Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

R Z W
Subiect Autor

Propunere

13 Iun 2009, 11:56

Dragi colegi de forum ,avand mai multii prieteni inscrisi pe la diferite cluburi auto ,am vazut ca la ei in club exista asa zisa cotizatie, si ma gandeam ca ar prinde bine si la noi in club asa ceva ,denumim o persoana care sa stranga banii, eu personal ma gandeam la 10 ron pe luna asta inseamna 120 de ron pe an ,banii din care cei de la alte cluburi fac stikere pt membri clubului, tricouri inscriptionate cu clubul si numele user-ului, un bener mare cu clubul in caz de un eveniment , de ex pot fi folosit ca banii pentru protocol cum a fost evenimentul cu pro motor unde a trebuit cumparat apa minerala pt cei din echipa de filmare , este doar o propunere si sper sa nu ma intelegeti iar gresit ,dar aseara mergand la un alt club auto si auzind la ei asta ma gandeam ca ar prinde bine si la noi , acum cand zic la noi ma refer la cei din bucuresti , si restul din alte orase sa se inteleaga intre ei sau sa numeasca REMUS pe cine stie el in fiecare oras cu respect RZW
Imagine
Imagine
1.6 - 102 Hp Design By R Z W : a si era sa uit ''sunt prost si vreau sa ma remarc '' si merg cu proiectoarele

BALTAZAR2003
Moderator

Re: Propunere

13 Iun 2009, 13:27

Nu merge, atata timp cat nu avem personalitate juridica si nu se elibereaza chitanta pentru bani, nu se poate strange nimic.
Este suficienta o singura reclamatie si cel care a adunat banii se alege cu dosar.
Nu este acelasi lucru cu donarea diverselor obiecte pentru a fi folosite ca fond de premiere.
In acest fel nici nu pot aparea diverse discutii. :shock:
Parerea mea. :drunken:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

R Z W
Subiect Autor

13 Iun 2009, 16:14

BALTAZAR2003 scrie:
Nu merge, atata timp cat nu avem personalitate juridica si nu se elibereaza chitanta pentru bani, nu se poate strange nimic.
Este suficienta o singura reclamatie si cel care a adunat banii se alege cu dosar.
Nu este acelasi lucru cu donarea diverselor obiecte pentru a fi folosite ca fond de premiere.

sa fim seriosi ne am adunat aici din pasiune nu sa facem rau cuiva,parerea mea, si m ar mira ca celelalte cluburi sa aiba personalitate juridica
Imagine
Imagine
1.6 - 102 Hp Design By R Z W : a si era sa uit ''sunt prost si vreau sa ma remarc '' si merg cu proiectoarele

eddy_wtx
LowRider

13 Iun 2009, 16:15

R Z W scrie:
BALTAZAR2003 scrie:

sa fim seriosi ne am adunat aici din pasiune nu sa facem rau cuiva,parerea mea, si m ar mira ca celelalte cluburi sa aiba personalitate juridica

stiu ca te`ar mira...dar chiar AU !!!

R Z W
Subiect Autor

13 Iun 2009, 16:18

ok atunci ce ar trebui facut ca sa fie totul legal?
Imagine
Imagine

mihaidd

13 Iun 2009, 16:23

R Z W scrie:
BALTAZAR2003 scrie:

Nu compara te rog Streetzone (numar de membri vs. valoare cotizatie) cu Clubseat.eu.
Si da, chiar AU forma juridica. ACS daca nu ma insel...
S-a mai discutat acest issue pe alt topic privind trecerea clubseat.eu la o forma juridica, dar dupa cum bine stii, a ramas doar o promisiune scrisa cu rosu, dar fara un timeline, deci momentan nu...

Nicky

13 Iun 2009, 16:28

Am inteles ca Remus deja lucreaza la aspect si o sa infiinteze un ONG (club non profit, precum multe din celelalte forumuri). La fel cum XEL e presedinte de club, exista un statut al clubului sau (are personalitate juridica), exista o structura (presedinte, vice, cenzor, membrii cotizanti). In felul asta, se vor putea lua si sponsorizari in regim oficial (sponsorii pot sa deduca anumite cote de impozit din ceea ce au donat, pe baza chitantei - contractului de sponsorizare dintre ei si club).

Ideea ta e buna, RZW si sper sa fie cat mai repede dusa la indeplinire.

Eu am mai spus-o si daca nu am spus-o, o sa ma repet :P Eu sunt de acord sa dau o cotizatie lunara. Nu sunt de acord ca ea sa fie obligatorie si sunt pentru cotizatie fara nominalizare (RZW a dat bani luna asta, Nicky nu a dat etc.) Ne-am unit din pasiunea comuna, banii nu tre' sa ne desparta, poate unii dintre noi avem, poate unii nu avem suma de cotizat in fiecare luna, de-aia sustin ideea unei cotizatii secrete.

Sa imi ziceti cand sa va virez prima cotizatie...pac pac zece mii de ieurooooo :lol: :lol: :lol:
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

R Z W
Subiect Autor

13 Iun 2009, 16:35

:(
Imagine
Imagine

marian_iam
V.I.P.

13 Iun 2009, 17:41

se lucreaza la asta ... dar merge greu ... (sa intram in legalitate)
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

Remus
Membru Fondator

13 Iun 2009, 17:41

Topic inchis....ideea sa mai discutat folositi search.........Raspunsul este NU .....NU SUNT DE ACORD CU O COTIZATIE LUNARA !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828