grabesc foarte tare. dar cand merg incet nu am nici o treaba poate sa tune si sa fulgere in trafic. nu ma mai intereseaza. (dar de obicei ma grabesc). de 2 zile nu m-a mai enervat nimeni. decat azi unu cu autobuzu. a si claxonat ce am sarit de la volan cu goarnele lui.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

TIBI

11 Sep 2009, 10:39

si eu sunt patit cu clacsoanele tirurilor... mi-a dat unu un clacson.. de am zis ca trenu langa mine
dar lasa ca-mi iau si eu goarna la flacon(cum sunt cele pt stadion) :lol: :twisted: si sa vezi atunci.
la ce masina ai grecule,e si normal sa te grabesti mereu :wink:
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

grecutzu2005

11 Sep 2009, 10:41

tibi mai am zile vreo 30 intr-un an cand sunt asa de plictisit de merg cu 40 50 mai mult nu si atunci observ cam tot ce se intampla prin trafic dar ma amuza decat sa ma inerveze.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

Krondet

11 Sep 2009, 17:28

a dreaq de amuzant este sa vrei sa intri intr-un sens giratoriu si sa astepti la limita nervilor, pentru ca Dacia a uitat sa puna semnalizatoare Loganului...iar bietii soferi isi aduc aminte in ultima secunda ca vor sa se invarta prin sensul giratoriu, si vireaza disperati.
a dreaq...3 loganuri intr-un minut, fara semnalizare... mai rau ca bemveii! :twisted:

Aaah, si mai este un iodiot, evident, TOT cu o Dacie Golan, alba...care si-a tras xenoane si in proiectoarele de ceatza....noaptea este ORBITOR (daca nu ai noroc sa fie lumina stradala mai puternica)...
Ma gandesc ca ar merita un reflector in ochi sau o caramida ...tot acolo!
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

tibetan_afurisit

11 Sep 2009, 18:09

Krondet scrie:
a dreaq de amuzant este sa vrei sa intri intr-un sens giratoriu si sa astepti la limita nervilor, pentru ca Dacia a uitat sa puna semnalizatoare Loganului...iar bietii soferi isi aduc aminte in ultima secunda ca vor sa se invarta prin sensul giratoriu, si vireaza disperati.
a dreaq...3 loganuri intr-un minut, fara semnalizare... mai rau ca bemveii! :twisted:

Aaah, si mai este un iodiot, evident, TOT cu o Dacie Golan, alba...care si-a tras xenoane si in proiectoarele de ceatza....noaptea este ORBITOR (daca nu ai noroc sa fie lumina stradala mai puternica)...
Ma gandesc ca ar merita un reflector in ochi sau o caramida ...tot acolo!

nu stiu daca functioneaza cu caramida,cu reflectorul da,cu ceva ani in urma prin '93 aveam o mazda 626 pe care montasem 4 proiectoare,+2 din fabrica 6(sase)puse special pentru prietenii care uitau sa stinga faza lunga,ai cuvintul meu de om ca odata cind le-am aprins pe toate pentru unul plus faza lunga,cind a trecut pe linga mine avea totul stins inclusiv pozitiile!
Asta la sfatul unui prieten din constanta(mai nebun ca mine)care isi montase pe bara spate un far de motocicleta,indreptatat spre parbrizul celor care veneau din spate cu faza lunga,sa vezi reactie cind ajungeau la citiva metri in spatele astuia si se aprindea brusc ditamai farul de motocicleta!
Seat Cordoba 1,4/100CP
http://exmeislibris.blogspot.ro/
Psihologu' de serviciu.

Krondet

11 Sep 2009, 18:13

tibetan_afurisit scrie:
Asta la sfatul unui prieten din constanta(mai nebun ca mine)care isi montase pe bara spate un far de motocicleta,indreptatat spre parbrizul celor care veneau din spate cu faza lunga,sa vezi reactie cind ajungeau la citiva metri in spatele astuia si se aprindea brusc ditamai farul de motocicleta!

ma crezi ca am vrut si eu sa-mi montez un far spre spate...dar am avut o retinere - daca tolomacul intra intr-un zid sau stalp si decedeaza pe motiv ca, de orbire nu a vazut obstacolul!?! si mi-am pus eu perdea de protectie! :blackeye:
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

mirceamircea

29 Sep 2009, 08:15

Acu' fo' 20 de minute la intrare pe Dimitrie Pompeiu (Pipera) chiar mi-a parut rau sa vad un "baietas" cu un 1P negru mat (B-xx-WJK??) cum trece el pe langa coloana, pe contrasens, calcand pe linia continua dubla ..... Bineinteles ca nu e totul: cand faceam stanga (foarte aglomerat) "baietasul" se intorcea si normal, s-a ofuscat foarte tare cand a vazut ca nu-l las sa treaca (aveam eu prioritate) - mi-a si strigat ceva, ca de obicei m-am enervat pe moment, dar mi-am dat seama ca nu se merita - ma gandesc la vorba aia "nu te pune cu pros*ul ca are mintea odihnita".

Bafta si cat mai putine "faze" va doresc!!!

Ex: Cielo '97 GLE

Bynx
Meme

29 Sep 2009, 09:41

e nebunie acolo in fiecare dimineata, eu fac stanga mai devreme, pe "fabrica de glucoza" si mereu se gaseste cate unul sa depaseasca coloana pe contrasens.
Seat Leon 1M 1.9 TDI

“Oh, people can come up with statistics to prove anything, Kent. 14% of people know that.” Homer Simpson

mirceamircea

29 Sep 2009, 09:48

Salut Bynx,

eu m-am mutat cu sediul de curand acolo si nu-mi place deloc mai ales din cauza ca eu stau prin Titan si pana acolo fac vreo 45 -60 de minute.

Bynx scrie:
...... si mereu se gaseste cate unul sa depaseasca coloana pe contrasens.

Asa e, dar m-a dezamagit mai tare si faptul ca avea Leon si ca tot el era "tare in gura" cand nu avea dreptate / prioritate.

Bafta

Bynx
Meme

29 Sep 2009, 10:04

Salut Mircea,

Eu vin din Pantelimon si ma duc catre Baneasa si e nebunie peste tot si intr-adevar cand vezi ca "unul de-al tau" (daca poti sa-i spui asa) face pe desteptul, deja dupa cateva faze de genul iti iesi din minti pur si simplu.
...ce sa mai zic de faza cu prioritatea, universal valabil in Bucuresti, care e mai tare-n clanta/claxon/casco trece.

Bafta si la drumul de intoarcere, e groasa incepand cu ora 5 jumate'.
Seat Leon 1M 1.9 TDI

“Oh, people can come up with statistics to prove anything, Kent. 14% of people know that.” Homer Simpson

mirceamircea

29 Sep 2009, 10:06

Norocul meu ca plec mai tarziu de la munci.... :cry: :bom:

Bynx scrie:
Salut Mircea,
........
Bafta si la drumul de intoarcere, e groasa incepand cu ora 5 jumate'.

Bamse
Moderator

29 Sep 2009, 14:50

cred ca cel cu wjk, si-a prezentat masina la noi pforum....

nu era negru mat cu jante de tabla???(adik capace) :D
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

mirceamircea

29 Sep 2009, 14:53

Salut Bamse,

nu am vazut jantele ca era chiar langa geamul meu, dar culoarea era intr-adevar negru-mat....

Este cumva membru CS??

• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 22