Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 20

TIBI

Re: < Bubulutza RELOADED >

22 Iul 2009, 19:43

Bubulutza scrie:
am fost sa imi iau sapca cu Seat de la Levi :wink:

se vinde asa ceva :shock: ?si eu caut de ceva vreme una misto
am fost sambata in BV
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Bubulutza
Subiect Autor

23 Iul 2009, 07:38

salut Tibi !
eu am luat-o de la Levi din Brasov - el le comanda - sapca chiar e misto :bounce:
vezi ca ti-am dat PM. :wink:

LIFEPHORM

23 Iul 2009, 11:16

Daca vrei, te trimit undeva pe langa Cismigiu si ti le scoate. Acolo le-am scos si eu. Iti da si un polish local ca sa se duca toate resturile de adeziv ramase.
Anunta-ma.
LPH
2007 Leon FR 2.0 TFSI - 290 CP - Powertech Stg 2+, Cupspoiler, EVOMS Intake, Front -20mm OMP & Rear -30mm Eibach Springs, ECS Dogbone, 18" OZ Ultraleggera + Bridgestone Potenza S001, Brembo Z18 + Golf Mk5 R32 Rear Brakes, Cupra HPFP + Autotech, S3 Intercooler, S3 Camshafts & Injectors, BSH PCV Fix, Forge QSS, Eurojet TBE, etc

CataLIYna
V.I.P.

28 Iul 2009, 09:25

Bubulutza scrie:
pai si m-ajuti tu sa il scot??? :lol:

Bubu textul e foarte usor de scos.Vorbeste cu RZW vineri la intanire.. Mie mi l-a scos in 3 minute.Si are si o chestie de polish cu care iti da dupa.

Nicky

28 Iul 2009, 09:32

RZW e cel mai tare, are preturile cele mai bune :bounce: E totul gratuit la el :bounce:
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

Bubulutza
Subiect Autor

28 Iul 2009, 12:38

lasati baiatul nu ii mai puneti voi in carca treburi de facut.... :wink:

R Z W

28 Iul 2009, 12:54

va ajut cu mare drag pe toti
Imagine
Imagine
1.6 - 102 Hp Design By R Z W : a si era sa uit ''sunt prost si vreau sa ma remarc '' si merg cu proiectoarele

Bubulutza
Subiect Autor

28 Iul 2009, 13:04

multumim R Z W :bounce: :D
deci vineri?

grecutzu2005

28 Iul 2009, 13:25

mai voi chesti de astea faceti la intalniri fain. noi ne revenim de sambata noaptea.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

R Z W

28 Iul 2009, 13:26

Bubulutza scrie:
multumim R Z W :bounce: :D
deci vineri?

dap vineri e ok
Imagine
Imagine
1.6 - 102 Hp Design By R Z W : a si era sa uit ''sunt prost si vreau sa ma remarc '' si merg cu proiectoarele

Bubulutza
Subiect Autor

28 Iul 2009, 13:57

multumesc anticipat :bounce:
un suc ...o apa...o bere fara alcool? :wink:

Bubulutza
Subiect Autor

01 Sep 2009, 19:11

Update concediu prin Romania...sau cum sa nu procedati in cazul unui concediu :lol:
1 - ajung la Cluj...drumul foarte foarte bun pana acolo vi-l recomand cu draga inima daca aveti chef de un soferit pe un drum frumos :)
2 - Clujul foarte frumos - aveti si niste poze mai jos :wink: oamenii destul de agresivi cu masinile imatriculate in Bucuresti - mi-am luat la claxoane de mi-a ajuns pe anul asta.... :(
3 - seara la pensiunea unde eram cazati pe la 11 asa ca doar nu vroiam sa dorm dupa o zi de condus prin Romania...vine una bucata meltean roman si pune in functiune niste artificii pentru o nunta de la un hotel de mai jos din vale...minunat :( artificii ca la Revelion...o bucurie ce sa mai...in curtea pensiunii ca altfel nu merge treaba cum trebuie...il intre daca are autorizatie...zice: "patronul stie ha ha ha"...viata frumoasa in Romania....
4 - ne trezim dimineata pe un opt asa...cu foamea ma scuzati: "in glanda" :lol: coboram la parter nicio miscare...iesim in curte...nicio miscare...bai...ce-o fi? pe la 9 primele semne timide de viata trista...responsabilul se trezeste si bea apa...n'are cum sa fie de bine :) "apoi micul dejun pe la 9 jumate 10 incolo il pregatesc"...nu de alta dar avusese omul seara grea inainte :wink: bagajele urgent in masina si via Oradea (dupa un mic dejun luat ca la carte in centrul orasului)
5 - Cluj - Oradea - drumul foarte bun din nou vi-l recomand :) Oradea un oras minunat...poze mai jos ...
6 - ne cazam la plezneala la "Scorilo's" (aici dau nume pentru ca mi-a placut :)) fitza...fitza! oamenii foarte amabili...masina in curte...terasa....terasa! pe scurt: frumos si civilizat asa cum ar trebui sa fie peste tot :)
7 - vizitam una bucata centru oras - foarte primitor si frumos intretinut...aer curat ...oameni civilizati
8 - a doua zi la Oradea...ce sa facem ca orasul il vazuram???? pai sa vedem Baile 1 Mai si Felix - plecat catre...dupa un drum "mirific" tipic romanesc cu gropi si denivelari destul cat sa te tina in priza sa nu cumva sa adormi la volan...ajungem la faimoasele Bai...n-am cuvinte...peisaj mai mult decat dezolant...oamenii in halat pe strada...pensiuni construite in doru' lelii pe marginea drumului mirific...deci o "placere" ce sa mai...ajungem in capat sa vedem "Lacul cu nuferi"...mare greseala...in afara faptului ca lacul era de fapt o baltoaca c nuferi e adevarat...ne pune naiba sa intram intr-o curte in a carei poarta era postat intradevar un semn sighinas si ruginit cu "accesul interzis"...omis intradevar si de catre mine si de catre copilot :) intram si parcam undeva langa poarta respectiva...sa coboram sa vedem nuferii...cladirile de acolo nu aratau ca o pensiune ci mai mult ca un spital...cu cearsafuri si fete de perna intinse la uscat pe o sarma...dezolant..vine a doua sau a treia sau a parta bucaa meltean...nu mai stiu ca le-am pierdut sirul pana acolo :lol: "aaaa...ati venit la lac??? SCOATETI MASINA!!" ...in primul moment panica...nene in gandul meu zic: scoate asta acum o bata de cioban ce era si ne intinde un pic oasele.... :lol: s-a abtinut din fericire :) scoatem masina...de nervi nici nu ma mai dau jos la lac...o tin tot inainte spre Satu Mare....
9 - Spre Satu Mare: nu stiu cum e acolo ca n-am ajuns ...calitatea "magnifica" a drumului nu mi-a permis :( ma intorc...
10 - hai spre Arad...o luam usurel spre Arad...din nou ma intorc...drumul un pic mai rezonabil decat spre Satu Mare...dar tot prost pentru suspensia sport...nu mai ai nicio placere a condusului sau a vacantei...in sfarsit nu mai comentez...deci ma intorc...
11 - dupa 2 nopti de cazare la Oradea ...o iau inspre Timisoara...insa acum stiu la ce sa ma astept: Oradea - Arad - prost drumul...pentru masina cu suspensie sport...ajung in Arad...aglomeratie mai ceva ca in Bucuresti......continui spre Timisoara...
12 - Arad - Timisoara - blana ...drumul foarte bun...vitezomani foarte multi :(
13 - si in Timisoara aglomerat insa suportabil...oricum dupa bucata Oradea - Arad eram cu nervii la maxim...ma injura unu' de mama...eu franez..el gesticuleaza si din nou injura...eu merg usor cu a 2 - a ...el cat p'aci sa se buseasca cu unu...eu multumita si razbunata continui usor spre nu stiu ce hotel care pe net arata misto...nu era asa si in realitate...in sfarsit cu nervii la pamant...il sun pe Octavian (badgnaflee)...care foarte amabil ne invita la el pana ne gasim cazare...noi nu mai avam chef de nimic dupa evenimentele prezentate mai sus...drept pentru care ne continuam drumul spre Brasov - Busteni - unde sigur gasim o masa calda si cea mai buna cazare din lume la bunica :lol: multumesc pe aceasta cale lui Octavian care a fost mai mult decat amabil si dragut...si ne cerem scuze ca l-am incurcat si cu programul si cu ne vedem ...nu ne vedem....super baiat :wink:
14 - Octavian imi zice: ai grija pana la Lugoj case lucreaza...ok zic ma astept la ce este mai rau..27 de kilometri parca...asa ca pe ace...drumul insa mai bun decat ma asteptam...nu a fost aglomerat deloc pana la Lugoj si nici atat de rau pe cat se spunea :) bun ...pozitiv ...
15 - si distractia abia dupa aceea a inceput...Lugoj - Deva...extraordinar de prost...mega senzational de prost drumul...Valurile Dunarii daca erau si nu era asa naspa...deci ....mi-a venit sa si plang la un moment dat...nu va puteti imagina cat era de prost...rezultatele acestui drum: imi troncane ceva la masina..in fata ...pe dreapta...nu stiu ce...ca am fost la service si nu i-au dat de cap...daca aveti idei...mecanici buni...dati-mi si mie de veste ca imi vine sa plang cand o aud cum face... :(
16 - ajungem intr-un final la Deva...si de acolo pana la Busteni...blana ca e drumul foarte bun....

si cam asta a fost peripetia prin Romania...sfatul meu: Nu va faceti planuri de vacanta in Romania...cu toata dragostea fata de locurile frumoase si oamenii buni din aceasta tara.... :(

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Bubulutza
Subiect Autor

01 Sep 2009, 19:30

inca ceva poze....
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

eddy_wtx
LowRider

02 Sep 2009, 00:12

Poze cu Timisoara vrem!!! :D
Adica marturia ca ai fost pana aici, ca Octa baiat finut, care este, nu ne`a zis nimic despre faptul ca avem musafiri :lol:

Nicky

02 Sep 2009, 08:25

Bubulutza, scrie si tu carti, ca iese bine, vad. Gasim o editura mai eleganta, sa fie coperta glossy si gata :D
Welcome back, masina se repara, not to worry. Odata si odata o sa avem si noi drumuri bune :bounce:
http://www.car-setup.com Car Setup Romania
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 20