Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

bogdanwrc
Subiect Autor

Re: S E A T I B I Z A ------ " AB - 77 - WRC "

18 Aug 2009, 00:21

Hmmmm ......... se pare ca va ramane argintie deschis metalizat .......... dar ma gandeam daca oare nu o mai dau eu lac nu ramane grii mat ?

Bamse
Moderator

18 Aug 2009, 08:09

nu, pt ca vopseaua normala nu este mata.
are un luciu si aceasta.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

bogdanwrc
Subiect Autor

18 Aug 2009, 16:34

Acuma asta e, va ramane argintie si mai incolo cine stie ce culoare o sa aiba ... acuma astept ca mi-a zis ca sambata pot sa iau masina ..... nu mai am rabdare ......

iulian
gasalb

18 Aug 2009, 23:26

mie unul imi place argintiul,mai ales sa-i vopsesti grilele din fata si plafonul negru/e si mai ales cu kitul cupra dar nici cu kitul aero nu-i de lasat un ex:
Imagine
SEAT CORDOBA

bogdanwrc
Subiect Autor

19 Aug 2009, 00:05

Adevaru ii ca arata foarte bine kitu aero , mie imi place foarte mult si da bine pe argintiu , acuma sincer ....... pana la urma ii important sa iasa indiferent cum ar fii ..........

Fl0ris

19 Aug 2009, 23:12

arata bine ambele culori...important e sa-ti placa tie...am si eu o intrebare.Suspensia ai luat-o cumva de la bucuresti,undeva prin ghencea?Zi-mi si mie cam cat de rigida e fata de cea stock pt ca as fi si eu interesat :D .ms
Seat Ibiza, 1.4 93 de cai frumosi:))

bogdanwrc
Subiect Autor

20 Aug 2009, 00:18

Sincer chiar nu stiu ce vreau in legatura cu , culoarea, dar in final sper sa fie bine .......

Suspensia am luat-o de la cineva din ghencea de la un tip mihai spanachi ....... sincer ii foarte rigida fata de cea stock , iar pe fata are 2 arcuri , cel mare si inca unu mai mic care tine contra celui mare (uitate la pozele unde am montat si in una din poze o sa vezi un arc mai mic care ii dat jos si o sa-ti dai seama) si aia o face foarte rigida dar eu l-am dat pe cel mic jos si sincer si asa ii foarte rigida dar se comporta foarte bine pe sosea asta itzi zic ca am testat-o f putin dar se simte diferenta

samson

26 Aug 2009, 07:48

Hai Bogdane cu rezultatul(poze). Schimba vopsitorul daca nu e gata. Sunt tare curios cum arata aranjata. Poate vine mosul si cu faruri :D(poate si la mine daca nu modific ceva pana atunci)
Intre timp poti sa-ti izolezi traseul(tur) de la AC cu polietilena expandata, ca o sa-ti mai scada temperatura cu cateva grade si se raceste mai repede.
Altea Stylance 5P..... 2.0TDI .... 180hp/400Nm ___ viewtopic.php?f=79&t=10026
Ssssssseat Ibiza 6L ..... 1.4TDI ..... 75hp+ ___ viewtopic.php?f=33&t=3910
Manual Altea http://www.mediafire.com/?27wgzlzn4ihedlc
DIY-uri.... http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=84&t=12486

bogdanwrc
Subiect Autor

26 Aug 2009, 16:05

Off stefane .... azi mi-a vopsit-o , si eu zic ca la intuneric in hala arata destul de bine acuma o sa vad eu poimaine ca maine ii la servici si nu o sa mi-o asambleze la loc ..... of of of .....
Farurile cred ca o sa vina mai repede de mos craciun si chiar de mos nicolae :P ...... pe atunci sper sa primesc ceva frumos pt masinutza ......
IOi sa vezi ce am patit azi , ma duc eu linistit la cluj sa-mi platesc un examen restat si mi-au mai ramas ceva bani si am zis sa intru pana la Top Car Seat sa-mi cumpar un suport de pahar ca tare mult imi lipseste si auzisem de la cineva ca ii pana in 100 Ron , si ma duc la baiatu care il cunoasteam acolo si se uita el prin catalog si gaseste , PRETU 160 Ron ..... am ramas uimit si am zis ca eu nu dau atat pe un suport de pahar , si il mai rog sa se uite de niste covorase de Seat Ibiza Cupra ...... Pretu iara m-a dat pe spate , erau 520 Ron si erau si din material textil , m-am luat frumos si am plecat .... avai ce suparat am fost cand am auzit preturile , avai ......
Si in legatura cu AC , sincer mie imi baga foarte repede aer si ii foarte rece , sunt multumit , oricum ms fain de idee :P ....

Numa bine ! ! !

bogdanwrc
Subiect Autor

29 Aug 2009, 18:20

SI uite ca a venit si ziua cand am terminat in procent de 95 % masina ........ era si cazu ca mi-a fost un dor de ea avai .... mai am putin de lucrat la ea dar aia se va finaliza sapt viitoare , m-am trebuie sa-mi pun manerele la usi ca le-am vopsit si pe alea si sa-mi termine de facut difuzoru` spate si sa-l vopseasca ......... si bine inteles sapt viitoare pe sfarsit incerc sa fac o surpriza ..... sa vedem cu cat buget mai ramanem ca ii criza frate si se pare ca bani is tot mai putini dar daca ai chestia in sange si itzi place nimic nu mai conteaza , asa ii la mine ......

Cateva poze cu masinutza , a facut azi o sedinta foto :P

Imagine
ImagineImagine

ImagineImagineImagine

ImagineImagine

ionutblv
BLV SCENTS

29 Aug 2009, 18:36

hai ca da bine si culoare asta, dar ca o parere, pune-ti numar din ala mic pe fata, pe bara :)

deutzzaa

29 Aug 2009, 18:42

super...super..super!

p.s.: eu, ti-am zis ca m-am indragostit (de masina :D ). ce bine o sa ii stea cu suportii de nr,sau ma rog cu suportul :wink:

vanburger

29 Aug 2009, 18:57

a iesit super belea masina...felicitari
IBIZA 1.2 12V- watch out for the stupid idiot behind me Imagine

iulian
gasalb

29 Aug 2009, 20:25

nu-ti place culoarea...?!dar e belea fratioare,cum cade imbinatia negru-argintiu....frumos,frumos
SEAT CORDOBA

eddy_wtx
LowRider

29 Aug 2009, 20:28

weeeeeeeei!!!!!!!
cum arata, Doamne! :shock:
Mii de felicitari!!! :D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6