Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 53

Xel'Naga
Subiect Autor

07 Feb 2008, 21:01

Alecsm scrie:
acum am vaz topicul asta :D

sa o stapnanesti sanatos

cum adica doatri fata de una normala ?

din ce dotari are inteleg ca nu este noua :D

sau au bagata astia acu suspensie reglabila in lista de optiuni si interior negru cu rosu si cu carboane :D

deci masina este NOUA ... si la dotari ma refeream la ce este in plus fata de lista standard pe cupra !!
1. chestia cu suspensia nu stiu sa o zic ( maine la 15:00 ridic masina de la Porsche si atunci o sa vad exact ce presupune chestia asta ca m-a costat 350 euro ca optiune )
2. faza cu difuzoarele si pe mine m-a mirat dar cica ar avea nu stiu ce gen de subwoofer si inca 3 boxe de medii aditionale decat ce exista in standard ( asta m-a costa in plus 180 euro )
3. interiorul este NEGRU , bordul este cu CARBON si scaunele , bancheta si fete de usi sunt combinatie de ROSU + NEGRU ( tapiteria ) - asta nu am platit nimica CULMEA sau poate asa este pe CUPRA ...

Masina a fost comandata de un amic care este director la porsche si a facut comanda pe numele lui. ( dovada ca masina a fost comandata in noiembrie si in ianuarie a venit in tara )
Ce v-am pus mai sus sunt datele care le am si eu conform facturii de cumparare !!
De maine pot sa va zic exact cum sta treaba cu masina si inspectez sa vad daca mi-am luat teapa sau nu :wink: :arrow: !!
Imagine
Presedinte STREET ZONE Automotive Club
Owner Seat Leon CUPRA 2.0 TFSi 285 cp ( B 90 XEL )
Owner Toyota Corolla 1.4 D4D 95 cp ( B 900 XEL )
Owner VW BORA Nuvolari Concept 140 cp ( B 91 XEL )
cosmin_gabriel_ionita@yahoo.com

Alecsm

09 Feb 2008, 02:53

st ft curios cu suspensia aia si cu bordul din carbon :D

astept un semn :D

Ovvy

10 Feb 2008, 12:19

Sa o stapanesti sanatos, asteptam poze :D

julia_crista

10 Feb 2008, 20:38

MULTI KM FARA INCIDENTE! TU INTREG SI TABLA INTREAGA! SA O STAPANESTI SANATOS.
If you ever dream of beating me, you'd better wake up and apologise.
Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu "i"

Testosul

12 Feb 2008, 09:59

Unde sunt pozele?
Hai ca suntem nerabdatori sa-ti vedem bijuteria.

kristina

12 Feb 2008, 10:18

e clar ca va fi o surpriza placuta...iar n-o sa-mi mai placa masina mea:(
Kristina - Tigra

Cosmin
Admin

14 Feb 2008, 17:25

Xel'Naga scrie:

deci masina este NOUA ... si la dotari ma refeream la ce este in plus fata de lista standard pe cupra !!
1. chestia cu suspensia nu stiu sa o zic ( maine la 15:00 ridic masina de la Porsche si atunci o sa vad exact ce presupune chestia asta ca m-a costat 350 euro ca optiune )
2. faza cu difuzoarele si pe mine m-a mirat dar cica ar avea nu stiu ce gen de subwoofer si inca 3 boxe de medii aditionale decat ce exista in standard ( asta m-a costa in plus 180 euro )
3. interiorul este NEGRU , bordul este cu CARBON si scaunele , bancheta si fete de usi sunt combinatie de ROSU + NEGRU ( tapiteria ) - asta nu am platit nimica CULMEA sau poate asa este pe CUPRA ...

Masina a fost comandata de un amic care este director la porsche si a facut comanda pe numele lui. ( dovada ca masina a fost comandata in noiembrie si in ianuarie a venit in tara )
Ce v-am pus mai sus sunt datele care le am si eu conform facturii de cumparare !!
De maine pot sa va zic exact cum sta treaba cu masina si inspectez sa vad daca mi-am luat teapa sau nu :wink: :arrow: !!

Si eu mi-am comandat sugiuferu' si trei boxe in plus (la mine sunt fixate in plafonul masinii, deasupra locurilor din spate). Cred ca m-am tepuit ca mie mi-a luat in plus 300 de euro, tu vad ca ai scapat cu 180. Sigur ai avut vreo pila, ceva...
Mie nu prea imi place bordul de carbon, cand dai cu mana pe el se ia un praf negru, asa, pe deste. Degeaba l-am dat cu toate solutiile si alifiile, tot asa a ramas.
Aaa. si sa-ti spun eu cum sta treaba cu suspensia. si eu am asa ceva. face toti banii..Numai ca nu se observa diferente decat de la 120 km pe ora in sus. Ca sa vezi cum functioneaza, mergi pe autostrada, calc-o mai tare asa, si vezi ca la picioarele soferului, pe perete, in partea stanga, e o maneta neagra. cand ajungi pe la 140 la ora, trage tare de ea..Sa vezi atunci senzatii!
bafta si tine-ne la curent ca stam toti si asteptam poze si impresii! :lol:

Testosul

14 Feb 2008, 21:32

ghita_celofan scrie:
Xel'Naga scrie:

Si eu mi-am comandat sugiuferu' si trei boxe in plus (la mine sunt fixate in plafonul masinii, deasupra locurilor din spate). Cred ca m-am tepuit ca mie mi-a luat in plus 300 de euro, tu vad ca ai scapat cu 180. Sigur ai avut vreo pila, ceva...
Mie nu prea imi place bordul de carbon, cand dai cu mana pe el se ia un praf negru, asa, pe deste. Degeaba l-am dat cu toate solutiile si alifiile, tot asa a ramas.
Aaa. si sa-ti spun eu cum sta treaba cu suspensia. si eu am asa ceva. face toti banii..Numai ca nu se observa diferente decat de la 120 km pe ora in sus. Ca sa vezi cum functioneaza, mergi pe autostrada, calc-o mai tare asa, si vezi ca la picioarele soferului, pe perete, in partea stanga, e o maneta neagra. cand ajungi pe la 140 la ora, trage tare de ea..Sa vezi atunci senzatii!
bafta si tine-ne la curent ca stam toti si asteptam poze si impresii! :lol:

Sincer nu prea inteleg care e treaba cu mistourile astea ieftine aici. Rog moderatorii sa ia masurile de vigilenta cuvenite.

ace117
Membru Fondator

14 Feb 2008, 21:48

Ai dreptate Testosul, sa respectam totusi regula bunului simt.
Nu vreau sa ajungem acolo incat sa dam warn-uri sau sa stergem din posturi, ca pe alte forumuri!
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

Puffy

14 Feb 2008, 21:53

Va rog, nu luati in considerare spusele domnului ghita_celofan si nici nu incercati ce a zis el. Pt cei care nu cunosc, "maneta neagra" de care vorbeste, este parghia care deschide capota la motor... SUB NICI O FORMA SA NU INCERCATI ASA CEVA IN MERS ! ! ! !

Pt glume nesarate, avem FUN STUFF!!!

Xel'Naga
Subiect Autor

15 Feb 2008, 09:02

Puffy scrie:
Va rog, nu luati in considerare spusele domnului ghita_celofan si nici nu incercati ce a zis el. Pt cei care nu cunosc, "maneta neagra" de care vorbeste, este parghia care deschide capota la motor... SUB NICI O FORMA SA NU INCERCATI ASA CEVA IN MERS ! ! ! !

parerea mea ca astfel de GLUME nu isi aveau rostu, sau poate persoana crede ca vb cu cineva care ieri si-a luat carnet !! credeam ca este un forum mai serios !! :idea: :arrow:
Imagine
Presedinte STREET ZONE Automotive Club
Owner Seat Leon CUPRA 2.0 TFSi 285 cp ( B 90 XEL )
Owner Toyota Corolla 1.4 D4D 95 cp ( B 900 XEL )
Owner VW BORA Nuvolari Concept 140 cp ( B 91 XEL )
cosmin_gabriel_ionita@yahoo.com

Testosul

15 Feb 2008, 09:28

Din pacate exista si astfel de persoane si e destul de greu sa controlezi sau macar sa sesizezi o astfel de persoana...dar avem o echipa de moderatori vigilenti care vor tine fraiele daca va mai fi cazul...cat despre forum ,mie mi se pare cat se poate de serios.
Ca sa revenim On Topic, adica la masina ta, ne mai lasi mult sa asteptam pozele alea?

kristina

15 Feb 2008, 10:10

Xel'Naga scrie:
Puffy scrie:

parerea mea ca astfel de GLUME nu isi aveau rostu, sau poate persoana crede ca vb cu cineva care ieri si-a luat carnet !! credeam ca este un forum mai serios !! :idea: :arrow:

Xel'Naga...n-are treaba forumul cu ce imaturitati manifesta unii pe aici. A vrut doar sa starneasca rasul banuiesc. Exista si glume proaste...peste tot :wink:
Kristina - Tigra

blowwind

15 Feb 2008, 11:23

ooppss...am uitat sa`i mai pun pozele :D:D:D

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Honda Accord 2.4 - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT
www.streetzone.ro

Testosul

15 Feb 2008, 12:21

Foarte frumoase pozele, seamana foarte mult cu a mea, acum daca s-ar mai putea si niste poze cu interiorul ca am ramas inca nedumerit referitor la bordul cu insertii de carbon..ah si bineinteles suspensia aceea reglabila electronic...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 53