Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

bvr
Subiect Autor

Instalare dvd

12 Iun 2009, 06:31

Salut,
Am si eu o problema la care nu am inca o solutie.
Am un Leon 1P si de curand am schimbat cd-layerul cu o unitate DVD Pioneer. Totul bine. Functioneaza perfect, s-a potrivit bine masca adaptoare. Am o singura problema. Masina nu are curent decat cand cheia este in butuc pe pozitia contact. Cand masina merge e ok, dar daca te opresti undeva si vrei sa asculti ceva muzica .... trebuie sa lasi contactul pus ceea ce nu e ok. Ce soluit em?
Merci

ravemstr
Mediatorul

Re: Instalare dvd

12 Iun 2009, 11:49

Merge doar cu contactul pus sau doar daca e cheia in contact? Eu daca opresc motorul si las cheia in contact imi merge, daca scot cheia nu mai merge, logic. Inainte am avut casetofonul pus pe direct(mergea cu sau fara cheie in contact) si in 2 luni am schimbat 2 baterii fara sa stiu de ce. Eu nu opream casetofonul ci pur si simplu ii scoteam fata cand coboram din masina. Dar casetofonul mergea in continuare... Si mi-a mancat 2 baterii noi-noute pana mi-am dat seama. Din punctul meu de vedere lasa-l asa. Asta ca sa nu patesti ca mine...
OEM+ Leon FR, 1.4TSI

bvr
Subiect Autor

12 Iun 2009, 13:46

merge doar cu contactul pus. nu pot sa-l pun pe direct ca dvd-ul nu se opreste complet... si patesc ce ai patit tu.... asa ca.... nu stiu daca am alta varianta decat sa-l las asa

ravemstr
Mediatorul

12 Iun 2009, 14:46

Lasa-l asa cel mai bine!
OEM+ Leon FR, 1.4TSI