Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Dunky

Re: YELLOW!

01 Iun 2010, 17:02

uau nu-mi vine sa cred naspa ce pot spune cred ca baietii de acolo au facut o tura cu masina inainte sa o iei tu au lovito si au reparato in pripa pentru ca masina trebuia livrata si cum spun baietii ma-i sus nu prea ai ce sa faci doar sa te impaci cu iedea sau sa o revopsesti calumea
Viata-i grea dar trece!

Bubulutza

01 Iun 2010, 17:20

stupida faza cu aripa...cand ai luat masina cati kilometri avea pe bord? poate au avut-o parcata undeva si a dat vreun oligofren prin parcare peste ea inainte sa ti-o livreze... :?:
cand te-ai dus la revizie si s-a intors baiatul de acolo cu ea in service...a fost ideea lui sa o bage la loc sau a ta?
nu cred ca ti-au luat piese de pe masina...garantia totusi era valabila, pana la faza cu aripa, din punctul lor de vedere...
mi se pare o faza tipica pentru tara asta si pentru modul in care suntem tratati...nici masina noua nu e tocmai noua. :evil:
imi pare rau pentru supararea ta :? dar cheer up - what goes around comes around :!:

andrei.27kim

01 Iun 2010, 17:55

hai sa iti spun si eu ca am fost martor la o faza de genu asta
cand miam vopsit prima data masina la dealer am fost sa le predau masina si cheile si toate si am mai rams un pic pe acolo ... in timp ce ma uitam prin service am vazut ca baietii scoteau din cuptor un leon alb nou noutz ... folii pe scaune folie pe volan, 0,ceva km in bord era impecabil
eram totusi curios ce cauta o masina noua fara numere in cuptor si l-am intrebat pe seful de service iar acesta mia spus urmatoarele : baietii cand au dat jos masina de pe trailer au scapato si iau indoit pragul si portierele de pe drepta :shock: :shock: exact asa am ramas :shock:
masina noua si 1 sau 2 incompetenti nici macar nu pot sa o dea jos de pe un trailer ... 10000000% ca noul proprietar al masinii alea nici macar nu are idee ca masina lui deja a trecut odata pe la tinichigerie
asta e tara si asa ne fraieresc astia in ea
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan

bughy

01 Iun 2010, 20:20

mi-ai dat de gandit. Sa ma uit bine la a mea cand o veni si sa nu ma las dus de val... Desi cred ca va fi aproape imposibil. :|

Dacul
Subiect Autor

02 Iun 2010, 10:08

cand am luat-o avea vreo 9 km pe bord, dar am considerat ca o fi de la manevrare, etc, nu stiu. Teoretic la Dona ei au un parc unde se tin masinile cand vin, de unde vin...
Masina a bagat-o inauntru a doua oara pt ca imi cazuse geamul de la pasager de pe cheder si vroia sa il rezolve.
Oricum incep sa ma obisnuiesc cu ideea. Nu vreau sa acuz pe nimeni pt ca nu am nici o dovada, doar ca e un pic dureros sa vezi ca se poate intampla ceva si sa nu fii atent, doar pt ca esti extraordinar de bucuros. In sfarsit ai strans din greu sa faci rost de niste bani, ti s-a aprobat creditul, ai asteptat vreo 10 zile pana a venit masina si....
Asta e, e greseala mea, nu am ce sa mai fac acum. Cascati ochii bine, chiar se poate intampla.

bughy

23 Iun 2010, 21:34

eu aveam 10 km. e mult oare?

mususk266

23 Iun 2010, 22:53

toate au cativa kilometri in bord, a mea avea 6 km, iar ibiza 12 km
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)