Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

cornelius

Re: YELLOW!

25 Mai 2009, 12:08

Bine ai venit in ClubSeat!
Frumos Leon-ul tau! Sa il stapanesti sanatos si fara probleme!
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion

Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788

ImagineImagine

Dacul
Subiect Autor

25 Mai 2009, 15:46

@vlad_m, cornelius Va multumesc mult si voua de urari!
@Remus: era o pagina ce aparea la semnatura unui coleg de forum, nu mai tin minte exact unde ca de citeva zile deschid cite 7-8 ferestre si tot citesc... pagina era ca si titlu parca ghetto tunning.. o mai caut si iti trec exact locatia
Gata l-am gasit: http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?p=19009#19009

Apropo acum am vazut videoclipul lui Lili Sandu parca, ceva cu lili, lili. Am vazut eu bine? era Seat Leon ala galben cu care cica se invirte fata? :D

andrei.27kim

25 Mai 2009, 18:54

bine ai venit printre noi :D sati stapanesti sanatos leul fara incidente nasoale si sa te bucure all the wayyy :)

in legatura cu videoclipul asa e ... e un leon cupra galben-verzui cu care face ea smecherii
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan

eddy_wtx
LowRider

25 Mai 2009, 19:00

andrew_kimi scrie:
bine ai venit printre noi :D sati stapanesti sanatos leul fara incidente nasoale si sa te bucure all the wayyy :)

in legatura cu videoclipul asa e ... e un leon cupra galben-verzui cu care face ea smecherii

e si verzui? :lol:

andrei.27kim

25 Mai 2009, 21:45

edy nui chiar galbena cum ii a lu colegu ii o nuantza care bate si spre verzui ... asta off'topic
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan

crsKross

26 Mai 2009, 19:41

felicitari pt achizitzie! s-o stapaneshti sanatos,cati mai multi km fara probleme :bounce:
kEep it Real!
1.4 Ibiza'09 85CP 16V
~wHiTe aNgEl~
viewtopic.php?f=33&t=1822

DORIN

27 Mai 2009, 01:56

Bine ai venit in CLUBSEAT!!! Cati mai multi km. impreuna fara incidente neplacute va doresc :thumbleft:
seat ibiza 1.4TDI
70cp sport ride
B 86 VVI

bv10ptz
ingineru

27 Mai 2009, 02:42

Frumos,frumos.Si pretu' domne'...........Beton.Sa te poarte sanatos.
Seat Leon 1.9 TDI , 110 CP - 2003

Dacul
Subiect Autor

19 Iul 2009, 15:18

bun... a trecut destul de mult de cind nu am mai postat aici.
S-au petrecut niste mici modificari:
1 dat jos Leonul de pe spate si aplicat sigla ClubSeat:

Imagine
2 Aplicat dungi si parasolar de mesteru' Marian Grozea :bounce: :bounce: :bounce:
3 Colant pe plafon si la bara spate numar:

Imagine Imagine Imagine
Mama dracu'... cind am luat-o nici nu ma gindeam ca voi face ceva la ea... Acu' numa bari de Cupra, eleroane si jante visez... :lol:
Vor urma si altele incet, incet... :)

Dacul
Subiect Autor

01 Iun 2010, 14:52

Azi am fost sa fac revizia de 1 an la Dona. Numai ulei si filtru de ulei (criza...), dupa o ora jumate am fost sa iau masina si Cetin a scos-o din service, dupa care a plecat cu ea inapoi.... acum vreo 8 luni mi-a sarit geamul de pe cheder pe dreapta dar la Dona era aglomerat in ziua respectiva si l-a rezolvat eu cu o surubelnita. Apoi am uitat de problema, geamul de la pasager fiind foarte putin folosit... Acum asta s-a intamplat si Cetin a bagat-o inauntru sa o rezolve baietii. Dupa cateva minute m-a chemat inauntru pt ca, cica, am vopsit aripa dreapta fata... :shock: Inauntru baietii mi-au aratat locurile unde tabla era gazata si am ramas prost. o sa atasez niste imagini, cred ca sunt destul de elocvente...

ImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Deci aceasta masina dupa cum arata si pozele a avut aripa vopsita... in tot acest an am fost o singura data cu probleme la Dona, cand mi s-a stricat nu stiu ce modul de nu se mai deschideau geamurile. Capota sincer nu imi amintesc sa o fi ridicat, poate doar cand am luat-o, sa vad si eu ce e pe acolo. La Dona mi s-a spus ca in mod normal asta se face la un service de cartier, ca ei nu lucreaza asa, urmele de gazare nu trebuiau sa existe acolo. Scenariul ar fi ca am fost lovit de cineva si ca acel cineva din cauza ca nu avea asigurare sau alte belele mi-ar fi vopsit-o el. Sau ca am fost la firma de casco/ rca si m-ar fi trimis la alt service decat Dona, pt ca asta e procedeul lor. Ok. ASA CEVA NU S-A INTAMPLAT. masina o conduc numai eu, nu am fost plecat nicaieri ca sa se fi intamplat ceva fara stirea mea. Casco nu a fost folosit deloc in acest an de cand am luat masina. De unde a aparut asa ceva????
Ca sa va fac sa intelegeti... am full casco, fara franciza, masina e in garantie, era prima revizie. Chiar daca se intampla ceva si vroiam sa scap fara sa am probleme, de ce nu as fi apelat la casco? de ce nu m-as fi dus la Dona avand in vedere ca e singura reprezentanta din Constanta???
Sincer in momentul cand am ridicat masina nu am facut vreo receptie la ea pt ca eram varza, imi tremurau picioarele de fericire si nici nu cred ca ma gandeam ca se poate intampla asa ceva...
In prima faza trebuia sa platesc reparatia la geam dar apoi s-a renuntat la asta, se pare ca pe aripa respectiva am pierdut garantia, pt ca a fost revopsita pe Marte. Acum daca ma uit cu atentie se vede ca e o mare porcarie acolo. cine a facut-o, a facut-o in mare graba, locul e ideal ca sa nu vezi ceva la prima impresie...
Sincer nu cred ca am vreo sansa sa rezolv ceva, nu vad nici o modalitate sa demonstrez ca asa era de cand am luat-o. Dar ma doare sa stiu ca o mai platesc inca 3 ani de acum inainte si se da vina pe mine pt o chestie pe care nu am facut-o.
cred ca am spus-o de vreo 10 ori in discutia cu cei de la Dona... Ce rost avea sa ma complic si sa o fac la un service de cartier, sa pierd garantia, sa nu ma duc la CASCO?
Cum puteam sa fac receptia la masina cand o luam din acel service de cartier, cand o vedeam ca e asa gazata???? Un idiot nu spune nimic si se duce apoi la reprezentanta... Si fiti siguri ca exact in locul ala ma uitam daca stiam ca acolo am probleme
O mare dezamagire...

ram84

01 Iun 2010, 15:38

Foarte nasol ce ai patit! Cred ca ar trebui consultat un avocat. Nu este normal sa-ti fi fost livrata o masina revopsita. Sa te gandesti bine daca nu cumva a folosit cineva masina in acest timp si s-o fi lovit-o si reparat-o fara stirea ta(stiu ca ai scris ca nu, dar gandeste-te bine). Trebuie sa rezolvi cumva, nu sa pierzi garantia din ceva care nu e vina ta, sa nu mai zic ca ai fost "fraierit" cand ai cumparat-o. Trebuie sa-i ameninti cu OPC-ul, cu judecata....cata bataie de joc din partea lor :?

P.S. Cand se livreza masina trebuie sa se faca proces de receptie pe care tu l-ai semnat. Daca nu-l ai, sau nu s-a facut, poti sa-i tragi la raspundere cu aspectul asta!
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941

Dacul
Subiect Autor

01 Iun 2010, 15:51

Receptia am facut-o, o fi si semnat, nu mai tin minte exact, eram prea fericit, numai cand o vedeam asa galbena lucind in soare... E cam naspa pt ca a trecut destul de mult timp, iar pe mine nu m-a interesat sa ma uit sub capota cu foarte mare atentie. Masina noua...
100% nu s-a plimbat nimeni cu ea. Cheile de la masina sunt cu cele de la casa, a doua cheie e pusa intr-un loc stiut numai de mine si nu a fost folosita niciodata. sincer nici nu stiu daca merge...

CIOBY R H U

01 Iun 2010, 16:17

naspa tare faza imi pare rau sincer.si un sfat nuti mai bate capu k nai cum sa faci nik,ei sunt mari noi mici,si daca zici cv iti zic demonstreaza ca nu era asa knd ai luato de la noi...si :banghead: ink o data imi pare rau...sal drumuri bune
Seat Leon SPORT-UP Magico Black
CUPRA LOOK & SOUND

luci&dana
VIP

01 Iun 2010, 16:39

noi te credem...mai stiu si eu alte evenimente asemanatoare. degeaba vei consulta un avocat cum a spus cineva mai sus. poti sa apelezi si la opc si la orice institutie. DEGEABA! totul se face pe baza de dovezi...iar tu nu poti dovedi ca nu ai vopsit-o in alta parte si ca poate ai avut vreun accident, la un service de cartier au vopsit-o ca dracu si acum te duci la ei si arunci asupra lor vina. mai mult ca sigur asa iti vor spune. dar totusi: de cand ai masina...nu ai vazut niciodata chestia aia?
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

Dacul
Subiect Autor

01 Iun 2010, 17:00

Nu... Stii ce e mai ciudat... nu ma deranjeaza gazarea a 2-3 chestii de tabla neagra, care acum e un pic galbuie. Asta e cand o sa o vand, daca o sa o vand, o sa accept ca persoana sa mai ceara scaderea pretului pt ca am revopsit aripa., nici ca am pierdut garantia nu e o problema, am casco inca cel putin 3 ani, pot sa ii trag un ciocan si vorba celui de la Dona, mai am garantie la aripa inca un an dupa aia.
E vorba ca nu ma asteptam sa mi se intample asa ceva cand cumpar o masina noua. Ca nu trebuie sa imi bat capul sa cercetez toate tampeniile. Cred ca ar fi fost bine sa plec de la ei si sa ma duc in alt service sa ii fac rapid o constatare. Cine stie ce o fi sub masina...acolo nu am ajuns sa ma uit...