Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

ctz
Subiect Autor

sistem audio mai bun

03 Iun 2009, 23:08

sal am un leon fr ,nu mi place deloc cum se aude cu kitul din fabrica,am fost la wizards si nu m au incantat deloc cu ce mi au oferit,un pic mai bine si pret mare,vreau ceva sa ma innebuneasca dar nu cu 7000 de boxe,un sistem valabil si finut dar care sa se auda extraordinar :bounce:

incearca, atunci cand deschizi un nou topic, sa dai un titlu sugestiv ca sa se stie despre ce e vorba in acel topic. ti l-am modificat eu.
Ultima oară modificat 04 Iun 2009, 06:15 de către marian_iam, modificat 1 dată în total.
Motiv: nume topic impropriu

12volti

Re: sistem audio mai bun

18 Iun 2009, 11:14

Nu poti sa-ti dai sema daca un sistem nepus pe masina est "un pic mai bun" sau mai bun cu adevarat, decit dupa ce e instalat. "Extraordinar" e relativ si depinde de gusturile fiecaruia. Iar pretul unui sistem depinde in primul rind de componentele care intra in alcatuirea lui. Exista masini cu instalatii modificate, care suna foarte bine pastrind chiar aparatul de fabrica.

zengy

Re: sistem audio mai bun

24 Ian 2010, 00:37

Salut daca cumva te mai intereseaza subiectul...si eu sunt in curs de procesare cu schimbarea configuratiei actuale, am studiat foarte mult si am pus multe intrebari pe unde am putut, ca si idee de baza in primul si in primul rand daca vrei sa cresti calitatea sunetului incepe cu sursa care este cea mai importanta, schimb head unitul cu unul adevarat, pot sa iti recomand 3 marci alpine, clarion sau pioneer, incearca sa te indrepti spre varfurile de gama, sa fie peste 1000 de ron asta asa orientativ...ar trebui sa se schimbe mult in bine calitatea sunetului, apoi as adauga un subwoofer activ (contine si amplificator), sunt care au si amplificare pentru inca 2 canale pe care ai putea sa mai amplifici boxele din fata - cumperi altele mai potente - daca nu vei fii multumit de calitatea sunetului dupa schimbarea player-ului si instalarea subwoofer-ului!